Zvoľte svoju krajinu

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

FAQ - Vývoj produktu a design

Tu nájdete odpovede na niektoré z najčastejších otázok týkajúcich sa vývoja a designu našich podlahových produktov a riešení cirkulárnych podláh. Pokiaľ nenájdete, čo hľadáte, neváhajte sa obrátiť na náš tím zákaznícky servis, ktorý vám poskytne ďalšiu pomoc.


Aká je vízia alebo budúci cieľ spoločnosti Forbo Flooring v oblasti kvality vnútorného ovzdušia?

Pretože ľudia trávia viac ako 90 % svojho života vo vnútri, je kvalita vnútorného prostredia kritická. Naším cieľom je pozitívne prispieť dodávkou produktov, ktoré sú bezpečné a zdravotne nezávadné, a udržiavaním úrovní TVOC v rámci požadovaných noriem. Napríklad všetky naše vinyly sú bez ftalátov. A naše podlahy na voľnú pokládku nevyžadujú žiadne lepidlo (ktoré sa tiež uvoľňuje možné emisie počas počiatočnej fázy inštalácie). Všetky naše produkty sú v súlade s normami stanovenými pre vnútorné emisie.

Ponúkate alternatívu vinylu bez PVC?

Neponúkame vinyl bez PVC, ako je polyolefín alebo alternatíva podobná PUR. Nepoužívame takzvané zmäkčovadlá na bio báze, pretože nemáme pocit, že palmový alebo ricínový olej je vhodnou alternatívou k životnému prostrediu. Výsledkom mnohých alternatívnych vinylových riešení pre PVC sú produkty, ktoré sa napokon ťažko recyklujú. Marmoleum je našou najlepšou alternatívou k vinylu, keď je požadovaná podlaha bez PVC.

Kde nájdem informácie o obsahu VOC a emisiách VOC na výrobok?

Najnovšie správy o testoch emisií pre každý produkt (skupinu) si môžete vyžiadať prostredníctvom nášho vyhlásenia EPD

Prečo používate bitúmen ako podklad pre kobercové dielce (ako je Tessera)?

Všetky naše produkty sú v súlade so zoznamom zakázaných látok REACH a všetky prešli základnými emisnými testami v súlade s európskymi a severoamerickými normami. V spoločnosti Forbo Flooring používame modifikovaný bitúmen. Nejedná sa o tradičnú „dechtovú“ verziu, ale o kvalitnejší variant as menším dopadom na životné prostredie. Naše kobercové štvorce vyrábame z bitúmenu, pretože je to najbežnejší materiál používaný na európskom trhu. Tu sa tiež nachádzajú naše výrobné závody a tu sa predáva väčšina našich výrobkov z kobercových dielcov.

Vydávate vyhlásenie o formaldehyde?

Tieto informácie sú uvedené v našich dokumentoch Vyhlásenie o vlastnostiach (DOP), ktoré sú povinné pre označenie CE našich produktov podľa EN 14041. Tieto dokumenty možno nájsť v našej zóne pre sťahovanie dokumentov na našom webe.