Vyberte svou zemi

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum a ostatní typy podlah

Jaký je v tom rozdíl?

Díky obrovské rozmanitosti podlah si dokážeme představit, že není vždy snadné poznat rozdíl mezi různými typy podlah. Vysvětlujeme, jaký je rozdíl ve složení linoleových a vinylových, PVC, syntetických a gumových podlahových řešení.

Marmoleum a LVT

Marmoleum a vinyl jsou dvě různá řešení podlah, obě s vlastními vlastnostmi. Ačkoli jsou názvy podlah často používány zaměnitelně, tyto materiály rozhodně nejsou stejné. Zejména způsob, jakým se každý vyrábí, se od sebe výrazně liší.

Oba jsou známé jako pružné podlahy: vyrobené z elastických materiálů. Pružnou podlahou se rozumí flexibilní podlahové krytiny, které vymezují střední cestu mezi měkkými podlahami (například koberce) a tvrdými podlahami (například kámen nebo tvrdé dřevo).
Na této stránce podrobněji vysvětlíme podobnosti a rozdíly mezi Marmoleem (nebo linoleem) a vinylovými podlahami.

Marmoleum (Forbo linoleum)

Naše linoleové podlahové krytiny pod značkou Marmoleum jsou podlahy spojené s udržitelností, trvanlivostí, vysokou kvalitou a inovativním designem. Linoleum je vyrobeno z přírodních surovin, a proto je volbou udržitelné podlahy, která přispívá ke zdravému vnitřnímu prostředí. Vážený průměr naší produktové řady Marmoleum je CO2 neutrální od vzniku po expedici bez kompenzací.

Marmoleum je vyrobeno z přírodních ingrediencí a nepoužívá změkčovadla, je bez alergenů a brání množení bakterií. Marmoleum při správné instalaci odolává vodě. Díky tomu je velkým přínosem pro segmenty školství, zdravotnictví a veřejné budovy.

Marmoleum Fresco 3260
Eternal Wood 10842 & 10852

Vinyl a PVC

Vinylové a PVC podlahy jsou stejným produktem, i když názvy se často míchají. Pod tímto označením se obvykle rozumí podlahová krytina, která se skládá z PVC a dalších přísad.

Tento typ podlahy se snadno instaluje a je k dispozici v široké škále barev, vzorů a formátů. Vzhledem k velkému počtu různých výrobců po celém světě existuje také široký výběr vinylových podlah (se odpovídajícími cenami). Kvalita dodávaná společností Forbo Flooring odpovídá nejvyšším standardům na trhu.

Guma (pryž)

Gumové podlahy se dříve vyráběly z kaučukovníku, 100% obnovitelného zdroje. Dnes ze styren-butadienového kaučuku (SBR), syntetický kaučuk pro všeobecné účely se vyrábí ze styrenu a butadienu. Většina gumových podlah je vyrobena ze syntetického kaučuku.

Guma