Ülkenizi Seçiniz

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Yasal Uyarı


Sorumluluk Reddi ve Kullanım Koşulları

Bu Açıklamalar almanca Yasalarınca Öngörülmektedir
Forbo Siegling GmbH
Lilienthalstraße 6/8
DE-30179 Hannover
Telefon: +49 (0) 511 67 04 0
Faks: +49 (0) 511 67 04 305
E-posta: siegling@forbo.com
Internet: www.forbo-siegling.com

Kullanım Koşulları ve Feragatname

Genel bilgi
Forbo Holding Ltd («Forbo») şirketinin sahibi olduğu www.forbo.com («İnternet Sitesi») sitesine sağlanan her türlü erişim ve sitenin kullanımı bu hükümler («Kullanım Koşulları») doğrultusunda gerçekleşmelidir. Forbo, bu Kullanım Koşullarını dilediği vakit, önceden bildirmeksizin, değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

İnternet Sitesini ziyaret ederek kullanıcı («Kullanıcı» veya «siz») bu Kullanım Koşullarını kabul etmiş olur.

Sorumluluk Reddi
Bu İnternet Sitesi ve örn., okuduğunuz, dinlediğiniz veya gördüğünüz her türlü içeriği yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Forbo, bu İnternet Sitesinde yer alan bilgilerin doğru ve güncel olması konusunda büyük bir özen göstermektedir. Ancak; İnternet Sitesi veya içeriği ile ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Yani hususi olarak; İnternet Sitesi ve sunulan bilgilerin veya bağlantı verdiği içeriklerin kesinliği, eksiksizliği, yasalara uygunluğu, güncelliği, kullanılabilirliği veya doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir. Forbo, bu İnternet Sitesinin kullanımının herhangi bir sorunu beraberinde getirmeyeceğini veya bağlantınızın kesilmeyeceğini de aynı şekilde temin etmemektedir.

Forbo, İnternet Sitesinde yer alan eskimiş bilgileri kaldırmakla veya güncellemekle veya düzeltmekle yükümlü değildir. Forbo ayrıca, bu İnternet Sitesinde yer alan bilgileri dilediği vakit, önceden bildirmeksizin, düzeltme, genişletme veya herhangi diğer bir şekilde yeniden düzenleme hakkını saklı tutmaktadır.

Sorumluluğun Sınırlandırılması*
Forbo, Forbo organlarının kasıtlı davranışı veya ağır taksiri sonucu veya kasıtlı davranışı veya ağır kusuru sonucu sizde veya üçüncü taraflarda oluşan hasarlar için sorumluluk kabul etmektedir; ancak kabul edilen sorumluluk, yürürlükteki yasaların zorunlu kıldıkları ile sınırlıdır. Bunların dışında - yani kasti fiil ve kaba ihmalkarlık haricinde - veya yardımcı temsilcilerin (yüklenici taraflar veya çalışanlar da dahil olmak üzere) sebebiyet verdikleri her türlü diğer hasarlardan kesinlikle sorumlu değildir. Bu İnternet sitesinin her türlü kullanımı, Kullanıcının kendi riski ve sorumluluğu altındadır.

**Üçüncü Taraf Bağlantıları

Forbo İnternet Sitesi, üçüncü taraf internet sitelerine bağlantılar içerebilir. Üçüncü tarafların internet siteleri veya bunların içeriği Forbo'nun kontrolü altında bulunmadığı gibi, Forbo bu internet sitelerinin veya içeriklerinin yasalara uygunluğu, doğruluğu, kullanılabilirliği, güncelliği veya eksiksizliği konuları ile ilgili kesinlikle sorumluluk üstlenmemektedir. Forbo, üçüncü taraf internet sitelerinden veya bunların içeriklerinden veya Forbo İnternet Sitesine bağlantı veren veya resim karelerinde yer veren hiçbir internet sitesinden sorumlu değildir.

Sosyal İmlemeler
Forbo İnternet Sitesinde, ilgili logolarıyla işaretlenmiş sosyal imlemelere (social bookmarks) yer verilmektedir. Bu sosyal imlemeler, söz konusu sosyal medya platformlarının kullanıcıları tarafından profil sayfalarında seçili Forbo sayfalarının bağlantılarına yer vermek veya bunları etiketlemek veya ilgili sayfayı arkadaşlarıyla paylaşmak için kullanılabilmektedir. Sosyal imlemeye tıkladığınızda ilgili sosyal medya platformuna tanımlama verilerinizi göndermiş olursunuz. Sosyal imlemeler üzerinden Forbo mesajları/bilgileri paylaşan kişiler, Forbo adına konuşma veya Forbo'yu temsil etme yetkisine sahip değildir. Bu kişiler ancak kendi görüş ve düşüncelerini paylaşmaktadır. Ayrıca; bu Kullanım Koşullarında bildirilen üçüncü taraf internet sitelerine verilen bağlantılara ilişkin hükümler sosyal imlemeler için de geçerlidir.

Fikri Mülkiyet Hakları
Bu İnternet Sitesinin içeriği, yani burada yer verilen görseller, videolar, görsel ve kelime şeklindeki markalar, beyan logoları, grafik sanat öğeleri, basın bültenleri ve diğer bilgiler, yürürlükteki telif hakları ve fikri mülkiyet hakları ile ile ilgili diğer yasalar kapsamında korunmaktadır. Forbo Corporate Communications'in önceden açık yazılı izni olmadıkça; bu İnternet Sitesinin içeriğinin veya tasarımının kısmen veya bütün olarak çoğaltılması, aktarılması veya başka bir şekilde kullanılması yasaktır. Forbo tarafından verilmiş bu gibi izinler, Forbo için herhangi bir ödeme veya masraf yükümlülüğünü beraberinde getirmeksizin Forbo tarafından dilediği vakit geri alınabilir.

