Vyberte svou zemi

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Naše milníky

2021
Připojili jsme se k Corporate Advisory Board (WorldGBC) World Green Building Council, aby vedl WorldGBC jeho strategií a aktivitami k urychlení hnutí za udržitelné budovy.

2020
Spustila novou strategii udržitelnosti a 5letý program udržitelnosti.

2012
Zaměření se na vedoucí pozici na trhu díky prodeji aktivit v oblasti průmyslových lepidel, včetně syntetických polymerů, které patřili do divize Bonding Systems.

Pokračující vývoj aktivit v oblasti stavebních a konstrukčních lepidel provozovaných jako samostatná jednotka divize Flooring Systems.


2008
Akvizice se společností Bonar Floors, hlavního Evropského výrobce podlahových krytin v sektoru komerčních podlah. Díky tomu společnost Forbo Flooring Systems posílala svoji pozici lídra, jako poskytovatele řešení systémů pružných podlahových krytin na komerčním trhu.
Společnost Forbo získala obchod s lehkými PVC dopravníkovými pásy od společnosti Fenner Dunlop (Charlotte) včetně severní Ameriky jako další krok k posílení své pozice v divizi dopravních systémů.

2007
Nová značková a růstová strategie; tři hlavní divize – podlah, lepidel a pásových systémů – byly přejmenovány na Flooring Systems, Bonding Systems and Movement Systems, vystupující pod hlavičkou společnosti Forbo s integrovanou obchodní strategií.

2004 – 2006
Znovu se potvrzuje strategie rozdělení na tři divize. Restrukturalizace a opatření ke zvýšení ziskovosti. Akvizice s čínským výrobcem lepidel specializovaným na tepelně tavných lepidel a lepidel na vodní bázi.

2000 – 2003
Divize lepidel dosahuje světového významu díky akvizici se společností Shift, které operuje celosvětově z USA, Evropy a Asie. Divize dopravníkových pásů expanduje v Británii. Linoleum a vinyly se sloučily a vytvořily Forbo Flooring. Nyní se vytvořily tři strategické divize: Podlahy, lepidla a dopravníkové pásy.

2000 a 2001
Nová strategie, která se zaměřovala na čtyři divize: Linoleum, vinyly, dopravníkové pásy a lepidla. Vyčlenění průmyslových aktivit, včetně lisovaných profilů, dekorativních produktů a obalovaných textilií. Odvětví koberců se oddělilo po koupi jeho managementem. Série menších akvizicí pro posílení obchodu s lepidly.

1996 – 1998
Oddělení divize stěnových krytin a vysokotlakých laminátů

1994
Akvizice se společnosti Siegling, která se specializuje na výrobu dopravníkových a pásových systémů.

1975 – 1994
Forbo se rozvinulo do celosvětové organizace na pěti kontinentech: akvizice podlahového průmyslu ve Velké Británii, rozšíření sortimentu o stěnovou krytinu a vysokotlaký laminát.

1973 a 1974
Došlo k osamostatnění a vyčlenění divize lepidel z odvětví linolea
Continentale Linoleum Union je přejmenována na Forbo, aby vyjadřovala široké portfolio aktivit.

1950 – 1973
Rozdělení podle příbuzných produktů jako např. koberce a vinylové krytiny.

1928
Tří výrobní závody na linoleum – Německo, Švédsko a Švýcarsko vytvořili, Continentale Linoleum Union.

1178709_small_PR-17-CF014020