Vyberte svou zemi

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

3. Výroba a distribuce

Uhlíkově neutrální a bezodpadová výroba

Prozkoumejte níže

PŘÍLIŠ MNOHO PODLAH MÁ UHLÍKOVOU STOPU

SNAŽÍME SE VYROBIT PODLAHY BEZ ZANECHÁNÍ STOPY

Theme 3 intro image

KLIMATICKY POZITIVNÍ A BEZODPADOVÁ VÝROBA

Zaměřujeme se na vytváření produktů, které se produkují výrobním cyklem s nulovým odpadem a jedná se o produkty vyrobené z 25% nebo více s recyklovaným obsahem, které jsou co nejekologičtější od návrhu až po instalaci a které jsou vyráběny pomocí 100% zelené elektřiny, pokud je k dispozici.

Vyrábíme podlahová řešení, která jsou co nejekologičtější od návrhu až po konec životnosti a jsou vyráběna, kde je to možné, ze použití 100% obnovitelných zdrojů energie a rychle obnovitelných surovin. Takto vyrábíme produkty jako Marmoleum, které jsou skutečně klimaticky pozitivní (od vzniku po expedici) bez nutnosti kompenzací.

O 70% nižší emise CO2

Hotová cirkulární řešení

Žádný greenwashing

Přírodní suroviny

Výroba linolea

Assendelft (NL) a Kirkaldy (UK)

V Assendelftu (NL) vyrábíme podlahové krytiny z linolea, nástěnky a dokončovací materiál pro (kancelářský) nábytek. Naše továrna v Kirkcaldy vyrábí podlahové krytiny z linolea jako Marmoleum Modular.
Marmoleum, naše značka linolea, je skutečným ekologickým evergreenem. Vyrobeno z přírodních surovin v moderním a efektivním výrobním prostředí za použití zelené elektřiny, výroba této podlahové krytiny je vlastně uhlíkově negativní od vzniku až po expedici.

V našich továrnách na linoleum se převážná většina odpadu z linolea znovu používá v podlahových výrobcích Marmoleum. Jiné cenné toky, jako je juta nebo zbytky nábytkového linolea, jsou nabízeny stranám, které je převedou na vysoce hodnotné nebo společensky odpovědné produkty. Zbytky z instalace jsou také shromažďovány a přidávány do recyklačního systému v našich továrnách, což přispívá k 43% recyklovaného obsahu v krytině Marmoleum.

Udržitelnost linolea

Výroba vinylu

Coevorden (NL), Remeš (FR) a Giubiasco (CH)

Náš vinyl se vyrábí v ultramoderních a energeticky účinných výrobních závodech. V Coevordenu vyrábíme vinyl pro použití v obytných a komerčních oblastech. Forbo Sarlino v Remeši vyvíjí a vyrábí akustické projektové vinyly a podlahové koberce z plsti. Naše továrna v Giubiasco se specializuje na výrobu homogenních vinylových díclů a je světovým dodavatelem ESD podlahových krytin.

Vinylové podlahové krytiny jsou součástí všestranné řady výrobků, jejichž technické a udržitelné vlastnosti prošly v průběhu let metamorfózou. Kromě přidání mnoha konstrukcí připravených pro cirkulárnost, jde o zlepšení recyklovaného nebo znovu použitého obsahu, pokročilých povrchový úprav a barviv, které jsou dnes vodou ředitelné, zatímco emise produktů byly sníženy téměř na nulu a škodlivé látky byly eliminovány. Nabízíme komerční portfolio vinylů zcela bez ftalátů.

Coevorden

Vstupní čisticí zóny Coral

Krommenie (NL)

Forbo Flooring Coral v Krommenie je továrna, kde vyrábíme naše vstupní čisticí zóny Coral. Dobře navržené vstupní podlahy nejenže samy o sobě nabízejí udržitelné řešení, ale také přispívají k udržitelnosti budovy, ve které se používají, po celou dobu životního cyklu té budovy.

Naše vstupní čisticí zóna dokáže zabránit proniknutí až 95% nečistot do budovy. Vstupní podlaha tak může ochránit kvalitu interiéru, prodloužit používání podlahy a snížit náklady na čištění a údržbu či používání saponátů. Pro velké množství našich kolekcí Coral používáme příze, které jsou upcyklovány ze starých rybářských sítí. Primární rubová vrstva naší vstupní podlahy Coral Welcome je vyrobena z recyklovaných PET lahví.

Udržitelnost Coral rybářské sítě

Kobercové čtverce Tessera

Bamber Bridge (Velká Británie)

Naše kolekce vpichovaných kobercových čtverců Tessera se vyrábí v Bamber Bridge. Díky špičkovým strojům Infinity jsme schopni vyvinout a vyrobit specializované kobercové čtverce, které není jinak snadné vyrobit.

Naše dílce Tessera s minimálním podílem 60% recyklovaného materiálu dle hmotnosti patří mezi kobercovými čtverci k těm s nejvyšším obsahem recyklovaného materiálu v tomto odvětví. Některé z našich řad, například Create Space 1, mají dokonce 75% podíl recyklovaného materiálu dle hmotnosti.

Při navrhování podlahy vytváříme náhodně pokládané čtverce, takže části podlahy, které jsou vystaveny velkému zatížení, lze vyměnit, aniž by to ovlivnilo celkový design. Experimentujeme také s řešeními na konci životnosti, zejména s těmi, které zahrnují oddělení textilní vrstvy dílců od jejich podkladu.

Teressa kobercové čtverce a udržitelnost

Sametový vinyl Flotex

Ripley (UK) a Chateau Renault (FR)

V naší továrně v Ripley vyrábíme nylonové koberce a dílce Flotex. V roce 2001 jsme téměř úplně eliminovali opad z výroby instalací prvního recyklačního závodu svého druhu, který přeměňoval spotřebitelský odpad na vysoce funkční podložku kobercových čtverců. Dnes toto zařízení zpracuje téměř 50 tun odpadu týdně.

V naší továrně v Chateau Renault vyrábíme náše designové a na zakázku vyráběné kolekce sametového vinylu Flotex. Naše továrna v Chateau Renault disponuje dvěma digitálními tiskárnami, které tisknou Flotex na zakázku za základní bílý materiál v rolích.

Chateau Renault

JAK SE VYPOŘÁDÁME S VÝZVAMI VE STAVEBNICTVÍ

FAQ

Máte dotaz ohledně výroby a distribuce?

Podívejte se na naše často kladené otázky