Gizlilik Politikası
Kişisel verilerinizi Forbo ile paylaşmaya karar vermeniz durumunda, bu verilen şifrelenmeden aktarılmasına ve Forbo Gizlilik Politikası Hükümleri uyarınca Forbo tarafından saklanmasına ve kullanılmasına onay vermiş olursanız. Gizliliğinizin korunmasına ilişkin ayrıntılı bilgi aşağıda yer verilen Gizlilik Politikası Beyanı'nda bulunabilir.

Veri gönderme güvenliği
İnternet, küresel bir ortamdır. Bu İnternet Sitesini kullandığınızda veya e-posta ya da iletişim formları üzerinden bizimle irtibat kurduğunuzda, Forbo'ya göndermek istediğiniz tüm verilen şifrelenmeden aktarılmasına onayınızı vermiş sayılırsınız. Bu kanallar üzerinden gönderilen tüm veriler gizli veya güvenilir değildir, kaybolabilir veya üçüncü taraflarca görüntülenebilir, yolu kesilebilir veya değiştirilebilir ve ülke sınırlarının ötesine geçebilir. İnternetin işleyiş yapısı ve içerisinde barındırdığı riskler gereği, tarafınızca yürütülen tüm veri aktarmaları kendi riskiniz altındadır. Diğer hükümler ancak Forbo tarafından şifreli gönderim seçeneği sunulması durumunda geçerlidir. Forbo'yla elektronik ortam üzerinden irtibata geçerek, Forbo'nun da sizinle elektronik ortam üzerinden iletişim kurmasına izin vermiş bulunursunuz.

E-posta veya diğer bir elektronik mesaj gönderim sistemi üzerinden Forbo'ya veya Forbo tarafından gönderilen mesajların sebebiyet verdiği herhangi bir hasardan Forbo, ne size, ne bir başkasına karşı sorumlu tutulamaz.

Geçerli hukuk
Bu İnternet Sitesinin kullanımıyla veya bununla bağlantılı olarak doğan tüm anlaşmazlıklar, İsviçre hukukuna tabidir ve yalnızca Forbo'nun şirket merkezinin yer aldığı Baar kentindeki (İsviçre) mahkemeleri tarafından çözüme kavuşturulabilir.

Ağustos 2014

Veri Gizliliği Beyanı

Giriş
Forbo Holding Ltd. olarak biz bu Veri Gizliliği Beyanı ile, tarafımızca veya iştiraklerimizce (“Forbo”) Forbo’nun web sitesi ve alt sayfaları (“Web sitesi”) üzerinden toplanan, kullanılan ve işlenen kişisel verileri nasıl yönettiğimizi ve verilerin konusu olarak sizlerin sahip olduğu hakları açıklamayı amaçlamaktayız.

Forbo, yüksek veri gizliliği standartlarına çok sıkı sıkıya bağlıdır ve kişisel verilerin Forbo tarafından işlenmesi sadece ilgili veri koruma kanunlarına (özellikle de Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Mevzuatına, “GDPR”) uygun olarak gerçekleştirilecektir . Bu Web Sitesinin kullanımı genel olarak herhangi bir kişisel veriyi paylaşmadan mümkün olup, bu Web Sitesindeki belirli hizmetler sadece kişisel verilerinizi bizimle paylaşmayı tercih etmeniz halinde kullanılabilmektedir.

Forbo, bu Web Sitesi üzerinden işlenen kişisel verilerin korunmasını sağlamak üzere çok sayıda teknik ve organizasyonel önlemleri uygulamaya koymuştur. Bununla birlikte, web-tabanlı veri iletimleri güvensiz olabilir ve dolayısıyla kişisel verilerinizin mutlak şekilde korunması mümkün olmayabilir.

Forbo tarafından toplanacak bilgiler
Forbo genel kişisel kullanıcı verilerini birçok şekilde toplayabilir; örneğin Web Sitesini ziyaret ettiğinizde, Forbo tarafından Web Sitesi üzerinden kullanıma sunduğu bir haber bültenine ya da herhangi başka bir aktiviteye, hizmetlere, fonksiyonlara veya kaynaklara abone olduğunuzda.

Bu Web Sitesini ziyaret ederken, kullanılan internet tarayıcısı tipleri ve versiyonları gibi sözde kullanım verileri, Web Sitemize yönlendirme yapan web sitesi, erişim tarihi ve saati, internet protokol adresi (ancak bu bilgi, bireylerle ilgili bir çıkarım yapmaya izin verilmediği sürece anonimdir) ve erişim sisteminin internet servis sağlayıcısı gibi bilgiler toplanır. Forbo bu verileri sadece Web Sitemizin içeriğini doğru şekilde sunmak, Web Sitemizin ve ayrıca içerdiği reklamların içeriğini optimize etmek, bilgi teknolojisi sistemlerimizin ve web sitesi teknolojimizin uzun süre sürdürülebilir olmasını sağlamak ve bir siber saldırı durumunda kanun yürütme makamlarına cezai kovuşturma için gerekli bilgileri sağlamak için kullanır. Forbo, verileri veri sahibi hakkında herhangi bir sonuç çıkarmak amacıyla kullanmayacaktır. Sunucu günlük dosyalarında tutulan veriler, bir veri sahibinin sağladığı tüm kişisel verilerden ayrı olarak saklanır.

