Vali oma riik

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

TRNDS logo

Trendid & disain

Pariisi ühendus
Messi Maison et Objet ajal möödunud septembris olid kesksete trendide esitlusel peateemadeks „jagamine ja ühendamine”.
Selle trenditeema sõnasõnalist tõlgendust on kujutatud mitmesuguste tootekujunduste nähtavates konstruktsioonides ja uute hübriidmaterjalide loomisel.

Kuigi silmapiiril pole midagi uut, on „ühendamine” selgelt selline kontseptsioon, mis laseb kujutlusvõimel mängida.

Mitmekülgne teema, mida saab tõlgendada mitut moodi ja mis kohandub hõlpsasti ajaga. Veelgi abstraktsemat ja poeetilisemat lähenemist sellele teemale võib näha sellistes installatsioonides, kus loodus arhitektuuriga läbi põimub.

Kõikide mainitud ja paljude teiste projektidega võis tutvuda Pariisis augusti- ja septembrikuu jooksul. Tegemist oli suurepärase moodusega tunda end selle inspireeriva linnaga veelgi enam ühenduses.

Pompidou keskus

Imaginaarsed ühendused
Roman Ondáki „Ühine väljasõit” on kunstiteos, mis on tehtud koostöös erineva vanuse, erineva tegevusala ja eri klassidest inimestega, kõigiga, kellega on veidi koos reisitud või siis üldse mitte.

Ondák kirjeldas kõige meeldejäävamaid kohti, mida ta on külastanud, ja palus neid kujutada või modelleerida: loodut iseloomustatakse ühendusena naiivsest kujutelmast ja juhuslikest julgustükkidest stereotüüpsest kaugemale minnes.

TRNDS 10.2014
TRNDS 10.2014

Le Marais

Valmistu ühenduseks
Ettevalmistused neljandaks Pariisi disaininädalaks. Marais’ piirkonna poe vaateaken, mis visualiseerib koostöö ja võrgunduse dünaamikat.

Tōkyō palee

Ühendades orgaanilist ja struktuurset

‚Baitogogo’, spetsiaalselt Tōkyō palee jaoks loodud töö. Selles installatsioonis laseb Brasiilia kunstnik Henrique Oliveira paista, nagu kasvaks tulpade ja talade raamistikust välja iidse puu okstest ning juurtest sõlm.

„Gordioni sõlm”, mis ühendab arhitektuuri loodusliku struktuuriga. Tehtud lihtsast vineerist. Laminaadiribad on murtud väiksemaks, koore moodi tükkideks, ja on võltspuu vormide loomiseks klammerdatud üksteise külge.

TRNDS 10.2014
TRNDS 10.2014

Portobelllo

Koostades ja ühendades „Naljatilk-lambid”, Stephanie Mouflette’i projekt Carpenter/Designist

Lampide sari, mille puhul kasutatakse valgustipirnide riputamiseks kraanataolisi puitstruktuure. Projitseerides valguskiiri erinevatele tagapõhjadele, uuris Mouflette kiirte käitumist ja õppis tundma erinevaid modulaarseid korraldusi. Korraga arendati välja kümme algmudelit.

Tootedisain, mis ähmastab mudeli valmistamise ja valmis osade vahelist joont. Esitleti disaininädala ajal Portobello sisustuspoes.

Takt

Ühendades nägemust reaalsusega

„Laud” Jaapani stuudiost Takt

Neli tooli + 3D-prinditud osad + kärgjas kartongist lauaplaat. Soovitus isetegemiseks, mis laseb kasutajatel muuta olemasolevat kujundust.

3D-prinditud koostisosad, mida saab kasutada eseme funktsiooni muutmiseks. Sellest vaatepunktist võib olemasolevaid tooteid vaadelda kui pooltooteid.

See kontseptuaalne lähenemine avardab 3D-prinditehnika võimalusi ja kaotab tarbija ning tootja vahelise piiri.
Esitleti messi Maisn et Objet trendikioskis

TRNDS 10.2014
TRNDS 10.2014

Meccano Home

Mängulised ühendused
Meccano Home . Kontseptsioon modulariseeritud ja evolutsioonilisest mööblist, mis peab lugu algse Meccano mänguasja tootemargi graafilisest kujundusest. Isegi materjalid, värvid ja kokkupanekusüsteem on samad.

Y'a pas le feu au lac

Dekoratiivsed ühendused
Kohvilaud Les biches’ FX Ballerylt Y'a pas le feu au lac prantsuse toimetajale

Valge lakkinkrustatsioon soliidse puitlaua peal. Esitleti disaininädala ajal BHV Pariisi harupoes

FX Ballery
BHV Paris

TRNDS 10.2014
TRNDS 10.2014

Haymann Editions

Tavatu ühendus

Lucie Koldova ja Dan Yeffeti disainitud laineline ööpott. Seestpoolt hõbetatud käsitsipuhutud klaasist ööpotid korgist põhjaga.

Beauregard

Ühendades klassikalist moodsaga

Stuudio Beauregard. Disainerid ja toimetajad põrandatele ning seintele, taaskülastamas traditsioonilisi mustreid kaasaegsel moel. See tellimustööna tehtud kombineeritud geomeetrilistest kujudest toode segab värvipaleti kokku lihtsa klassikalise vormiga.

Stuudio Beauregard

TRNDS 10.2014
TRNDS 10.2014

Haymann Editions

Tavatu ühendus 2

„Neoonpinnaga laud” Sebastian Herknerilt Haymann Editionsile.

Herkner keskendub erinevaid kultuurikontekste ühendavate esemete ja mööbli kujundamisele, kombineerides uusi tehnoloogiaid traditsioonilise käsitööga.

Lauaplaadi materjal on kihiline – oonüksist ja akrüülist. Oonüksmarmor on liimitud värvitud akrüülplaadile ning seejärel freesitud ja lihvitud kindla paksuseni. Tulemuseks on klassikalise marmori unikaalne välimus. Uus hübriidmaterjal.

Louvre

Austav ühendus

Louvre’i suure uue galerii lae vaade, mille on maalinud Cy Twombly, kes on tuntud oma abstraktsete maalide tõttu ja on alles kolmas tänapäevane kunstnik, kes on pälvinud au kujundada muuseumile permanentne teos.

TRNDS 10.2014
TRNDS 10.2014

Louis Vuitton

Louis Vuittoni Champs Elysees’ poe interjöör.

Tōkyō palee

Näitusel „Aujourd’hui le monde est mort [Lost Human Genetic Archive]” näitas kunstnik Hiroshi Sugimoto maailma pärast inimeste eksistentsi lõppu.

See on isikupärane nägemus ajaloost tulevikust nähtuna. Näitus koosnes ligikaudu kolmekümnest stsenaariumist, mida jutustasid erinevad fiktiivsed tegelased.

TRNDS 10.2014

Kui soovid regulaarselt saada meie infolehte TRNDS, telli palun siit
Telli infoleht TRNDS