Vali oma riik

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

flotex
tibor

Teedrajav tekstiilidisainer Tibor Reich – Tibori looja – oli üks Briti sõjajärgse tekstiilitööstuse väljapaistvamaid kujusid. Uue põneva tootesarja Flotex loomisel ühendas Forbo jõud selle Briti disainilegendiga. Enamik kujundusi on tuletatud Tibori pöördelisest kollektsioonist Fotexur, mis toodi välja 1957. aastal. Eredais värvitoonides Forbo Flotexile trükituna jätavad Tibori uuenduslikud Fotexuri kujundused aegumatu mulje, ehkki pärinevad 70 aasta tagant.

Toode

Flotex Tibor

  Forbo Flotex ja Tibor

  Forbo Flotex ja Tibor

  Teedrajav tekstiilidisainer Tibor Reich – Tibori looja – oli üks Briti sõjajärgse tekstiilitööstuse väljapaistvamaid kujusid. Ehkki tema rabavad mustrid pärinevad 1950ndatest, võiksid need olla ka eile loodud.

  Forbo ühendas jõud selle Briti disainilegendiga, et luua Flotexi jaoks uus põnev tootesari. Enamik Forbo valitud kujundustest pärinevad Tibori pöördelisest kollektsioonist Fotexur, mis toodi välja 1957. aastal ja võitis Council of Industrial Designi auhinna Design Centre Award.

  Kui Tibor oleks veel elus, naudiks ta koostööd Forboga. Õnneks elab disaineri loovus edasi tema rahvusvaheliselt tunnustatud arhiivide kaudu, mis asuvad Victoria ja Alberti muuseumis ning Leedsi ülikooli rahvusvahelises tekstiiliarhiivis.

  Flotex on Tibori dünaamiliste graafiliste kujunduste jaoks täiuslik kandja. Nüüdisaegne digitaaltrüki tehnoloogia annab tema kütkestavatele mustritele uue elu.

  Tibor portrait with Onyx pattern

  Tibor ja Fotexuri kunst

  Tibor ja Fotexuri kunst

  Ungarist emigreerunud Tibor Reich (1916–1996) oli üks Briti sõjajärgse tekstiilitööstuse väljapaistvamaid kujusid. Mitmekülgne kunstnik, kes kujundas vaipu, tapeete, keraamikat, plaate ja vinüülpõrandakatteid – kõike seda omanäolises kooskõlalises stiilis.

  Andekas kunstnik ja dünaamiline ettevõtja asus Ühendkuningriiki elama 1937. aastal, et õppida Leedsi ülikoolis. Tibor Ltd, ettevõte, mille ta rajas 1946. aastal Warwickshires Stratford-upon-Avoni lähedal asuvas Clifford Millis, oli 1950ndate ja 1960ndate aastate jooksul juhtiv kaubamärk.

  Tekstuur oli Tibori tekstiilide määrav omadus. Peale oma kiidetud Deep Texture'i tekstiilkudede lõi ta ka kütkestavaid sõeltrükis kardinakangaid, mida tunti nime Texture Prints all.

  Enamik Forbo valitud kujundustest pärinevad Tibori pöördelisest kollektsioonist Fotexur, mis toodi välja 1957. aastal ja võitis Council of Industrial Designi auhinna Design Centre Award. „Fo“ viitab fotograafiale, „Texur“ viib mõtted tekstuurile: mõlemad on nende kujunduste põhijooned.

  Tibori huviäratavate Fotexuri mustrite lähtepunktiks olid lähedalt tehtud ülesvõtted orgaanilistest materjalidest, näiteks õlgedest ja puukoorest. Innuka fotograafina sai ta inspiratsiooni loodusest.

  Teda köitsid ebatavalistes kohtades silma torganud reljeefmustrid ja toonikontrastid, näiteks praod kuivanud jõesängis. Tibor pildistas ka omaenda tekstiilkudesid ja kasutas neid pilte oma kujundustöös.

  Fotexuri puhul algas protsess foto sõeltrükist paberile, seejärel eraldati osa pildist ja lõigati ruutudeks või ribadeks. Mustrite loomiseks neid korduvaid motiive pöörati erinevas koosseisus ja paigutati ümber, et luua energilisi ja rütmilisi kompositsioone. Neile stimuleerivatele ja silmatorkavatele kujundustele pani punkti Tibori julge värvitoonide valik.

  Eredais värvitoonides Forbo Flotexile trükituna jätavad Tibori uuenduslikud Fotexuri kujundused aegumatu mulje, ehkki pärinevad 70 aasta tagant.

  Tibor Reich portrait

  Teave Flotexi kohta

  Teave Flotexi kohta

  Flotexi flokeeritud põrandakattes on plastist põrandakatte suur vastupidavus ühildatud vaipkatte soojuse ja mugavusega. See on libisemiskindel, heli summutav ja kerge puhastada ning trükitakse digitaalselt, kasutades lõpmata paljusid värvitoone ja kujundusi, alates abstraktsetest ja lõpetades ruumiliste mustrite ning trompe l’oeil' efektidega.

  • Flotex on kulumiskindel põrandakate, mis sobib suure liikluskoormuse ja väga mitmesuguste kasutusviiside jaoks.

  • Flotex ühildab kõva põrandakatte vastupidavuse ja vastupanuvõime tekstiilpõrandakatte soojuse ning mugavusega.

  • Igal ruutmeetril on 70 miljonit kiudu, mis tagavad libisemiskindla pinna nii märgades kui ka kuivades tingimustes.

  • Tänu kiudude tihedusele summutab Flotex heli ja tulemuseks on „vaikne“ põrandakattematerjal.

  • Flotex on Briti allergialiidu heakskiidetud põrandakate: selle kiud seovad allergeene, kuni need tolmuimejaga puhastamisel hõlpsalt eemaldatakse.

  • Digitaaltrükk pakub lugematuid kujundusvõimalusi ja keerukaid värvikombinatsioone üle kogu värvusspektri.

  • Digitaaltrükk sobib ideaalselt detailse kujunduse ja keeruliste visuaalsete efektide loomiseks, mida on tavatrüki abil raske saavutada.

  Flotex Atomic 980803 monochrome

  Brošüür

  Tibor brochure cover

  Allergialiidu heakskiit

  Allergialiidu heakskiit

  Allergialiidu heakskiiduga
  Flotex on pälvinud Ühendkuningriigi allergialiidu heakskiidu, kuna on tõendatud, et see põrandakate mõjub hästi allergikute heaolule. See suudab allergeene kinni püüda, misjärel saab need tavaliste puhastusseadmete abil eemaldada.

  Puhastamisel eraldub Flotexist kaks korda rohkem allergeene kui tavalistest vaipkatetest. Rohkemate allergeenide eemaldamine loob astmaatikutele ja allergikutele märksa mugavama keskkonna.

  Allergy approved flooring

  Fotod ja videod

  Flotexi pildid ja videod

  Klõpsake allpool olevatel piltidel, et saada mulje erinevatest rullmaterjali disainerisarjadest meie Flotexi flokeeritud põrandakatete kollektsioonis.
  Pakume teile ka mõningaid videoid Flotexi kohta üldiselt ja Flotexi paigaldamisjuhiseid.