Bunun dışında kalan isminiz, email adresiniz, telefon numaranız veya diğer herhangi bir kişisel veri gibi veriler sadece, bu tür verileri gönüllü olarak Forbo ile paylaşmanız durumunda toplanır.

Abonelik hizmetleri ve İletişim formları
Bu Web Sitesinde, kullanıcılara Forbo’nun haber bültenlerine ve diğer yayımlarına abone olma, iletişim formlarını kullanarak bizimle iletişime geçme ve Forbo’dan hizmetler talep etme/sipariş imkanı sunulmaktadır. İlgili giriş maskesinden, hangi kişisel verilerin iletildiğini görebilirsiniz. Bu verilerden ayrı olarak, potansiyel suiistimallere karşı kendimizi korumak amacıyla internet servis sağlayıcısı tarafından atanan ve veri sahibi tarafından kayıt anında kullanılan bilgisayar sistemine ait IP adresi bilgisini ve ayrıca kayıt tarihi ve saati bilgisini de kaydetmekteyiz. Formda belirtirseniz, tercihlerinizi teşhis etmek için kullanım bilgilerinizi gönderilen bilgilerle de birleştirebiliriz.

Bu şekilde toplanan kişisel bilgiler, örneğin elektronik bülten veya abone olduğunuz diğer yayınlar göndermek, sorularınızı cevaplamak veya siparişlerinizi işleme koymak gibi Forbo’ya gönderdiğiniz amaçlar için kullanılır. Bunun dışında, bilgileri sizin için önemli ürünlerle ilgili sizinle temasa geçmek için kullanabiliriz. Bir aboneliği veya veri işleme konusunda verdiğiniz muvafakati dilediğiniz an iptal edebilirsiniz. Gönderilen her bir haber bülteninde yer alan ilgili linki kullanarak veya siegling.th@forbo.com adresine bir email göndererek aboneliğinizi dilediğiniz an sonlandırabilirsiniz.

Çerezler
Forbo hizmetlerinizi size sunabilmek için, Forbo bu Web Sitesinde çerezler kullanmaktadır.

İnternet tarayıcınızın ayarlarını uygun şekilde ayarlamak suretiyle, çerezlerin saklanmasını veya kurulumunu önleme seçeneğine sahipsiniz. Ayrıca, zaten ayarlanmış olan çerezler, tarayıcınız veya diğer yazılım programları üzerinden istenildiği an silinebilir. Bu işlem, tüm popüler tarayıcılarda mümkündür. Bununla birlikte, böyle bir durumda Forbo bu Web Sitesindeki fonksiyonların tamamını tam olarak kullanamayabileceğinizi belirtir. Çerezler hakkında daha fazla bilgi, aşağıdaki Çerezler-Kılavuzunda verilmiştir.

İşleme için yasal dayanak
GDPR amacı doğrultusunda ve bununla ilgili olarak (uygulanabilir olduğu hallerde), kişisel verilerin işlenmesi konusunda temel aldığımız yasal dayanağı vurgulamak isteriz. Web Sitemizle ilgili işleme faaliyetlerimizin çoğu, işleme faaliyeti Forbo tarafından veya üçüncü bir tarafça takip edilen meşru menfaatler amacıyla gerekli olduğundan -bu tür menfaatler veri sahibinin kişisel verilerin korunmasını gerektiren menfaatleri veya temel hakları ve özgürlükleri ile çakışmadığı sürece- Madde 6(1)(f) GDPR paragrafını esas almaktadır. Madde 6(1)(a) GDPR, belirli bir işleme amacı için izin aldığımız işleme faaliyetleri için yasal dayanak olarak kabul edilmektedir. Eğer kişisel verilerin işlenmesi tarafı bulunduğunuz bir kontratın ifası için gerekli ise, yani örneğin işleme faaliyetleri mal tedariki için veya herhangi başka bir hizmetin verilmesi için gerekliyse, işleme Madde 6(1)(b) GDPR’yi dayanak olarak esas alır. Aynı durum, örnek olarak ürünlerimiz veya hizmetlerimiz için yapılan bilgi taleplerinde olduğu gibi, sözleşme öncesi önlemlerin alınması için gerekli olan işleme faaliyetleri için de geçerlidir. Eğer Forbo kişisel verilerin işlenmesini gerekli kılan, örneğin veri yükümlülüklerinin yerine getirilmesi veya kamu makamlarına yanıt verilmesi gibi bir yasal yükümlülüğe tabi ise, işleme Madde 6(1)(c) GDPR’yi dayanak alır.

