Vyberte svou zemi

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum - Ekoznačky

Objevte zelenou cestu

Vaše prostředí má doslova užitek z toho, když použijete Marmoleum. Nejen proto, že jste zvolili podlahovou krytinu, která je vyrobena z přírodních surovin, což vlastně znamená, že doslova přinášíte přírodu dovnitř, ale také proto, že můžete využít podlahu, která přispívá ke zdravému vnitřnímu prostředí a to tím, že je hygienická a má přirozeně antibakteriální vlastnosti. Marmoleum společnosti Forbo získalo řadu mezinárodních environmentálních ocenění, jako jsou například Nordic Swan, Blue Angel a Nature Plus. Navíc podlahové krytiny Marmoleum zlepšují skóre environmentální a duševní pohody v rámci hodnocení budov jako je LEED, Breeam a Well building standard.

Eko přátelské značky a certifikace

V souladu s naší strategií udržitelnosti používáme různé transparentní certifikační systémy od nezávislých třetích stran po celém světě, abychom pravidelně kontrolovali a hodnotili naše podlahové krytiny.

To je samozřejmě pozitivní pro společnost Flooring Systems , protože nám pomáhá upozorňovat na naši strategii udržitelnosti a identifikovat příležitosti ke zlepšení. Na druhé straně je to také potvrzení pro naše zákazníky, protože tyto ekoznačky dokazují, že ekologičtí odborníci jsou také přesvědčeni, že naše podlahové krytiny patří mezi nejudržitelnější a vlivné na trhu.

Na této stránce zjistíte více informaci o různých ekoznačkách, kterými byly oceněny naše produkty.

Eco labels

Der Blaue Engel

Der Blaue Engel

Získali jsme ocenění Der Blaue Engel pro naše linoleové podlahové krytiny Marmoleum, Linoflex, Linoleum v dílcích, Linoleum sport, Decibel a Acoustic. Der Blaue Engel, který existuje od roku 1978, je první ekologickou značkou na světě, kterou vlastní německá vládní RAL

Der Blaue Engel vytváří zdravou alternativu pro spotřebitele. Ocenění "Blaue Engel" udělujeme pružným podlahovým krytinám, které jsou vyrobeny způsobem šetrným k životnímu prostředí, jsou bezpečné z hlediska zdraví v prostředí pro žití a neobsahují škodlivé látky, které narušují recyklaci. Produkt oceněný společností Blau Engel splňuje požadavky na nízké emise společnosti Blau Engel a neobsahuje žádné složky, které by byly podle nařízení REACH (EC / 1907/2006) označeny jako zvláště alarmující.

Další informace o Der Blaue Engel naleznete na adrese:
www.blauer-engel.com

Der Blaue Engel logo

Nordic Swan Ecolabel

Nordic Swan Ecolabel

Ekoznačka Nordic Swan byla založena v roce 1989 Severskou radou ministrů jako dobrovolný systém ekoznačky pro severské země Dánsko, Finsko, Island, Norsko a Švédsko. Jedná se o účinný nástroj, který pomáhá společnostem, které chtějí pokračovat v udržitelných řešeních – a tím umožňuje spotřebitelům a profesionálním kupujícím vybrat si zboží a služby, které jsou z hlediska životního prostředí nejlepší.

Ekoznačka Nordic Swan usiluje o snížení dopadu výroby a spotřeby zboží na životní prostředí – a usnadňuje spotřebitelům a profesionálním kupujícím výběr ekologicky nejlepšího zboží a služeb.

Podlahová krytina severskou ekoznačkou:

• Má vysoký podíl obnovitelných a / nebo recyklovaných materiálů, například minimálně 60% obnovitelných surovin dle hmotnosti
• Splňuje přísné požadavky na chemikálie škodlivé pro zdraví a životní prostředí, jako je například PVC nebo žádné ftaláty
• Zaručuje nízké emise a dobré vnitřní prostředí

• Byla vyrobena energeticky efektivně

• Má dobrou odolnost

Splněním těchto kritérií je Marmoleum certifikováno SWAN.

