Izvēlēties valsti

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Cirkulārais Marmoleum

Marmoleum ražošana no vecā grīdas seguma

Ritiniet, lai atklātu

Jauna Marmoleum izveide

no 20 gadus veca grīdas seguma

Pašlaik grīdu segumiem nav panākta cirkularitāte lielos apjomos. Risinājumu klāsts ir īpaši ierobežots, ja segums ir pielīmēts grīdas pamatnei — šādi pašlaik tiek uzstādīts vairums izturīgu grīdas segumu.

2021. gadā Delftas Tehnoloģiju universitāte uzsāka projektu ar mērķi savākt 13 000 m2 veca Marmoleum seguma, kas bija uzstādīts Elektrotehnikas, matemātikas un datorzinātņu (EEMCS) fakultātē pēdējo 20 gadu laikā. Izaicinājums bija pilnībā pārstrādāt šo segumu jaunā Marmoleum — linoleja nozarē šāda prakse ir visai neierasta.

circular marmoleum

Pārstrāde soli pa solim

Atjaunošana parasti ietver demontāžu un rekonstrukciju, taču Delftas TU projektam bija nepieciešama rūpīgāka pieeja. Iespēju robežās bija jāparūpējas, lai gan grīdas pamatne, gan segums netiktu sabojāti, kā arī bija jāizvairās no materiāla piesārņošanas. Marmoleum tika noņemts ātri un rūpīgi, izmantojot specializētu grīdu seguma noņemšanas instrumentu.

Atsevišķās trīsdesmit centimetrus platās un divarpus milimetrus biezās noņemtā linoleja loksnes tika sarullētas un savāktas konteineros.

Marmoleum ruļļi

No pārslām līdz pulverim

Noņemtais grīdu segums tika attīrīts no līmes un pēc tam sasmalcināts. Materiāls bija pietiekami tīrs, lai tā pelnus varētu izmantot linoleja cementa ražošanā, kā arī aptuveni vienu trešdaļu varēja izmantot jaunam linolejam, kas gandrīz 50% apmērā tika veidots no vecā grīdu seguma.

Vēl daļa vecā linoleja tika samalta pulverī — to Nīderlandes uzņēmums CooLoo izmantoja sēdekļu polsterējuma ražošanā fakultātes atpūtas telpām. Arī polsterējuma apdare tika veidota no vecām Marmoleum grīdām.

Cooloo mēbeles, Delftas TU

Nākotnes cirkulārie risinājumi

Tā kā aizvien vairāk grīdu segumu tiek uzstādīti bez līmes, nākotnē cirkulārie risinājumi būs vieglāk īstenojami. Taču neatkarīgi no tā, vai tiek izmantota līme, pilnai cirkularitātei ir nepieciešami tīri pārstrādājamie materiāli, laba piegādes ķēde un labi pārdomāta, ekoloģiski tīra ražošanas metode.

Šie nosacījumi katram projektam ir atšķirīgi un tie vienmēr ir rūpīgi jānovērtē, taču, izmēģinot dažādas metodes, mēs pastāvīgi apgūstam veidus, kā panākt pilnu cirkularitāti.

Uzziniet, ar kādiem izaicinājumiem mēs sastopamies dzīves cikla beigās
Sasmalcinātas linoleja pārslas

Vairāk iedvesmojošu rakstu

Vai vēlaties skatīt vairāk rakstu par Forbo Flooring un ilgtspējību? Apmeklējiet mūsu Forbo stāstu lapu.

Atklājiet Forbo stāstus