Pasirinkite savo šalį

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

TRNDS logo

Trends & Dizainas

Paryžiaus jungtys

Maison et Objet mugės, vykusios praėjusį rugsėjį, centrinio pagrindinių tendencijų pristatymo temos buvo dalinimasis ir jungimasis.
Tiesioginė šios temos interpretacija yra matoma įvairių produktų dizaine ir struktūroje bei naujų hibridinių medžiagų kūryboje.

Nors dar nieko naujo horizonte nenusimato, jungimosi sąvoka akivaizdžiai paskatino dizainerius bei architektus pasitelkti vaizduote.

Tai yra daugialypė tema, kurią galima įvairiai interpretuoti ir labai lengvai pritaikyti prie šiuolaikinės aplinkos. Abstraktesnę ir poetiškesnę šios temos interpretaciją galima pamatyti tokiose pavyzdžiuose, kur objektas yra gamtos ir architektūros derinys.

Visus šiuos bei daugelį kitų projektų galite pamatyti ir patirti rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais, Paryžiuje. Visa tai yra nuostabi proga dar labiau prisiartinti prie šio įkvėpiančio miesto.

Pompidou centras

Įsivaizduojamos jungtys

Common Trip („Bendra kelionė“) yra bendromis jėgomis sukurtas meno kūrinys. Autorius Roman Ondák kartu su įvairaus amžiaus, profesijų ir klasių atstovais, iš kurių vieni yra keliavę, kiti – niekada nekeliavę, bendrai sukūrė šį meno kūrinį.

Ondák atpasakojo įsimintiniausias vietas, kurias buvo kada nors aplankęs, ir paprašė kitų pavaizduoti, kaip jie visa tai įsivaizdavo. Jų kūriniai pasižymėjo įdomiu deriniu naivių vaizdinių bei atsitiktinių nukrypimų nuo stereotipų.

TRNDS 10.2014
TRNDS 10.2014

Le Marais

Pasiruošiamosios jungtys

Pasiruošimas Paris Design Week ( „Paryžiaus dizaino savaitė“), 4-ai laidai. Marais rajono parduotuvių vitrinos vaizduoja bendradarbiavimo ir verslo tinklų formavimo dinamiką.

Palais de Tokyo

Jungiant organiką su struktūrą

Baitogogo yra specialiai le Palais de Tokyo pastatui sukurtas kūrinys. Brazilų menininkas Henrique Oliveira meno instaliaciją: tūkstantmečius augęs medis, susipynęs su namo architektūra, susiliejantis kartu su pastato pamatais, kolonomis bei sijomis.

A Gordian knot ( „Gordo mazgas“) jungia architektūrą su gamtiškai atrodančia struktūra. Visa tai pagaminta iš paprasčiausios faneros. Laminato lentos buvo susmulkinamos į mažus, medžio žievę primenančius gabaliukus, kuriuos menininkas susegė kartu ir taip sukūrė dirbtines medžio formas.

TRNDS 10.2014
TRNDS 10.2014

Portobelllo

Surenkant ir jungiant Lamps a joker ( „Šviestuvas-Juokdarys“) – dizainerės ir dailidės Stephanie Mouflette sukurtas projektas.

Tai yra medinio krano formos šviestuvų rinkinys, sava struktūra išlaikantis ant jos iškabintas lemputes. Apšviesdama skirtingus fonus, Mouflette tyrinėjo šviesos ypatumus ir elgesį bei išbandė skirtingus modulinius šviesų išdėstymus. Tuo pat metu buvo sukurta dešimt pradinių modelių.

Šio produkto dizainas beveik pašalina liniją, nubrėžtą tarp modelio kūrimo ir baigtos dalies. Pristatyta Interjero salone Portobello dizaino savaitės metu.

