Vyberte svou zemi

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum - výhody

Vlastnosti krytiny Marmoleum

Marmoleum, značka společnosti Forbo pro linoleum, neobsahuje ftaláty, je schválena pro alergiky a je CO2 neutrální (od vzniku po expedici). Zjistěte více o jedinečných prodejních argumentech krytiny Marmoleum.

Marmoleum Marbled

Podlaha odolná vůči poškrábání

Topshield pro je vysoce účinný UV vytvrzený povrch vyvinutý společností Forbo Flooring, který se nanáší na všechny podlahové krytiny Marmoleum. Topshield pro zabraňuje tvorbě skvrn, otěru a poškrábání pro dlouhotrvající uchování vzhledu. Umožňuje snadné čištění a údržbu při delších intervalech. Naše povrchová úprava Topshield pro posouvá odolnost našich podlah Marmoleum do nové dimenze.

Topshield pro

Podlaha redukující hluk

Nejlepší způsob snížení hluku je přímo u zdroje. Akustické podlahy významně přispívají ke snížení hluku v budovách. Naše akustické linoleové podlahy vytvářejí zdravé prostředí spojením udržitelnosti s vynikajícími vlastnostmi tlumení hluku. V našem sortimentu linolea poskytuje Marmoleum Decibel nejvyšší kročejový útlum 18 dB.

Naše akustické podlahy Marmoleum snižují kročejový hluk o 14 dB. Marmoleum Acoustic je dvouvrstvá podlahová krytina složená s 2 mm vrstvy linolea Marmoleum a 2 mm podložky Corkment.

Akustické podlahy

Bez ftalátů

Marmoleum neobsahuje žádné ftaláty, žádná změkčovadla a žádný minerální olej.

Ftaláty jsou skupinou chemických sloučenin, které se primárně používají k výrobě pružného a poddajného polyvinylchloridu (PVC) nebo vinylu. Ftaláty hojně volené pro změkčení vinylu se používají kvůli jejich silné funkčnosti, trvanlivosti a stabilitě. Protože se používají ke změkčení vinylu a jeho pružnosti, v tomto uplatnění se jim říká „změkčovadla“.

Vystavení se nějakým druhům ftalátů byla spojena s nárůstem poruchy pozornosti a s hyperaktivitou (ADHD). Podlahy Marmoleum, vytvořené z přírodních obnovitelných materiálů, jsou nejudržitelnější dostupnou pružnou podlahou.

Bez ftalátů

Marmoleum CO2 neutrální (dokonce bez kompenzací)

Vážený průměr našeho portfolia Marmoleum je CO₂ neutrální (od vzniku po bránu) bez nákupu emisních povolenek, což nemá vliv na celosvětové změny klimatu. Kombinuje ekologické hodnoty se současným designem a nabízí důležitý přínos k udržitelnému světu.

Výroba krytiny Marmoleum je sama o sobě CO2 neutrální (od vzniku po bránu). Pro kompenzaci emisí není nutný žádný nákup emisních povolenek.

CO2 neutrální Marmoleum od vzniku po expedici

Podlaha schválená pro alergiky

Naše podlahové krytiny Marmoleum získaly prestižní ocenění „Seal of Approval“ od Allergy UK, se správným režimem čištění, nebudou poskytovat útočiště alergenům ani roztočům.

Nedávná zpráva společnosti Allergy UK odhaduje, že existuje nejméně 12 milionů lidí „alergických na svůj vlastní domov“, přičemž 58% uvádí jako hlavní spouštěč roztoče z domácího prachu. Proto by neměl být přehlížen význam podlahových krytin pro vytváření lepšího vnitřního prostředí.

Je to také problém, který by neměl být ignorován ve vzdělávacích, zdravotnických, kancelářských zařízeních nebo v sociální péčí – vlastně kdekoli, kde lidé pravděpodobně stráví delší dobu.

Allergy UK seal of approval logo

Přirozeně brání množení bakterií

Závažné problémy s napadením bakteriemi a zdravím vnitřního prostředí nemusí být vhodné pro rychlá a snadná řešení, ovšem některé kroky mohou vést k okamžitému zlepšení. Dobrým prvním krokem je nahradit produkty, které přispívají k problému, těmi, které přirozeně snižují riziko.

Marmoleum je vyrobeno z přírodních ingrediencí, které svou povahou odolávají mikrobiálnímu růstu. Díky přírodním surovinám, které se používají při výrobě (konkrétně lněný olej) získává Marmoleum schopnost bránit růstu bakteriálních kmenů. Antibakteriální vlastnosti linolea Marmoleum jsou neodmyslitelnou charakteristikou produktu a časem se nesnižují, což poskytuje klid a neustálou ochranu již od okamžiku instalace.

Suroviny