Více informací o ekoznačce Nordic Swan na:
www.nordic-ecolabel.org

Nordic Swan eco label

UL certified EPD

UL certifikované environmentální prohlášení o produktu

Ve společnosti Forbo Flooring věříme, že otevřený, čestný a transparentní přístup k prokázání udržitelného přístupu je jediný způsob, jak prokázat kredity, které připisujeme našim produktům a procesům.

EPD (environmental product declaration) představuje kvantifikované údaje o životním prostředí pro produkt na základě informací z hodnocení životního cyklu (LCA). Tato technika zohledňuje všechny následující aspekty: získávání surovin a jeho dopad na životní prostředí, využití a účinnost energie, obsah materiálů a chemických látek, emise do ovzduší, půdy a vody a tvorba odpadu.

EPD je výsledkem LCA, který je publikován v ověřené zprávě třetí strany. Díky EPD vykazuje produkt Marmoleum svou ekologickou šetrnost se 100% průhledností. Charakteristická CO2 neutralita (od vzniku po expedici) produktové řady Marmoleum je viditelná v EPD.

Více o UL:
www.ul.com

Máte zájem o naše EPD o marmoleu?
EPD Linoleum

UL  certifikované environmentální prohlášení o produktu

Österreichisches Umweltzeichen

Österreichisches Umweltzeichen

Naše linoleové podlahy Marmoleum a Linoflex, Linoleum Modular, Linoleum Decibel a Linoleum Acoustic byly oceněny Österreichisches Umweltzeichen.

Österreichisches Umweltzeichen se uděluje produktům a službám, které splňují vysoké standardy v oblasti životního prostředí a kvality. Výrobky nesoucí tuto ekoznačku musí splňovat řadu environmentálních kritérií a prokazovat jejich soulad s nezávislou zprávou. Oceněny jsou pouze certifikované výrobky šetrné k životnímu prostředí, které mají přiměřenou vhodnost pro použití a kvalitu. Tímto způsobem ekoznačka kombinuje vysoké environmentální standardy s kvalitou a bezpečností produktu.

Další informace o Österreichisches Umweltzeichen jsou k dispozici na adrese:
www.umweltzeichen.com

Oesterreichisches Umweltzeichen

Red list free

RED list free

International Living Future Institute (ILFI) vytvořil červený seznam chemických látek, které kvůli zdravotním problémům nemusí být zahrnuty do materiálů používaných ve stavebnictví, které se snaží splnit kritéria výzvy Living Building Challenge (LBC).

Red List free Declared znamená, že složky produktu jsou výrobcem hodnoceny a vykazovány na 100 dílů na milion (ppm).

UK Allergy seal

UK Allergy ocenění

Allergy UK má řadu schémat, která vám dodají jistotu, že produkty, které kupujete, skutečně fungují podle tvrzení výrobce. A ujištění, že produkt byl vědecky testován, aby prokázal, že je účinný při snižování / odstraňování alergenů z prostředí alergiků a astmatiků nebo že produkty významně snižují obsah alergenů / chemikálií.

USDA

USDA

Označení USDA Certified Biobased označuje, že produkt byl certifikován USDA tak, aby obsahoval procentní obsah biozákladu, jak je uvedeno na označení.

Výrobci, kterým byla udělena práva na používání označení s biologickým základem certifikovaným USDA na produktu, předložili důkaz o zkoušce obsahu tohoto produktu na biologickém základě USDA a Americké společnosti pro testování a materiály (ASTM).

Marmoleum bylo certifikováno jako 100% biologická podlahová krytina, která překonává požadavky americké vlády na udržitelnost FAR a požadavky BioPreferred Designation. Díky tomu se Marmoleum kvalifikuje pro povinný federální nákup (FP) v USA.

HPD

HPD

Zdravotní prohlášení produktu (HPD) Marmoleum poskytuje transparentní, přesné, spolehlivé a konzistentní hlášení pro zveřejnění obsahu výrobku a souvisejících informací o zdraví lidí a životního prostředí. Toto je založeno na metodě GreenScreen®.

Otevřený standard HPD byl vytvořen a je podporován Health Product Declaration Collaborative (HPD Collaborative), zákaznickou organizací složenou ze zúčastněných stran z celého stavebního průmyslu, která se zavázala k neustálému zlepšování stavebních produktů prostřednictvím transparentnosti, otevřenosti a inovací v celém dodavatelském řetězci produktů.