Kişisel verilerin paylaşılması
Toplanan verileri, sizin daha önceden bu verilerin aktarılması, satılması veya paylaşılması konusunda bilgilendirmeden ve bu amaçlar doğrultusunda sizin izninizi almadan herhangi bir üçüncü tarafa aktarmayacağız, satmayacağız veya paylaşmayacağız. Bununla birlikte, aşağıda açıklanan kapsamda, Forbo toplanan verileri üçüncü taraflarla paylaşma hakkını saklı tutmaktadır: (i) Bu Veri Gizliliği Beyanına tabi olan ya da bu Veri Gizliliği Beyanı ile en az aynı düzeyde koruma gerektiren prensiplere uyması gereken bağlı iştirakler veya kontrol edilen şirketlerle ve ayrıca taşeronlarla paylaşma; (ii) Web Sitesini yöneten veya web trafiğinin izlenmesi ya da istatistiksel analizlerin derlenmesi gibi başka hizmetleri sunan servis sağlayıcılarla paylaşma; (iii) Forbo ve üçüncü tarafların korunması amacıyla, ilgili bir yasal zorunluluğun gerektirmesi halinde veya bu tür bir paylaşımın Kullanma Koşullarının ifası veya Forbo ve üçüncü tarafların haklarının korunması için gerekli olması halinde toplanan veriler üçüncü taraflarla paylaşılabilir.

Yukarıda belirtilen hallerde, verileriniz İsviçre veya Avrupa Ekonomik Alanı (“EEA”) haricindeki ülkelere aktarılabilir. Kişisel veriler EEA dışına yeterlilik/uygunluk beyanı veya diğer uygun tedbirler, özellikle de Avrupa Komisyonunca benimsenen standart veri koruma maddeleri esas alınarak aktarılır.

Kişisel verilerinizin aktarılması konusunda uygulanan belirli tedbirlerin (Madde 13(1)(f) GDPR) bir suretini talep etmek isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kişisel veriler ne kadar süre saklı tutulacak?
Kişisel verileri sadece kişisel verilerin toplanma amacına ulaşmak için gerekli olduğu sürece işleyeceğiz ve saklı tutacağız, ancak bu süre ilgili veri saklama hükümlerince gerek görülenden daha kısa süre olmayacaktır ve sonrasında kişisel veriler rutin şekilde silinecektir.

Bir veri sahibi olarak hangi haklara sahibim?
Her bir veri sahibi, Madde 15 GDPR uyarınca erişim hakkında, Madde 16 GDPR uyarınca düzeltme hakkına, Madde 17 GDPR uyarınca silme hakkına, Madde 18 GDPR uyarınca işlemeyi kısıtlama hakkına, Madde 21 GDPR uyarınca şikayet/itiraz hakkına ve uygulanabilir olduğu durumlarda Madde 20 GDPR uyarınca verilerin taşınabilirliği hakkına sahiptir. Ayrıca, sizin için geçerli olduğu durumlarda, Madde 77 GDPR uyarınca bir ilgili veri gizliliği düzenleme makamı nezdinde bir şikayette bulunma hakkı da söz konusudur.

Kişisel verilerin işlenmesi için tarafımıza vermiş olduğunuz izni/muvafakati dilediğiniz an geri çekebilirsiniz. Bu durum ayrıca, GDPR yürürlüğe girmeden önce yani 25 Mayıs 2018 tarihinden önce yapılan muvafakat geri çekme beyanları için de geçerlidir. Bununla birlikte bu tür bir izin geri çekme durumu, izni geri çekmenizden önce gerçekleştirilmiş veri işlemelerini etkilemeyecektir.

Google Analitik
Bu Web Sitesi, Google Inc., 1600 Amphitheatre Pkwy, Mountain View, CA 94043-1351, Amerika Birleşik Devletleri (“Google”) tarafından işletilen bir web analiz hizmeti olan Google Analitik’i kullanmaktadır. Web analizi, web sitelerinin ziyaretçilerinin davranışı ile ilgili verileri toplama, bir araya getirme ve analizini yapma anlamına gelir. Bir web analizi hizmeti, diğerler verilere ek olarak, bir kişiyi yönlendiren web sitesi (yönlendiren olarak adlandırılır) hakkındaki verileri, hangi alt sayfaların ziyaret edildiği bilgisini veya bir alt sayfanın ne kadar sıklıkla ve ne kadar süre boyunca görüntülendiği bilgilerini de toplar. Web analizi esas olarak bir web sitesinin optimize edilmesi için ve internet reklamcılığının/tanıtımının bir maliyet-fayda analizini yapmak için kullanılır.

Google Analitik üzerinden web analizleri için, kontrolör "_gat. _anonymizeIp” uygulamasını kullanır. Bu uygulama sayesinde, Bir Avrupa Birliği Üyesi Ülkeden ya da bir Avrupa Ekonomik Alanı Üye Ülkesinden Web Sitelerimize erişildiğinde, veri sahibinin internet bağlantısının IP adresi is Google tarafından kısaltılır ve anonim hale getirilir.

Google Analitik’in amacı, Web Sitemiz üzerindeki trafiği analiz etmektir. Google toplanan verileri ve bilgileri ayrıca Web Sitemizin kullanımını değerlendirmek, Web Sitesi üzerindeki aktiviteleri gösteren çevrimiçi raporlar sunmak ve bizim için internet sitesinin kullanımıyla ilgili diğer hizmetleri sunmak amacıyla kullanır.

Google Analitik, veri sahibinin bilgi teknolojisi sistemine bir çerez yerleştirir. Çerez ayarları üzerinden, Google, Web Sitemizin kullanımını analiz edebilmektedir. Bu Web Sitesinin bağımsız sayfalarından birine yapılacak her bir çağrı ile birlikte, veri sahibinin bilgi teknoloji sistemindeki web tarayıcısı, çevrimiçi reklam ve Google komisyonlarının ödenmesi amacıyla verileri otomatik olarak Google Analitik bileşeni üzerinden gönderecektir. Bu teknik prosedürün uygulanması esnasında, Google şirketi veri sahibinin IP adresi gibi kişisel veriler hakkında bilgi sahibi olur ve bu bilgiler/veriler ayrıca Google şirketinin ziyaretçilerin ve tıklamaların kaynağını anlamasını ve buna uygun olarak komisyon hesapları oluşturmasını sağlar.

