Vyberte svou zemi

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Nábytkové linoleum

 • design kuchyně od Thier & van Daalen
 • design kuchyně od Thier & van Daalen
 • Mono od Daphna-Laurens
 • Kulatý stůl Faustlinoleum
 • &SHUFL, andshufl.com kuchyňské panely Fotografie &SHUFL
 • Designový stůl od Dutch Invertuals fotograf Raw Color
 • Designový stůl od Dutch Invertuals fotograf Raw Color
 • Urban Nomad design od Isabel Quiroga
 • Taburety Faustlinoleum
 • RC skříň od Daphna Laurens
 • RC skříň od Daphna Laurens

O nábytkovém linoleu

Forbo Furniture Linoleum: přírodní a jedinečné řešení povrchů pro všechny vaše interiérové aplikace. Nábytkové linoleum, známé svou elegancí a odolností, je také pružný materiál, na kterém nejsou otisky prstů!

Přirozená elegance

Nábytkové linoleum kombinuje saténově matný povrch s jemnou hřejivou texturou, která dodá vašemu nábytku v interiéru skutečně osobitý, individuální vzhled a dojem.

Nábytkové linoleum, vyrobené z přírodních surovin, poskytuje přirozený vzhled a pocit při dotyku, který se opravdu nepodobá žádnému jinému dostupnému povrchovému materiálu.

Design parazita od Moniky Faidi fotografie od Chikako Harada
Nábytkové linoleum a řemeslné zpracování

Snadno se nanáší

Nábytkové linoleum je flexibilní a lze jej aplikovat jako povrch na všechny druhy konstrukcí. Dodává se v rolích a lze jej aplikovat jak horizontálně, tak vertikálně, stejně jako na zakřivené povrchy.

Příklady produktů, kde lze použít Forbo Furniture Linoleum, jsou: stoly, židle, stoličky, skříně, dveře a výstavní panely a příčky.

Hygienické a antistatické

Přírodní složení a speciální povrchová úprava zajišťuje, že Furniture Linoleum je přirozeně antistatické. Povrch aktivně odolává hromadění statického náboje a zabraňuje ulpívání prachu nebo nečistot na povrchu. Proto Forbo Furniture Linoleum zajišťuje čisté řešení povrchové úpravy nábytku.

Navíc na tomto přírodním linoleu nejsou otisky prstů!

design by ©FAUSTLINOLEUM
Suroviny Marmoleum

Udržitelný a odolný

Linoleum je výjimečné tím, že se vyrábí ze surovin získaných z jejich přirozeného prostředí přímo tam, kde rostou a obnovují se, často za pouhých 12 měsíců.

Len je jednoletá plodina, kterou lze sklízet stejně jako pšenici nebo kukuřici. Těžba pryskyřice je nepřetržitý proces, zatímco dřevitá moučka, odpadní materiál z dřevařského průmyslu, pochází z evropských produkčních lesů. Vápenec je k dispozici v hojmém množství.

Naše suroviny odebírají ze vzduchu více CO2, než potřebujeme pro náš výrobní proces. Výsledkem je, že linoleum od vzniku po expedici zachycuje uhlík.

Přehled barev

Forbo Furniture Linoleum nabízí řadu současných a moderních barev, které doplňují designové trendy a prvky interiérového stylu.

Ke klasické barevné škále byla přidána řada nových svěžích a stylových barev, stejně jako několik teplých odstínů a přírodních tónů používaných na moderním nábytku, které poskytují inspiraci pro pocit pohostinnosti.
Prozkoumejte barvy linolea na nábytek

Forbo_Furniture-Linoleum_Produktübersicht_539x404.jpg

Reference

Prémiový design a přirozenost se nemusí vzájemně vylučovat;​ Inspirujte se možnostmi designu, které vám naše CO2 neutrální nábytkové linoleum nabízí!​

Nechte se inspirovat

 • Gatherings Huddle Lampy

  Huddle lampy

  Huddle lampy

  Ve spolupráci se společností Forbo jsme zkoumali etické důsledky designu prostřednictvím materiálu, formy a funkce. Navrhli jsme artefakty, které ztělesňují různé druhy shromáždění; shromažďování materiálů a shromažďování lidí – vše o stimulaci interakce prostřednictvím designu.

 • Ahrend Balance

  Ahrend Balance

  Ahrend Balance

  Ahrend má vášeň; vytváření inspirativního pracovního prostředí, které dodává energii k kreativitě. Nábytkové linoleum Desktop Charcoal bylo vybráno tak, aby posílilo inspirující energii z produktové řady Ahrend Balance a vytvořilo dokonalou kombinaci vzhledu a dojmu.

 • Artek_Hocker-60_E60_Fotograf_Schaepman&Habets_Rauno-Träskelin_copyright_Artek_Mocha

  Artek

  Artek

  Ikonická stolička 60 od Alvara Aalta je nejzákladnějším nábytkem, který je stejně vhodný jako sedátko, stůl, úložná jednotka nebo výstavní plocha. Nohy se montují přímo na spodní stranu kulatého sedáku bez nutnosti složitých spojovacích prvků. Díky své geometrii lze stoličku stohovat a ušetřit tak místo ve spirálovité věžové soše. Stool 60, vyráběný ve 42 výrobních krocích v A-Factory v Turku ve Finsku, je k dispozici v široké škále barev a povrchových úprav. Bylo prodáno několik milionů kusů Stool 60 a jeho čtyřnohého bratrance Stool E60, což z něj dělá jeden z nejoceňovanějších produktů v historii designu.

