Vyberte svou zemi

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

FAQ - Vývoj produktu a design

Zde najdete odpovědi na některé z nejčastějších otázek týkajících se vývoje a designu našich podlahových produktů a řešení cirkulárních podlah. Pokud nenaleznete, co hledáte, neváhejte se obrátit na náš tým zákaznický servis, který vám poskytne další pomoc.


Jaká je vize nebo budoucí cíl společnosti Forbo Flooring v oblasti kvality vnitřního ovzduší?

Protože lidé tráví více než 90 % svého života uvnitř, je kvalita vnitřního prostředí kritická. Naším cílem je pozitivně přispět dodávkou produktů, které jsou bezpečné a zdravotně nezávadné, a udržováním úrovní TVOC v rámci požadovaných norem. Například všechny naše vinyly jsou bez ftalátů. A naše podlahy pro volnou pokládku nevyžadují žádné lepidlo (které se také uvolňuje možné emise během počáteční fáze instalace). Všechny naše produkty jsou v souladu s normami stanovenými pro vnitřní emise.

Nabízíte alternativu vinylu bez PVC?

Nenabízíme vinyl bez PVC, jako je polyolefin nebo alternativa podobná PUR. Nepoužíváme takzvaná změkčovadla na bio bázi, protože nemáme pocit, že palmový nebo ricinový olej je vhodnou alternativou k životnímu prostředí. Výsledkem mnoha alternativních vinylových řešení pro PVC jsou produkty, které se nakonec obtížně recyklují. Marmoleum je naší nejlepší alternativou k vinylu, když je požadována podlaha bez PVC.

Kde najdu informace o obsahu VOC a emisích VOC na výrobek?

Nejnovější zprávy o testech emisí pro každý produkt (skupinu) si můžete vyžádat prostřednictvím našeho prohlášení EPD

Proč používáte bitumen jako podklad pro kobercové dílce (jako je Tessera)?

Všechny naše produkty jsou v souladu se seznamem zakázaných látek REACH a všechny prošly základními emisními testy v souladu s evropskými a severoamerickými normami. Ve společnosti Forbo Flooring používáme modifikovaný bitumen. Nejedná se o tradiční „dehtovou“ verzi, ale o kvalitnější variantu a s menším dopadem na životní prostředí. Naše kobercové čtverce vyrábíme z bitumenu, protože je to nejběžnější materiál používaný na evropském trhu. Zde se také nachází naše výrobní závody a tady se prodává většina našich výrobků z kobercových dílců.

Vydáváte prohlášení o formaldehydu?

Tyto informace jsou uvedeny v našich dokumentech Prohlášení o vlastnostech (DOP), které jsou povinné pro označení CE našich produktů podle EN 14041. Tyto dokumenty lze nalézt v naší zóně pro stahování dokumentů na našem webu.