Çerez, veri sahibinin erişim zamanı, erişimin yapıldığı konum ve Web Sitemizin veri sahibi tarafından ziyaret edilme sıklığı gibi kişisel bilgileri saklamak için kullanılır. İnternet sitemiz her ziyaret edildiğinde, veri sahibi tarafından kullanılan internet erişiminin IP adresi gibi bilgiler de dahil olmak üzere bu tür kişisel veriler Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Google şirketine aktarılır. Bu kişisel veriler, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Google şirketince saklı tutulur. Google, bu tür kişisel verileri teknik prosedürler üzerinden üçüncü taraflara aktarabilir.

Veri sahibi, yukarıda da belirtildiği gibi, kullanılan web tarayıcısının uygun şekilde ayarlarının yapılması suretiyle Web Sitemiz üzerinden çerezlerin ayarlanmasını dilediği an engelleyebilir ve böylece çerezlerin ayarlanmasını daimi olarak reddedebilir. Kullanılan web tarayıcısında böyle bir ayarın yapılması ayrıca, Google Analitik’in veri sahibinin bilgi teknolojisi sisteminde bir çerez ayarlamasını da engelleyecektir. Buna ek olarak, Google Analitik tarafından zaten kullanılmakta olan çerezler, web tarayıcısı veya diğer yazılım programları ile istenildiği an silinebilir.

Buna ek olarak, veri sahibi Google Analitik tarafından bu Web Sitesinin kullanımı ile alakalı olarak oluşturulan verilerin toplanmasına ve ayrıca bu verilerin Google tarafından işlenmesi ne itiraz etme hakkına da sahiptir. Bu amaçla veri sahibi, https://tools.google.com/dlpage/gaoptout linkinden bir tarayıcı eklentisi indirmeli ve kurmalıdır. Bu tarayıcı eklentisi, bir JavaScript üzerinden Google Analitik’e internet sayfalarına yapılan ziyaretler hakkındaki verilerin ve bilgilerin Google Analitik’e iletilemeyeceğini bildirir. Tarayıcı eklentisinin kurulması, Google tarafından bir itiraz olarak kabul edilir. Veri sahibinin bilgi teknolojisi sistemi silinirse, formatlanırsa veya daha sonra yeniden kurulursa, veri sahibinin Google Analitik’i devre dışı bırakmak için tarayıcı eklentisini yeniden kurması gereklidir.

Daha fazla bilgi ve Google’ın ilgili veri koruma hükümleri için https://www.google.com/intl/en/policies/privacy/ ve http://www.google.com/analytics/terms/us.html linklerine bakınız. Google Analitik, https://www.google.com/analytics/ linkinde daha ayrıntılı açıklanmaktadır.

Sosyal yer işaretleri
İlgili logo ile tanımlanan sosyal yer işaretleri, bu Web Sitesinde kullanılmaktadır. Belirli sosyal medya platformlarının kullanıcıları, seçilen Forbo sitelerinin linklerini işaretlemek amacıyla veya ilgili sayfaları kendi iletişimleri ile paylaşmak amacıyla kendi profillerine eklemek için bu yer işaretlerini kullanabilirler. Sosyal yer işaretlerine tıkladığınız anda, tanımlayıcı verileri ilgili sosyal medya platformuna göndermiş olursunuz. Eğer bunu yapmak istemiyorsanız, sosyal yer işaretlerini aktive etmemelisiniz. Verilerin toplanması veya yukarıda belirtilen bilgilerin işlenmesi ve kullanılması hakkında daha fazla bilgi için, lütfen ilgili sosyal medya platformunun veri gizliliği politikalarına bakınız.

Güvenlik önlemleri
Teknolojik gelişmeleri, uygulama maliyetlerini ve veri işlemenin doğasını, kapsamını ve amaçlarını ve ayrıca kişilerin hakları ve özgürlükleri bakımından ihtimallerin ve ciddiyetin değişme riskini göz önüne alarak, kişisel verilerin kazara ve illegal olarak imha edilmesini ve kaybolmasını önlemek için gereken çabayı göstermekteyiz. Kişisel verilerin uygun şekilde kullanılmasını sağlamak ve yetkisiz erişimlere, kullanıma veya ifşaya karşı korumak için çaba sarf etmekteyiz. Kişisel verilerin yetkisiz erişimlere, kullanımlara veya ifşalara karşı korunmasına yardımcı olmak için bir işleme, teknoloji ve fiziksel güvenlik kombinasyonu kullanmaktayız.

Buna ek olarak kişisel verilere erişim, kendilerine atanmış görevleri yerine getirmek ve ürünlerimizi, hizmetlerimizi geliştirmek veya iyileştirmek için bu tür verileri bilmesi gereken çalışanlar/personel, yükleniciler ve temsilcilerle sınırlandırılır.

