Zvoľte svoju krajinu

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Vydanie Október 2014

Parížskej spojenie

Počas veľtrhu Maison et Objet, ktorý sa konal vlani v septembri, bolo hlavnou témou prezentácie ústredných trendov "Zdieľanie a spojenie".
Priamu a doslovnú interpretáciu tejto témy reprezentujú viditeľné konštrukcie rôznych produktových dizajnov a vytváranie nových hybridných materiálov.

Hoci nejde o nič nové pod Slnkom, je "Spojenie" jasným konceptom, ktorý trvale aktivuje predstavivosť.

Mnohostranný motív, ktorý možno vykladať mnohými spôsobmi a ktorý sa ľahko prispôsobí súčasnej dobe. Abstraktnejšie poetický prístup tejto témy možno vidieť napríklad v inštaláciách, kde sa príroda prelína s architektúrou.

To všetko a mnoho ďalších projektov bolo možné v auguste a v septembri v Paríži spoznať a zažiť. Ide o skvelý spôsob, ako sa cítiť ešte viac v spojení s týmto trvalo inšpirujúcim mestom.

Centre Pompidou

Imaginárna spojenie

"Spoločná cesta" Romana Ondák je umelecké dielo, vytvorené v spolupráci s ľuďmi rôzneho veku, povolania a tried, z ktorých všetci doteraz cestovali len málo alebo vôbec.

Ondák opísal tá najpamätnejšie miesta, ktoré navštívil, a požiadal kolegov, aby ich nakreslili alebo vymodelovali: ich výtvory sa vyznačujú kombináciou naivné predstavivosti a príležitostne sa osmeľuje zájsť mimo stereotypy.
le Marais

TRNDS 10.2014
TRNDS 10.2014

Le Marais

Pripravte sa na spojenie

Prípravy na 4. ročník Paris Design Week. Hlavné výloha obchodu v oblasti Marais vizualizuje dynamiku spolupráce a vytvárania sietí.

Palais de Tokyo

Spojenie organických a štrukturálnych aspektov

"Baitogogo", dielo vytvorené špeciálne pre le Palais de Tokyo. V tejto inštalácii, ktorú vytvoril brazílsky umelec Henrique Oliveira , sa zdá, ako by prepletené vetvy a korene starého stromu vyrastali z rámu stĺpov a nosníkov.

"Gordický uzol" spájajúcej architektúru s prirodzenou štruktúrou. Je vyrobený zo základnej preglejky. Prúžky laminátu sú rozdelené na menšie časti, pripomínajúce kôru, a pospájané k sebe, aby vytvorili tvar umelého stromu.

TRNDS 10.2014
TRNDS 10.2014

Portobelllo

Zostavenie a spojenie

Projekt svietidla podľa návrhu od Stephanie Mouflette

Rad svietidiel, ktorá k zaveseniu žiaroviek využíva drevenú konštrukciu podobnú žeriavu. Na základe projekcie lúčov svetla na rôzne pozadia Mouflette študovala chovanie a skúmala rôzne modulárne usporiadanie. Súčasne bolo pripravené desať prvých modelov.

Produktový dizajn, ktorý stiera hranice medzi prípravou modelu a hotovými výrobkami. Prezentovaných počas týždňa dizajnu v interiérovom obchode Portobello

Takt

Spojenie vízie s realitou

"Stôl" od japonského štúdia Takt

Štyri stoličky + 3D tlačenej diely + voštinová lepenková stolná doska. Návrh pre kutilov (DIY), ktorý umožňuje užívateľom meniť existujúce dizajn.

Komponenty vyrobené metódou 3D tlače je možné použiť na zmenu funkcie predmetu. Z tohto pohľadu možno existujúce hotové výrobky pokladať za "polohotová" produkty.

Tento koncepčný prístup rozširuje možnosti techniky 3D tlače a rozbíja hranice medzi spotrebiteľom a výrobcom.

Prezentované v stánku trendov na veľtrhu Maison et Objet

TRNDS 10.2014
TRNDS 10.2014

Domov Meccano

Hravé spojenie
Meccano Home Koncept modulárneho a evolučného nábytku, ktorý rešpektuje grafické kódy originálnych detských stavebníc Meccano. Rovnaké sú dokonca aj materiály, farby a spôsob montáže.

Y'a pas le feu au lac

Dekoratívne spojenie

Konferenčný stolík "Les Biches" od dizajnéra FX Balléryho pre dizajnové štúdio "Y'a pas le feu au lac"

Biela lakovaná vložka zasadená do drevenej stolovej dosky. Prezentovaných v obchodnom dome BHV Paris počas týždňa dizajnu

FX Ballery
BHV Paris

TRNDS 10.2014
TRNDS 10.2014

Haymann Editions

Nezvyčajné spojenie

Zvlnená stolička, ktorú navrhli Lucie Koldová a Dan Yeffet. Stoličky z ručne fúkaného skla, vnútri postriebrené, s korkovým dnom.

Beauregard

Spojenie klasiky s modernou

Štúdio Beauregard. Návrhári a výrobcovia podláh a stien, ktorí upravujú tradičné vzory v modernom štýle. Tento výrobok na zákazku kombinuje geometrické obrazce v rôznych farbách s jednoduchým, klasickým tvarom.

Studio Beauregard

TRNDS 10.2014
TRNDS 10.2014

Haymann Editions

Nezvyčajné spojenie 2

"Stôl s neónovou stranou" od Sebastiana Herknera pre Haymann Editions.

Herkner sa zameriava na navrhovanie predmetov a nábytku, v ktorých spája rôzne kultúrne kontexty, kombinuje nové technológie s tradičným remeselným spracovaním.

Materiál stolové dosky tvoria vrstvený ónyx a akryl. Onyxová mramor je prilepený na farebnú akrylovú dosku a potom osekanie a zbrúsený na konkrétnu hrúbku. Výsledkom je unikátna estetika klasického mramoru. Nový hybridný materiál.

Louvre

Čestné spojenie

Veľký nový strop galérie v Louvri vytvoril Cy Twombly, známy pre svoje abstraktné maľby, ktorý je len tretím súčasným umelcom, ktorý mal tú česť navrhnúť pre múzeum trvalé dielo.

TRNDS 10.2014
TRNDS 10.2014

Louis Vuitton

Interiér obchodu Louis Vuitton na Champs Elysees.

Palais de Tokyo

Spojenie času

Na výstave "Aujourd'hui le monde est Morte" [Stratený archív ľudskej genetiky] predstavil umelec Hiroshi Sugimoto svet potom, čo ľudské bytosti prestanú existovať.

Osobný pohľad na dejiny z budúcnosti. Výstavu tvorí zhruba tridsať scenárov, ktoré rozprávajú rôzne fiktívne postavy.

TRNDS 10.2014

Ak chcete pravidelne dostávať náš newsletter TRNDS prihláste sa prosím k jeho odoberanie tu