 • Bekind. Köln

  Bekind. Köln

  Bekind. Köln

  bekind. je více než značka nábytku. Jde o přístup k výrobě multifunkčního nábytku pro generace a k vytvoření udržitelné kultury nábytku s použitím regionálního masivního dřeva s certifikací FSC a přírodního linolea. Nadčasový design se setkává s obnovitelnými surovinami a kolínským řemeslným zpracováním. Důraz je kladen na dlouhou životnost a udržitelnost.

 • Zvířata – mediální nástroj ve tvaru nosorožce pokrytý Furniture Linoleum

  Zvířata

  Multimediální vzdělávací hračky

  Zvířata

  Zvířátka je řada multimediálních vzdělávacích hraček zaměřených na nejmladší publikum. Minimalistické tvary vycházející ze zvířecích forem a dostupné v několika variantách umožňují harmonickou integraci multimediální hračky.

 • wp_westermann products

  wp_westermann products

  wp_westermann products

  wp_westermann products vyvíjí více než nábytkové série a pokojové systémy: chytrá řešení pro variabilní pracoviště, která přesvědčí svou formou, funkcí a udržitelností. Tradiční společnost sází na nábytkové linoleum od Forbo Flooring pro povrchy stolů.

 • Desktop Ricany CZ

  Rodinný dům Říčany

  Dektop pro kuchynškou linku

  Rodinný dům Říčany

  Truhlář Tadeáš Molnar ze společnosti TTWOOD, s.r.o. žil v zahraničí a tam se naučil pracovat s originálními materiály a velmi si oblíbil Desktop. V České republice si objednal vzorky a začal s materiálem Desktom aktivně tvořit. V součanosti vystavuje na prestižních výstavách pro architekty a spolupracuje s designéry.

 • Ca Phe04

  Cà phê

  Cà phê

  Návrháři chtěli, aby byl interiér skutečně jedinečný a nezaměnitelný. Proto si vybrali například ručně malované tapety s lotosovými květy a další prvky vyrobené na míru - bar, kazetové obložení stěn. Chtěli také použít zajímavé materiály, jako je nábytkové linoleum Forbo Desktop. Světle růžový odstín dekoru 4185 se krásně hodí k tapetám.

 • Aimtec

  Aimtec Plzeň

  Aimtec Plzeň

  V zasedací místnosti bylo použito přírodní nábytkové linoleum Desktop na stoly v jemném pistáciovém odstínu. Delikátně laděná zasedací místnost kontrastuje se zbytkem industriálního prostoru.

Spolupráce

Spolupráce a partnerství

Pevně věříme v dynamický dialog s našimi partnery!

V průběhu let jsme iniciovali spolupráci a partnerství s univerzitami, designéry, architekty a značkami nábytku. Pozvali jsme je, aby pracovali s naším nábytkovým linoleem, aby se podívali na náš jedinečný materiál z nové perspektivy a prozkoumali jeho skryté potenciály. Spolupráce s těmito tvůrci nám pomáhá identifikovat, co je relevantní pro budoucí vývoj kolekce a inovace.​

​Podívejte se na naši nejnovější spolupráci s další generací designérů.​
Student Challenge Furniture

Studentská spolupráce HDK Steneby Švédsko

Utvářejte svou budoucnost s nábytkovým linoleem!
Kontaktujte náš tým nábytku, pokud máte zájem s námi spolupracovat.

Studentská spolupráce HDK Steneby Sweden design od Anke Dold
Studentská spolupráce HDK Steneby Sweden design od Anke Dold

Pracovat s nábytkovým linoleem

Pracovat s nábytkovým linoleem

Zde je několik tipů, které byste měli vědět, než začnete navrhovat a pracovat s nábytkovým linoleem.​

Podívejte se na videa a dozvíte se, jak udržet své nábytkové linoleum v dobrém stavu pomocí našich tipů na čištění a údržbu nebo jaký typ lepidla použít na jaký typ podkladového materiálu.

Práce s nábytkovým linoleem

1. Příjem a ukládání

Nábytkové linoleum se většinou dodává v rolích, ale jsou také možné desky. Před aplikací dejte kusům nábytkového linolea dostatek času, aby se aklimatizovaly při pokojové teplotě.

Pokud chcete znát tloušťku, šířku role, délku role, vlastnosti ohybu, stáhněte si zde Nábytkové linoleum - technické specifikace

2. Lepení

Nábytkové linoleum lze snadno aplikovat na všechny běžné materiály, jako je MDF, dřevotříska a překližka, stejně jako kov nebo kompozitní materiály.

4. Balení

Pro odeslání finálních kusů nábytku je důležité je bezpečně zabalit. Zabraňte mikropohybům mezi povrchy a přímému kontaktu s hrubým papírem nebo kartonem, aby byl povrch nábytkového linolea Desktop pro vašeho zákazníka zcela nový.​

5. Čištění a údržba

Forbo Furniture Linoleum se snadno čistí a udržuje. ​Používejte pouze vodu a neabrazivní čisticí prostředky, jako je bavlna, která nepouští vlákna.​ Pro pravidelné čištění můžete přidat jemný neutrální mýdlový roztok, jako je Forbo Monel​.

Zde si stáhněte pokyny pro čištění a údržbu nábytkového linolea:​
Nábytkové linoleum – čištění a údržba

Pokud se chcete dozvědět více o práci s nábytkovým linoleem, kontaktujte naše odborníky.