Bu Veri Gizliliği Beyanının Değiştirilmesi
Forbo, bu Veri Gizliliği Beyanını dilediği an değiştirme hakkını saklı tutar. Forbo, Forbo’nun kişisel verilerinizin korunması konusundaki en güncel yaklaşımının daima farkında olmasını amacıyla bu Veri Gizliliği Beyanını düzenli aralıklarla gözden geçirmenizi önerir. Web Sitesini ziyaret ettiğinizde, bu Veri Gizliliği Beyanını periyodik olarak gözden geçirmenin ve yapılmış olabilecek değişiklikleri tespit etmenin sizin sorumluluğunuz olduğunu da kabul etmiş olursunuz.

Geçerli kanun
Bu Web Sitesi ile veya onun kullanımı ile ilgili olarak ortaya çıkacak tüm anlaşmazlıklar İsviçre Kanunu kapsamında yorumlanacaktır ve çakışan kanun hükümleri hariç olmak üzere sadece Forbo’nun Baar, İsviçre’deki şirket merkezinin bulunduğu bölgedeki mahkemelerce çözüme kavuşturulacaktır.

Bizimle iletişime geçin
Bu Veri Gizliliği Beyanı veya Forbo tarafından kişisel verilerin işlenmesi hakkında herhangi bir sorunuz olursa, lütfen aşağıdaki adresi kullanarak bizimle dilediğiniz an çekinmeden iletişime geçiniz.

Forbo Hareket ve Zemin Sistemleri Ticaret Limited Şirketi
Deri Organize Yan Sanayi Bölgesi
Tabakhane Caddesi Yb-24 Parsel
TR-Tuzla - Istanbul
Telefon: +90 216 466 66 27
E-Mail: dataprivacy@forbo.com

Haziran 2020

Çerez Kuralları

Çerez nedir?
Profesyonel şirketler tarafından işletilen hemen hemen her internet sitesinde olduğu gibi, Forbo'nun bu İnternet Sitesinde de çerezler kullanılmaktadır. Çerezler, ziyaretinizi sizin için daha konforlu kılmak için, bilgisayarınıza indirilen minik dosyalardan oluşur. Bu belge, çerezlerin hangi bilgileri topladıklarına, bunları nasıl kullandıklarına, neden çerezlerin saklanması bazen gerekli olduğuna ve çerezlerin saklanmasını nasıl engelleyebileceğinize ilişkin bilgililer sunmaktadır. Not: Çerez kullanımının engellenmesi, sitenin tüm işlevlerinden faydalanılamamasına veya yalnızca kısmen faydalanabililinmesine yol açabileceğini lütfen unutmayınız.

Çerezler ile ilgili daha genel bilgiye, şu bağlantı altındaki Vikipedi makalesinden ulaşabilirsiniz:HTTP COOKİES

Forbo, çerezlerin yanı sıra işlevselliği ve amacı açısından çerezlerin benzeri başka teknolojileri de kullanmaktadır. Müteakipte sadece çerezlerden bahsedilse de bu tür teknolojiler birlikte kastedilmektedir.

Forbo’nun çerezleri nasıl kullandığı
Forbo çerezleri burada detaylı bir şekilde açıklanan birçok sebepten dolayı kullanmaktadır. Bazı çerezler, internet sayfasının düzgün çalışması için mecburen gereklidir. Diğer çerezler kullanım alışkanlıklarının anonim analizi amacına yöneliktir ve yine diğerleri sizin için önemli içeriklerin gösterilmesinin mümkün kılması amacına yöneliktir. Belirli çerezlere ihtiyacınız olup olmadığından emin değilseniz, bunun en iyi kullanım tecrübesini sunacağından, tüm çerezlere izin vermenizi tavsiye ederiz.

Çerezleri devre dışı bırakmak
Çerezlerin otomatik kaydedilmesi çerez göstergesindeki ilgili seçenek veya tarayıcınızdaki ilgili bir değişiklik ile engellenebilir. Ancak çerezlerin bu ve diğer birçok internet sayfasının çalışmasını etkilediğini lütfen göz önünde bulundurun. Çerezleri devre dışı bırakarak bu internet sayfasının belirli işlevlerini ve performansını kapatırsınız. Çerezlerin devre dışı bırakılmaması tavsiye olunur.

Forbo’nun Çerezleri
Müteakipteki tabloda tüm internet sayfalarımızda ve/veya uygulamalarımızda kullanılan takip ve pazarlama teknolojileri ile bunların sorumluları hakkında bilgiler bulunmaktadır. İlgili sorumlular - ürünlerinin Forbo’nun sayfasına dahil edilmiş olması halinde, belirli bir çerçevede kendileri çerez kullanabildikleri ve değiştirebildiklerinden, müteakipte her çerez belirtilmeyip, sadece kısmen birçok çerezden yararlanan teknolojiler ve uygulamalar tanımlanmaktadır. Kullanılan münferit çerezlere ilişkin bilgi istemeniz halinde, lütfen maille dataprivacy@forbo.com adresine başvurunuz.

Zorunlu Çerezler;
internet sayfasında gezinebilmeniz ve örneğin verileri koruma tercihlerinizi ayarlamak veya formları doldurmak gibi işlevleri kullanabilmeniz için gereklidir. Bu çerezler olmaksızın internet sayfası üzerinden talep ettiğiniz hizmetler düzgün bir şekilde verilemez. Zorunlu çerezler sizin açık rızanız olmadan da kullanılır. Zorunlu çerezler vasıtasıyla kişisel bilgilerin işlenmesi halinde, verileri koruma beyanı uyarınca itiraz hakkınız vardır.

