Vyberte svou zemi

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Vydání Říjen 2014

Pařížské spojení

Během veletrhu Maison et Objet, který se konal loni v září, bylo hlavním tématem prezentace ústředních trendů „Sdílení a spojení“.
Přímou a doslovnou interpretaci tohoto tématu reprezentují viditelné konstrukce různých produktových designů a vytváření nových hybridních materiálů.

Přestože nejde o nic nového pod Sluncem, je „Spojení“ jasným konceptem, který trvale aktivuje představivost.

Mnohostranný motiv, který lze vykládat mnoha způsoby a který se snadno přizpůsobí současné době. Abstraktnější poetický přístup tohoto tématu lze spatřovat například v instalacích, kde se příroda prolíná s architekturou.

To vše a mnoho dalších projektů bylo možné v srpnu a v září v Paříži poznat a zažít. Jde o skvělý způsob, jak se cítit ještě více ve spojení s tímto trvale inspirujícím městem.

Centre Pompidou

Imaginární spojení

„Společná cesta“ Romana Ondáka je umělecké dílo, vytvořené ve spolupráci s lidmi různého věku, povolání a tříd, z nichž všichni dosud cestovali jen málo nebo vůbec.

Ondák popsal ta nejpamátnější místa, která navštívil, a požádal kolegy, aby je nakreslili nebo vymodelovali: jejich výtvory se vyznačují kombinací naivní představivosti a příležitostně se osmělují zajít mimo stereotypy.

TRNDS 10.2014
TRNDS 10.2014

Le Marais

Připravte se ke spojení

Přípravy na 4. ročník Paris Design Week. Hlavní výloha obchodu v oblasti Marais vizualizuje dynamiku spolupráce a vytváření sítí.

Palais de Tokyo

„Baitogogo“, dílo vytvořené speciálně pro le Palais de Tokyo. V této instalaci, kterou vytvořil brazilský umělec Henrique Oliveira , se zdá, jako by propletené větve a kořeny starého stromu vyrůstaly z rámu sloupů a nosníků.

„Gordický uzel“ spojující architekturu s přirozenou strukturou. Je vyrobený ze základní překližky. Proužky laminátu jsou rozděleny na menší části, připomínající kůru, a pospojovány k sobě, aby vytvořily tvar umělého stromu.

TRNDS 10.2014
TRNDS 10.2014

Portobelllo

Sestavení a spojení

Projekt svítilny podle návrhu od Stephanie Mouflette

Řada svítilen, která k zavěšení žárovek využívá dřevěnou konstrukci podobnou jeřábu. Na základě projekce paprsků světla na různá pozadí Mouflette studovala chování a zkoumala různá modulární uspořádání. Současně bylo připraveno deset prvních modelů.

Produktový design, který stírá hranice mezi přípravou modelu a hotovými výrobky. Prezentováno během týdne designu v interiérovém obchodě Portobello

Takt

Spojení vize s realitou

„Stůl“ od japonského studia Takt

Čtyři židle + 3D tištěné díly + voštinová lepenková stolní deska. Návrh pro kutily (DIY), který umožňuje uživatelům měnit stávající design.

Součásti vyrobené metodou 3D tisku lze použít ke změně funkce předmětu. Z tohoto pohledu lze stávající hotové výrobky pokládat za „polohotové“ produkty.

Tento koncepční přístup rozšiřuje možnosti techniky 3D tisku a rozbíjí hranice mezi spotřebitelem a výrobcem.

Prezentováno ve stánku trendů na veletrhu Maison et Objet

TRNDS 10.2014
TRNDS 10.2014

Domov Meccano

Hravé spojení
Meccano Home Koncept modulárního a evolučního nábytku, který respektuje grafické kódy originálních dětských stavebnic Meccano. Stejné jsou dokonce i materiály, barvy a způsob montáže.

Y'a pas le feu au lac

Dekorativní spojení
Konferenční stolek „Les biches“od designéra FX Balléryho pro designové studio „Y'a pas le feu au lac“

Bílá lakovaná vložka zasazená do dřevěné stolní desky. Prezentováno v obchodním domě BHV Paris během týdne designu

FX Ballery
BHV Paris

TRNDS 10.2014
TRNDS 10.2014

Haymann Editions

Neobvyklé spojení

Zvlněná stolička, kterou navrhli Lucie Koldová a Dan Yeffet. Stoličky z ručně foukaného skla, uvnitř postříbřené, s korkovým dnem.

Beauregard

Spojení klasiky s modernou

Studio Beauregard. Návrháři a výrobci podlah a stěn, kteří upravují tradiční vzory v moderním stylu. Tento výrobek na zakázku kombinuje geometrické obrazce v různých barvách s jednoduchým, klasickým tvarem.


Studio Beauregard

TRNDS 10.2014
TRNDS 10.2014

Haymann Editions

Neobvyklé spojení 2

„Stůl s neonovou stranou“ od Sebastiana Herknera pro Haymann Editions.

Herkner se zaměřuje na navrhování předmětů a nábytku, v nichž spojuje různé kulturní kontexty, kombinuje nové technologie s tradičním řemeslným zpracováním.

Materiál stolní desky tvoří vrstvený onyx a akryl. Onyxový mramor je přilepen na barevnou akrylovou desku a poté osekán a zbroušen na konkrétní tloušťku. Výsledkem je unikátní estetika klasického mramoru. Nový hybridní materiál.

Louvre

Čestné spojení

Velký nový strop galerie v Louvru vytvořil Cy Twombly, známý pro své abstraktní malby, který je teprve třetím současným umělcem, který měl tu čest navrhnout pro muzeum trvalé dílo.

TRNDS 10.2014
TRNDS 10.2014

Louis Vuitton

Interiér obchodu Louis Vuitton na Champs Elysees.

Palais de Tokyo

Spojení času

Na výstavě „Aujourd'hui le monde est Morte“ [Ztracený archiv lidské genetiky] představil umělec Hiroshi Sugimoto svět poté, co lidské bytosti přestanou existovat.

Osobní pohled na dějiny z budoucnosti. Výstavu tvoří zhruba třicet scénářů, které vyprávějí různé fiktivní postavy.

TRNDS 10.2014

Pokud chcete pravidelně dostávat náš newsletter TRNDS přihlaste se prosím k jeho odebírání zde