Zvoľte svoju krajinu

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

FAQ - Udržateľnosť a Forbo všeobecne

Vitajte na našej stránke s často kladenými otázkami o udržateľnosti. Tu sa zaoberáme otázkami o podlahových systémoch Forbo a udržateľnosti všeobecne. Pokiaľ nenájdete, čo hľadáte, neváhajte nás kontaktovať so žiadosťou o ďalšiu pomoc.


Čo robí spoločnosť Forbo Flooring na splnenie vládnych cieľov udržateľnosti?

Spoločnosť Forbo Flooring Systems dôsledne spĺňa a dodržiava miestne predpisy. Ciele miestnych vlád v Európe sú odvodené z Európskej zelenej dohody, ktorú vlády prijímajú a implementujú v časovej tiesni, niektoré rýchlejšie ako iné. Pre iné regióny sveta, ako je Austrália a Severná Amerika, sú vnútroštátne právne predpisy výsledkom vlastnej činnosti vlády alebo vyplývajúce z konferencií o klíme a dohôd tam dosiahnutých, ako sú summity v Paríži a Glasgowe.

Kde nájdem informácie a príklady o vašej spoločenskej zodpovednosti?

Spoločenská zodpovednosť je základom nášho podnikania. Naša akreditácia SA8000 sa vzťahuje na ľudskú zložku v celom dodávateľskom reťazci a CSR je zahrnutá v rôznych častiach našej výročnej správy o udržateľnosti

Aké sú ciele spoločnosti Forbo Flooring v oblasti emisií CO2?

Spoločnosť Forbo Flooring Systems si kladie za cieľ znížiť emisie CO2 (výroba a produkty) na nulu do roku 2050. Aby sme to dosiahli, naša iniciatíva Sustainability 2025 usiluje o zníženie CO2 všetkých emisií CO2 na mieste súvisiacich s výrobou do roku 2025. Vypočítavame všetky naše činnosti , ako je elektrifikácia, investície do účinnosti, zlepšenie LCA atď., späť k množstvám CO2, ktoré sú znížené. Medzi rokmi 2004-2021 sme dosiahli 70% zníženie emisií CO2.

Súhlasíte vaša spoločnosť aj jej produkty s taxonómiou EÚ a štyrmi hlavnými podmienkami, ktoré musí podnik spĺňať, aby bol považovaný za ekologicky udržateľný?

Taxonómia EÚ je výrazný výraz pre tie činnosti a obchodné praktiky, ktoré EÚ považuje za udržateľné, aby splnila svoje ciele znížiť emisie skleníkových plynov o 55 % do roku 2030 a dosiahnuť nulové emisie do roku 2050. Nevyvinuli sme našu stratégiu udržateľnosti presne podľa týchto cieľov , ale keď sa pozriete na našu stratégiu a program udržateľnosti 2025, nájdete všetky dielčie časti, ktoré sú stanovené v taxonómii EÚ.

Je zrejmé, že podporujeme štyri zastrešujúce podmienky. Viac si o tom môžete prečítať v našej výročnej správe o udržateľnosti.