İstatistik Çerezleri;
örneğin sayfanın ne kadar sık ziyaret edildiği ve ziyaretçilerin internet sayfasında nasıl hareket ettikleri gibi internet sayfasının kullanımı hakkında bilgiler toplamaktadır. İstatistik çerezlerinin internet sayfasının kullanıcı dostluğunu ve böylece kullanıcı deneyimini iyileştirmemize yardımcı olması istenmektedir. Toplanan bilgiler, örn. kullanılan internet tarayıcısı ve işletim sistemi, sizin geldiğiniz internet sayfasının alan adı, ziyaretlerin sayısı, sayfada ortalama kalma süresi, girilen sayfalar olabilir.

Pazarlama Çerezleri;
internet sayfalarında üçüncü tarafların sizin için daha önemli ve daha ilginç reklamlarını görüntülemek için kullanılmaktadır. Bunlar ayrıca bir reklamın görünme sıklığını sınırlamak ve reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve kontrol etmek için kullanılmaktadır.

Zorunlu Çerezler

ÇerezİşlemSorumluGeçerlilik
ASP.NET_SessionIdBu çerez ziyaretiniz sırasında verileri kaydeder. Çerez. Örneğin yaptığınız bir seçimi veya önceden hangi sayfaya girdiğinizi hafızasında tutar.ForboOturum
ARRAffinityARRAffinity, Azure'da belirli bir internet uygulaması veya internet sayfası örneğinde kalması gereken kişilere yardımcı olmak için kullanılan bir çerezdir. Örn. bir uygulama 10 örneği kapsarsa ve bir kullanıcı, tarayıcısı ile bunu açarsa, bu yapılırken ARRAffinity her defasında tesadüf bir örneğe düşmek yerine devamlı aynı örneğe geri dönülmesine yardımcı olur.ForboOturum
defaultsiteBu çerez son ana sayfayı kaydeder.Forbo4 Aylar
Cookie AcceptedBu çerez, çerez tercihlerinizi kaydetmek için kullanılır.Forbo11 Aylar
fonts.netBu sayfa, yazı türlerinin standart bir şekilde görüntülenmesi için fonts.com veya fast.fonts.net adlı sayfaların internet yazı türlerini kullanır. Bir sayfa açıldığında tarayıcınız gerekli internet yazı türlerini tarayıcınızın önbelleğine yükler.Bu amaçla tarayıcınız fonts.com’un sunucularıyla bağlantı kurar. fonts.com bu açılışı muhtemelen birlikte kaydeder. Bu, IP adresinizin fonts.com’da internet sayfamızla ilişkilendirildiği anlamına gelmektedir. Bu internet yazı türlerinin kullanımı standart ve anlaşılır bir görüntü sağlamak amacıyla yapılmaktadır.Tarayıcınızın internet yazı türlerini desteklememesi halinde bilgisayarınızdan bir standart yazı türü kullanılır.fonts.netOturum
Google APIBu çerez, Google Captcha üzerinden formları destekler. Google Captcha, Forbo online formların hacmini küçültmekte ve suistimalini azaltmaktadır.Google Inc.17 Yıllar
YouTubeForbo, YouTube’u video oynatıcı olarak kullanmaktadır. Bu, ‘Necessary’ kategorisinde ileri verileri koruma modunda sunulmaktadır. YouTube oynatıcının entegre ileri verileri koruma modu entegre YouTube içerikleri oynatıldığında seyircinin YouTube’da gezinme deneyiminin etkilenmesini önlemektedir. Bunun anlamı şudur: Entegre oynatıcının ileri verileri koruma modunda bir videonun oynatılması - ne entegre verileri koruma modunda ne de sonra YouTube kullanıldığında - YouTube’da gezinmenin kişiselleştirilmesi için kullanılmaz.Bir videoda, entegre oynatıcının entegre veri koruma modunda oynatılan reklam sunulması halinde, bu reklamlar da kişiselleştirilmemiştir. Ayrıca, videonun entegre oynatıcının entegre veri koruma modunda oynatılması, kullanıcıya internet sayfanın veya uygulamanın dışında gösterilen reklamın kişiselleştirilmesi için kullanılmaz.Google Inc.17 Yıllar
VimeoForbo, video oynatıcı olarak Vimeo kullanmaktadır. Bu, ‘Necessary’ kategorisinde sunulmaktadır. Öncelikle, videonun oynatılması için önemli olan ve tekrar oynatma veya başka bir video seçme halinde geçerli olan ayarlar kaydedilmektedir. Ayrıca, Vimeo videoların entegre edildiği internet sayfasındaki hareketler hakkındaki bilgiler de toplanabilir.Vimeo LLC2 Yıllar
Google StaticGstatic.com. Content Delivery Network («CDN»)’dan içerik yüklemek için kullanılır. CDN’ler, sonradan Gstatic-Alan adı üzerinden girilen internet sayfalarını sunuculardan yüklemek için kullanılmaktadır. Gstatic, JSlibraries, Stylesheets vs. gibi istatistik verileri için de kullanılmaktadır. Ayrıca, internete bağlantıyı kontrol etmek için Chrome ve Adroid cihazların kullandığı “http://connectivity.gstatic.com/” alan adlı bir alan adı vardır.Google Inc.Oturum
ggpht.comForbo, iletişim bilgilerindeki ve bayi listelerindeki harita görselleştirmeleri için Google Mapping hizmetlerinden yararlanmaktadır.investis.comOturum
investis.comÇeşitli yerlere, Forbo’nun güncel borsa değerini ve Forbo hisse senedini ve diğer indeks rakamlarını destekleyen Investis’in bir interaktif hisse senedi grafiği entegre ettik.ForboOturum
eqs.comEQS, Forbo’nun yatırımcı ilişkileri ve basın bildirileri ile önemli borsa bilgilerinin gönderilmesi alanında kullandığı bir üçüncü taraf hizmet sunucudur.EQS Group-


