Vyberte svou zemi

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Vliv barev v kancelářských prostorách

Výběr barev pro interiér kanceláře může mít překvapivý vliv na zákazníky a ostatní návštěvníky. Tento efekt je podprahový a instinktivní. Přispívá k pozitivnímu či negativnímu dojmu klientů z vašeho podniku.

Barvy, které si pro kancelář zvolíte, by měly odpovídat typu podnikání. Už ve chvíli, kdy zákazník otevře dveře, si o vás vytváří svůj názor a obrázek. Správný výběr barev interiéru kanceláře zajistí, že klientův názor bude kladný.

Běžné kancelářské prostory
U běžných kancelářských prostor je třeba pochopit poselství vybraných barev, abyste docílili požadovaného efektu.

Odstíny modré a zelené přispívají ke klidné atmosféře, ale je-li jich příliš, mohou zhoršovat produktivitu zaměstnanců. Když se do interiéru přidá malé množství červené, oranžové nebo žluté může to zvýšit energii a zlepšit efektivitu.

Příliš mnoho červené však může působit agresivně až konfliktně, nadbytek oranžových a broskvových tónů vytváří společenskou a hovornou atmosféru, zatímco žlutá může ve větších plochách u někoho způsobovat úzkost a stres.

Posluchárny a místnosti pro školení
Tyrkysová je barva kreativity a masové komunikace, ve světlých až středních odstínech je vhodnou barvou na zdi učeben a poslucháren.
Tyrkysová pomáhá přednášejícímu se uklidnit a všeobecně usnadňuje předávání vědomostí. Učební látka tištěná na žlutý podklad usnadňuje zapamatovat si čtené informace.
Použití přiměřeného množství žluté barvy ve výhledu účastníků školení, ať na zdi, nebo za tabulí, pomáhá zapamatovat si přednášené informace.
Zdroj: http://www.empower-yourself-with-color-psychology.com/office-colors.html

UK_ Mix Glacier_1180x664_office