Takt

Jungiant vaizduotę ir realybę

Table ( „Stalas“), sukurta japonų dizaino studijos Takt

Keturios kėdės + trimačiu spausdintuvu atspausdintos dalys + korinio kartono stalviršis. „Pasidaryk pats“ dizainas, raginantis naudotojus pakeisti jau egzistuojantį daikto dizainą.
Galima pasinaudoti trimačiu spausdintuvu spausdintomis dalimis, kad pakeistumėme vieno ar kito daikto funkciją. Iš šios perspektyvos žiūrint, jau egzistuojantys daiktai gali pasirodyti kaip pusiau išbaigti produktai.

Šis koncepcinis kūrybos būdas praplečia kūrybos trimačiu spausdintuvu metodo galimybių spektrą ir pašalina ribą tarp naudotojų ir gamintojų.
Pristatyta tendencijų salėje Maison et Objet mugėje.

TRNDS 10.2014
TRNDS 10.2014

Meccano Home

Žaismingos jungtys
Meccano Home Moduliuotų ir evoliucinių baldų idėja, siekianti išlaikyti originaliųjų Meccano žaislų vaikams markės grafinį kodą. Išlaikomi net medžiagos, spalvos ir surinkimo principas.

Y'a pas le feu au lac

Dekoratyvinė jungtis

Kavos staliukas Les biches, sukurtas FX Ballery prancūzų dizaino kolektyvui Y'a pas le feu au lac.

Balto lako inkrustacijos, įstatytos į tvirto medžio stalviršį. Pristatyta BHV Paris universalinėje parduotuvėje dizaino savaitės metu.

FX Ballery
BHV Paris

TRNDS 10.2014
TRNDS 10.2014

Haymann Editions

Neįprastos jungtys

Wave Stool ( „Banguota taburetė“), sukurta Lucie Koldova ir Dan Yeffet. Odos spalvos taburetės, viduje pasidabruotos, kamštinis pagrindas.

Beauregard

Jungiant tai, kas klasišką su tuo, kas šiuolaikiška

Studio Beauregard studija. Tai grindų ir sienų dizaineriai bei redaktoriai, įtraukiantys tradicinius raštus į šiuolaikiškus stilius. Šie geometrinių figūrų deriniai (produktai) pagal užsakymą gaminami maišant „pop“ spalvas ir paprastas klasikines figūras.

Studio Beauregard

TRNDS 10.2014
TRNDS 10.2014

Haymann Editions

Neįprastos jungtys 2

Neon side table (Neoninis staliukas), sukurtas Sebastian Herkner iš Haymann Editions.

Herkner telkia dėmesį į daiktų ir baldų dizainą, kuris derintų įvairius kultūrinius kontekstus, taip apjungdamas naujas technologijas ir tradicinį amatą.

Stalviršį sudaro onikso ir akrilo mišinys. Onikso marmuras yra priklijuojamas prie spalvotos akrilinės plokštės. Rezultatas yra sumalamas ir suformuojamas tam tikro storumo. Galutinis variantas yra klasikinis unikalios estetikos marmuras. Nauja maišyta (hibridinė) medžiaga.

Louvre

Garbės jungtys

Cy Twombly trečiasis šiuolaikinis menininkas, žinomas dėl savo abstraktaus meno stiliaus, kuriam buvo leista pasireikšti Luvre – jo sukurtas View of the Louvre yra visam laikui Luvre pasiliekantis eksponatas, nes jis užpaišytas ant Luvro lubų.

TRNDS 10.2014
TRNDS 10.2014

Louis Vuitton

Louis Vuitton parduotuvės, esančios Champs Elysees, interjeras.

Palais de Tokyo

Laiko juostų jungtys

Menininko Hiroshi Sugimoto Aujourd’hui le monde est mort ( „Dingusiųjų žmonių genetinis archyvas“) pavaizduoja pasaulį po žmonių – koks jis bus, kai žmonių nebebus žemėje.

Asmeniškas požiūris į istoriją, žvelgiant iš ateities. Paroda sudaryta iš trisdešimties scenarijų, kuriuos pasakoja skirtingi fiktyvūs veikėjai.

TRNDS 10.2014

Jeigu pageidaujate gauti reguliariai išleidžiamą TRNDS naujienlaiškį, kviečiame prenumeruoti čia Prenumeruoti TRNDS naujienlaiškį