Pasirinkite savo šalį

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Žiediniu pagrindu gaminamas marmoleumas

Marmoleumo gamyba iš senų grindų

Slinkite, kad atrastumėte

Naujo marmoleumo gamyba

iš 20 metų senumo grindų

Šiuo metu, dideliu grindų dangos gamybos mastu žiediškumo pasiekti nepavyko. Sprendimai ypač apriboti, jei grindų danga yra priklijuota prie pagrindo, o taip daroma su daugeliu šiais laikais naudojamų grindų dangų.

2021 m, Delfto technikos universitetas inicijavo projektą, kuriame buvo numatyta surinkti 13 000 m2 seno marmoleumo, prieš daugiau kaip 20 sumontuoto Elektros inžinerijos, matematikos ir kompiuterių mokslų (EEMCS) fakultete. Tikslas buvo visiškai perdirbti šias grindis į naują marmoleumą. Tokia užduotis linoleumo srityje nėra dažnai pasitaikanti.

Senų grindų surinkimas

Perdirbimas etapais

Renovuojant įprastai griaunama ir rekonstruojama, o Delfto technikos universitetui reikėjo rasti subtilesnį metodą. Tiek pagrindas, tiek grindų danga turėjo likti kiek įmanoma mažiau pažeisti ir reikėjo vengti medžiagos užteršimo. Naudojant specialų grindų dangos nuėmimo įtaisą, marmoleumas buvo greitai ir kruopščiai nuimtas.

Atskiri trisdešimties centimetrų pločio ir dviejų su puse milimetrų storio linoleumo lakštai buvo suvynioti ir sudėti į ratinius konteinerius.

Marmoleumo ritiniai

Iš gabaliukų ir miltus

Nuo iš pastato išgabentos grindų dangos buvo nuvalyti klijai ir pagrindo medžiaga. Po to ji buvo nugrandyta ir nušlifuota. Dėl medžiagos grynumo, pelenus buvo galima naudoti cemento pramonėje, o maždaug trečdalį buvo galima panaudoti naujam linoleumui, kuris buvo pagamintas naudojant beveik 50 % iš senų grindų perdirbtos medžiagos.

Kita seno linoleumo dalis buvo susmulkinta į miltus ir juos panaudojo olandų įmonė CooLoo minkštiems fakulteto poilsio kambario suolams, dengtiems iš senų marmoleumo grindų pagaminta danga, gaminti.

Cooloo baldai Delfto technikos universitetui

Būsimi žiediniai sprendimai

Vis daugiau grindų dangų montuojama be klijų, todėl žiediniai sprendimai ateityje bus įgyvendinami paprasčiau. Bet nepriklausomai nuo to, ar klijai naudojami, ar ne, pradėti gaminti pilnai taikant žiedinės gamybos principą reikalauja švaraus perdirbimo srauto, geros tiekimo grandinės ir gerai apgalvoto, aplinkai nekenkiančio gamybos metodo.

Sąlygos kiekvienam projektui bus skirtingos ir jas reikės kruopščiai įvertinti, tačiau skirtingų metodų išbandymas reiškia, kad nuolat mokomės užtikrinti gamyba visiškai žiediniu principu.

Peržiūrėkite, su kokiais su tarnavimo pabaiga susijusiais iššūkiais susiduriame
Smulkinti linoleumo gabaliukai

Daugiau įkvepiančių straipsnių

Ar norėtumėte perskaityti daugiau straipsnių apie Forbo Flooring ir tvarumą? Apsilankykite mūsų Forbo Stories puslapyje.

Atraskite Forbo Stories