Vali oma riik

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

„Vincent van Goghist inspireeritud”

Van Gogh

Vincent van Goghist inspireeritud Flotex
Vincent Willem van Gogh sündis 30. märtsil 1853 Zundertis ja suri Auvers-sur-Oise’is 29. juulil 1890.
Tänapäeval on Vincent van Gogh üks tuntumaid kunstnikke maailmas. Ometigi sai ta oma eluajal vähe tunnustust. Tal õnnestus üsna vähe oma töid müüa ja majanduslikult toetas teda vend Theo.

Pärast surma hakati tema töid rohkem tunnustama ja kuni tänapäevani pakuvad tema maalid paljudele inimestele inspiratsiooni. Aasta 2015 oli van Goghi aasta. See innustas meie disainereid tegema midagi van Goghi töödega.

Koostöös Kröller-Mülleri muuseumi ja Van Goghi muuseumiga lõime 5 põrandakujundust oma Flotexi digitaalses prinditehnikas. Nende kujunduste aluseks on elemendid van Goghi tuntud maalidelt. Maalidelt, mis on kahtlemata väärt ülalmainitud muuseumite külastamist.

Leidke inspiratsiooni…
Loodame, et need põrandakujundused vaimustavad teid oma van Goghi maalide tõlgendustega. Kas teid vaimustavad teised kunstnikud või on teil oma kujundused? Projektikasutuseks saab neid teatud tingimustel samuti Flotexile printida. Lisateabe saamiseks võtke ühendust kohaliku klienditeenindusosakonnaga. Van Goghi kujundused on saadaval alates 6 m2.

Kas pakub huvi, mida Flotexil veel on pakkuda? Vaadake meie teisi Flotexi põrandakatete.

Kollektsioon

Meie disainerid on loonud 5 vaibakujundust, mida on inspireerinud van Goghi maalid. See austusavaldus van Goghile on võimalikuks saanud tänu Flotexi erilistele omadustele. Kiudude suurest tihedusest tingituna sobib Flotex ideaalselt digitaalseks printimiseks ja see võimaldab teha maalilisi põrandaid. Flotex on tugev ja vastupidav, nii et vaatamata intensiivsele kasutusele jäävad need trükipildid aja jooksul kauniteks.


Van Gogh self-portrait

„Päevalilled”

See on eriline vaikelu lillekompositsioon. Van Gogh ei maalinud värskeid lilli vaasis ega potis, mitte erinevatest lilledest buketti, mitte mingit ümbrust ega tausta, ainult mõned lõigatud närbunud päevalilled. Õied on maalitud elusuuruses ja täidavad kogu lõuendi. Sellel maalil saavutas van Gogh selle, mille poole püüdles: soojad ja külmad värvid kontrasttoonides.

Igas suunas keerlevate pintslilöökide kombinatsioon määratlemata ruumiga, kus päevalilled asuvad, teevad sellest maalist tema Pariisi perioodi tipphetke.

Flotex-Van-Gogh-051-SunflowersB

„Terrass öösel”

Van Gogh tahtis juba pikka aega teha mõnda öist maali. Ja mitte tavapärasel viisil, musta ja hallina, vaid värvirohkelt. Niisama ebaharilik oli ka see, et ta maalis terrassi Arles’is öösel gaasilaterna valguses, sest öösel toimivad värvid teistmoodi. Ta kirjutas oma õele Wilile: „Ma tunnen tohutut mõnu öisest maalimisest”.

Kõige ilmekam sellel maalil on jõuline kontrast sooja kollase, rohelise ja oranži ning taeva sügavsinise vahel.
Van Gogh: „Ma usun, et külluslik gaasivalgus, mis on ikkagi kollane ja oranž, toob sinise tugevamini esile”.

Van Gogh on olnud väga täpne, nagu hilisemad astronoomilised uuringud näitasid. Ta on maalinud tähtkujud täpselt nii, nagu need olid 16. ja 17. septembri öösel 1888.

Meie Flotexi põrandakujundus on inspireeritud maalil olevatest tähtedest.

Flotex Van Gogh Terrace at night

„Postiljon”

Joseph Roulin töötas Arles’i rongijaamas postitöötajana. Van Gogh käis seal tihti oma vennale Theole Hollandisse maale saatmas ja nii said nad lähedasteks sõpradeks. Ühes kirjas Theole iseloomustab ta Josephit kui meest, „kes ei ole kibestunud, ei ole kurb, ei ole täiuslik, ei ole õnnelik ega ole alati aus. Aga on selline hea mees, nii tark, tundlik ja ustav.”

Ajavahemikul augustist 1888 kuni aprillini 1889 maalis van Gogh Josephist kuus portreed, millest kolmel olid lilled taustal. Sellele erksavärvilisele maalile valis ta suvelilled. Moonid, rukkililled, karikakrad ja roosid on maalitud üsna täpselt, kontrastina Josephi näole ja täishabemele stiilsete lokkidega.

Moonid, rukkililled, karikakrad ja roosid meie „Postimehe” põrandakujunduse alusest.

Flotex Van Gogh 097 Postman

„Hällilaul”

Van Gogh maalis Augustine Roulini, Joseph Roulini abikaasat, jõulistes, rõhutatud värvides erksal taustal. „La Berceuse” tähendab nii „hällilaulu” kui ka „hälli liigutavat naist”, millele viitab istuja käes olev nöör, mis on kinnitatud nähtamatu hälli külge.

Van Goghi jaoks oli sellel portreel eriline tähendus. Augustine tähendab emaduse sümbolit. Pealkiri ja värvid on nagu noodid mõnes hällilaulus, mis tekitavad mugavuse ja soojuse tunde.

Oma põrandakujunduse jaoks saime inspiratsiooni maali lillelisest taustast.

Flotex Van Gogh 040 Lullaby

„Murulapp”

Pariisis nägi van Gogh esmakordselt impressionistide töid. Ta mõistis, et tema värvipalett on tume ja vanamoeline ning hakkas eksperimenteerima heledamate värvide ja uute tehnikatega. See on näha tema maalil „Murulapp”, kus ta maalis muru palju detailsemalt ja peenemalt heleda ja värvirikka paletiga.

Röntgenanalüüs näitab, et enne „Murulapi” maalimist oli ta seda lõuendit juba kasutanud ühe kübaraga naisepea maalimiseks. See näitab, kui kiiresti ta ennast maalijana arendas.

Stiililine areng on selles maalis ilmselgelt kehastatud, mis oli oluline põhjus meie disaineritele selle valimiseks meie põrandakujunduse inspiratsiooniallikaks.

Flotex Van Gogh 084- Grass