Vali oma riik

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

KKK – Tootmine ja turustamine

Sellelt korduma kippuvate küsimuste lehelt leiate vastused küsimustele jäätmete vähendamise, ressursside säästmise ja keskkonnahoidlike tavade järgimise tagamise kohta meie põrandakatete tootmisel ja turustamisel. Kui te otsitavat ei leia, võtke meiega kindlasti ühendust, et saaksime teile abi pakkuda.


Kuidas kavatsete saavutada keskkonnasäästlikuma tootmisprotsessi?

Säästvusstrateegia osana on meil kasutusel energiavähendamiskava (sest see mõjutab meie CO2-heitkoguseid). Oluline on ka see, et tootmises ei kasutata vett, välja arvatud auru jaoks, mida kasutame Flotexi trükitehnika tarvis.

Peale selle on meil kasutusel kavad, mille raames otsime alternatiive maagaasi kasutamisele. Näiteks oleme eri tegevuskohtades alustanud mõningate varem gaasi kasutanud seadmete elektrifitseerimist. Ühes oma tehastest oleme katseprojektina üle läinud biogaasile, et näha, kuidas seda saaks rohkemates kohtades juurutada.

Millist taastuvenergiat oma tehastes kasutate?

Taastuvenergiat saame osta oma energiatarnijatelt. Kõigis meie Lääne-Euroopa tootmiskohtades on kasutusel taastuvenergia. Seda tüüpi elektrienergiat kasutades võime olla kindlad, et energia on toodetud tuule, päikese või vee abil. Meil on mitme tehase katusel ka oma päikesepaneelid.

Kuidas saate tõendada, et teil on kasutusel jäätmete vähendamise ja ringlussevõtu kava? Näiteks vee, paberi, trükivärvi või plasti kasutusel?

Kõik meie tootmiskohad on ISO 14001 kohaselt sertifitseeritud ja selle sertifikaadi saamiseks on energiakasutuse, jäätmete jms vähendamise kava kohustuslik. Seda auditeerib ja kontrollib kord aastas sõltumatu kolmas isik.

Meil on ka ettevõttesisene kava nimega „The Green Walk“ ehk „Roheline jalutuskäik“. See kava on suunatud meie töötajatele ja see annab neile teada, et kestlikkuse eest vastutab igaüks ja see algab tegelikult asjadest, mida saame ise mõjutada. Me korraldame korrapäraselt elektri- ja veekasutust, õhurõhku, jäätmeid jms käsitlevaid kampaaniaid, mõõdame koopiamasinate kasutamist ja oleme seadnud eesmärgiks võtta ringlusse kõik oma kontorijäätmed.

Kuidas te kasutate või korduskasutate tootmisjäätmeid?

Meie eesmärk on korduskasutada kõiki oma tootmisjäätmed ettevõttesisestes protsessides. See toimib väga hästi ja moodustab osa meie jõupingutustest ringmajanduse põhimõtteid järgivaks ja minimaalselt jäätmeid tekitavaks ettevõtteks saamise nimel. Tehasejäätmed on enamasti uus materjal või materjal, mis sarnaneb koostiselt meie toodetava tootega, seega on neid jäätmeid lihtne samas protsessis korduskasutada (kui on olemas õiged seadmed ja oskusteave).

Tootmisjäätmete korduskasutamine on peaaegu norm, sest seda protsessi on lihtne selgeks saada ja juhtida. Sellega võrreldes on kasutatud põrandakatete kokkukogumine ja korduskasutamine märksa keerukam protsess. Tegutseme läbipaistvalt oma protsessides ja esitame teabe [iga-aastases säästvusaruandes].(cmspage:61712) Siit saate täpselt teada, kui palju me oma tehastes korduskasutame ja ringlusse võtame. 70% meie toodetest sisaldavad juba üle 25% ringlussevõetud materjali.

Milline teave on saadaval toote kasutatud energia kohta – see on kogu energia, mida kasutati materjalide valmistamiseks, ja kogu toote olelusringi vältel vajaminev energia?

Selle teabe leiate iga toote keskkonnadeklaratsioonist.

Mis on teie tulevikueesmärk ringlussevõtu valdkonnas?

Meil on 2025. aastaks mitu ringluse suurendamise eesmärki.
• Seame sihiks saavutada, et kõigis meie toodetes oleks 20% ringlussevõetud materjali.
• Ringlussevõttu edendav kujundus: müüdavate toodete ringlussevõetavuse suurendamine
ELis pärast tarbimist ringlussevõetava müügimahu suurendamine
ELis paigaldusjäätmete ringlussevõtu suurendamine
Korduskasutusse ja edasimüümisele minevate lahtise paigaldusega toodete müügimahu suurendamine ELis

Meie lõppeesmärk on saada minimaalselt jäätmeid tekitavaks ettevõtteks. See tähendab, et me ei pea silmas mitte üksnes oma tootmisjäätmeid, vaid ka jäätmevoogu, mis tekib meie toodete paigaldamisel, ning pärast tarbimist (vanadest) põrandakatetest pärinevaid voogusid. Oleme seadnud eesmärgi ringlussevõetud materjali kogusele uutes põrandakatetes ning samamoodi oleme seadnud eesmärgid paigaldus- ja tarbimisjärgsete jäätmete kogusele, mida kogume ja võtame ringlusse.

Millised on teie ringlussevõtu põhimõtted (tegevuskohas)?

Meie esimene eesmärk on kasutada kvaliteetsete ja normikohaste toodete valmistamiseks võimalikult vähe toormaterjali. Meie teine eesmärk on võimalikult palju toormaterjali tootmises korduskasutada ja võtta ringlusse näiteks teiste tehaste lõikamisjäätmetest pärinevad toor- ja komposiitmaterjalid. Lõppeesmärk on minimaalselt jäätmeid tekitav tootmisprotsess.

Kuidas on lood teie pakendite ringlussevõetavusega?

Peaaegu koosnevad kõik meie pakendid paberist ja pappsüdamikest. Kõik need võetakse ringlusse nii ettevõttesisesi kui ka kolmanda isiku kaudu. Ehitusel tekkivad paberijäätmed kogutakse kokku eraldi.

Millised on teie transpordipõhimõtted?

Kõik meie tootmiskohad asuvad Euroopas, kus on väga hea taristu maantee-, raudtee- ja veetranspordi kasutamiseks. Meie tehased kasutavad toormaterjalide veoks veeteid, kuid valmistoodang viiakse tarbijatele maanteed mööda (veokitel). Kasutame professionaalseid vedajaid, kes kasutavad täpset jaotust ja kellele tagatakse alati tagasiveetav veos. Kasutame oma tehastes ja kohalikes turustusvõrkudes jaotuskeskusi, mille abil tagame, et kliendid saavad kõik tellitud tooted korraga kätte ka siis, kui need valmistati eri kohtades.

Millist energiat transpordil kasutatakse? Fossiilkütuseid?

Ei, mitte määratluse kohaselt. Meie kolmandad osalised, see tähendab vedajad on väga keskkonnateadlikud ja kasutavad elektriveokeid, kindlasti kehtib see täpse jaotuse korral. Innustame oma partnereid samuti tegema neid otsuseid ja investeeringuid.