Zvoľte svoju krajinu

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum - CO2 neutrální bez kompenzací

Volba udržitelné podlahy

Vážený průměr naší produktové řady Marmoleum je CO2 neutrální (od vzniku po expedici) bez kompenzace emisí. Kombinuje ekologické hodnoty se současným designem a nabízí důležitý příspěvek k udržitelnému světu.

Marmoleum Suroviny

Marmoleum přirozeně přírodní

Marmoleum je vyrobeno z přírodních, rychle obnovitelných surovin. Výroba linolea se vyvíjela za posledních 150 let, proto se ji nemůžete naučit na žádné obchodní nebo řemeslné škole. Ve skutečnosti jen několik lidí ví, jak vyrobit Marmoleum.

Jak se vyrábí Marmoleum

Marmolem je CO2 neutrální od vzniku po bránu bez kompenzací

Marmoleum je jedinečné, protože má absorpci CO2 v samotném produktu.

Fotosyntéza všech rostlin používaných v Marmoleum realizuje absorpci CO2, která je větší než emise CO2 způsobená dopravou a zpracováním při výrobě. Marmoleum je proto od vzniku po expedici CO2 neutrální.

Zlepšete svět, začněte od podlahy

V posledních letech dochází k mnoha přírodním jevům způsobeným klimatickými změnami. Přemýšlejte o suchu ve velkých částech světa, záplavách a extrémně silných hurikánech. S CO2 neutrálním linoleem Marmoleum (od vzniku po bránu) přispívá společnost Forbo Flooring k lepšímu prostředí tím, že vyrábí produkt, který neovlivňuje celosvětovou změnu klimatu.

Jako takové je Marmoleum nejlepší volbou pro každý trvale udržitelný interiér. Použitím odolných materiálů ve vašem domě, kanceláři, škole, vlaku, nemocnici nebo prodejně můžete také přispět k lepšímu prostředí!

	Marmoleum Fresco 3259 zoomed out

Fakta: „V průměru každý metr čtvereční Marmolea, který vyrobíme, ve skutečnosti ulehčuje prostředí 40 gramů oxidu uhličitého“

Webinář: Nahlédnutí do CO2 neutrální budoucnosti

Inovátor a umělec Daan Roosegaarde a generální ředitelka World Green Building Council Cristina Gamboa se podělili o svůj inspirativní pohled na prvním mezinárodním webináři společnosti Forbo Flooring Systems s názvem Vize pro CO2-neutrální budoucnost. Během webináře oba hosté také naléhali, aby změny začaly raději dříve než později. Gamboa: "Konstruování světa, který ničí, už neplatí."

Environmentální prohlášení o produktu (EPD)

Abychom prokázali ekologickou šetrnost našeho linolea, společnost Forbo používá několik hodnocení. Prvním je technika posuzování životního cyklu výrobku (LCA), která vede k environmentálnímu prohlášení o výrobku (EPD). Toto prohlášení, které je transparentní a ověřeno třetími stranami, je založeno na technice posuzování vlivů na životní prostředí spojených se všemi fázemi života výrobku od těžby surovin přes jejich zpracování, výrobu, distribuci, použití, opravy a údržbu, až po konečnou likvidaci nebo recyklaci.

Stáhnout EPD pro Marmoleum
Stáhnout informační dokument EPD

Eco značky a certifikace

Zásadní zodpovědnost vůči životnímu prostředí a následujícím generacím je důležitou součástí naší každodenní činnosti. Neustále pracujeme na dalším rozvoji našich produktů a snažíme se, aby byl náš výrobním proces přívětivější klimatu.

Naše výrobky obdržely celosvětově mnoho značek a certifikátů šetrnosti k životnímu prostředí. Forbo Marmoleum je nejodolnější podlaha na světě, takže jsme hrdí na to, že také experti v oblasti životního prostředí potvrzují toto prohlášení.

Zjisti více o Ekoznačkách

Eco labels