İstatistik Çerezleri

ÇerezİşlemSorumluGeçerlilik
Google Tag ManagerTag Manager, şirketlere internet sayfası kodunu tekrar işlemek zorunda kalmaksızın dönüşüm takip, internet sayfası analizi ve yeniden pazarlama dahil internet sayfası etiketleri eklemeyi ve güncelleştirmeyi kolaylaştıran bir araçtır.Google Inc.3 Aylar
Google AnalyticsGoogle Analytics, internet sayfamıza ve sayfalarına yapılan ziyaretlerin sayısını ve türü ile mobil uygulamalarımıza, maskelerine giriş ve kullanım şeklini takip etmek için bir analiz platformudur. Bu şekilde, internet sayfamızın ve mobil uygulamalarımızın tüm parçalarının düzgün bir şekilde çalışmasını güvenceye almaktayız. Bu teknolojiler, internet sayfamınız veya mobil uygulamalarımızın internet ve mobil kullanıcıların etkileşimi için anonim ve bileşik veriler sunmamıza yardımcı olmaktadır.Google Inc.1 Yıl
HotjarHotjar, bir platformda ısı haritaları, ziyaretçi protokolleri, dönüşüm hunileri, form analizleri, geri dönüş anketleri ve anketler hazırlar. Bunlar, ziyaretçilerin bir internet sayfasını nasıl kullandıklarını gösterir.Hotjar Ltd.1 Yıl
Yandex MetricaYandex bir analiz platformudur. Bu, internet sayfamızın ve alt sayfalarının Rus ziyaretçilerinin sayısını ve türü ile mobil uygulamalarımızın ve maskelerin kullanımını ve kullanım şeklini takip etmek için internet sayfamızın sadece Rusça sürümünde kullanılmaktadır. Bu şekilde, internet sayfamızın ve mobil uygulamalarımızın tüm parçalarının düzgün bir şekilde çalışmasını güvenceye almaktayız. Bu teknolojiler, internet sayfamızın veya mobil uygulamalarımızın internet ve mobil kullanıcıların etkileşimi için anonim ve bileşik veriler sunmamıza yardımcı olmaktadır.Yandex1 Yıl
Baidu TongjiBaidu bir analiz platformudur. Bu, internet sayfalarımızın Çinli ziyaretçilerinin sayısını ve türü ile mobil uygulamalarımızın ve maskelerin kullanımını ve kullanım şeklini takip etmek için internet sayfamızın sadece Çince sürümünde kullanılmaktadır. Bu şekilde, internet sayfamızın ve mobil uygulamalarımızın tüm parçalarının düzgün bir şekilde çalışmasını güvenceye almaktayız. Bu teknolojiler, internet sayfamızın veya mobil uygulamalarımızın internet ve mobil kullanıcıların etkileşimi için bileşik veriler sunmamıza yardımcı olmaktadır.Baidu17 Yıllar


Pazarlama Çerezleri

ÇerezİşlemSorumluGeçerlilik
LinkedIn AdsLinkedIn Ads ile üyelere, ürün veya hizmetlerle ilgilenebilecek potansiyel müşteri adayları oluşturma, marka tanınmışlığı, etkinliklere kayıt ve başka birçok amaçla meslek adları, işlevler, branş ve diğer kıstaslar üzerinden hitap edilir.Microsoft Corp.3 Aylar
LinkedIn InsightsLinkedIn Insights etiketi LinkedIn reklam kampanyaları için LinkedIn tarafından dönüşüm takibi, yeniden hedefleme ve internet analizi amacıyla kullanılmaktadır.Microsoft Corp.18 Aylar
DoubleClick by GoogleDoubleClick dijital reklam şirketlerin doğru zamanda doğru kişilerle temasa geçmesine yardımcı olmaktadır. Bu, müşterinizin tecrübesini ve sizin tecrübenizi iyileştirir.Google Inc.20 Aylar
Google SyndicationGoogle Syndication, Google CDN’den Google AdSense ve DoubleClick için reklam içeriklerini ve reklamlarla ilgili diğer kaynaklarını kaydetmek ve yüklemek için kullanılır.Google Inc.13 Aylar
Google Ad ServicesGoogle Ad Services, Google AdWords oluştuğu tüm taslaklar, ağlar ve işlevler için başlık kavramdır. Google Ads ile erişilebilen tüm alanlar Google Ad Services’in bir parçasıdır. Bununla, kullanıcı hareketi hedefine odaklanmış bir şekilde online yeniden hedefleme kampanyaları başlatılabilir.Google Inc.3 Aylar
Twitter AdsBu çerezler, resimler, videolar ve kampanyalarda kullanılan videolar gibi reklamlarda kullanılan Twitter reklamları için Twitter tarafından yerleştirilmektedir.Twitter Inc.2 Yıllar
Bing AdsBing Ads müşteri tecrübesini ve sonuçlarını iyileştirmek için şirketlerin doğru zamanda doğru kişilerle temasa geçmesine yardımcı olmaktadır.Microsoft Corp.9 Aylar
Facebook ConnectFacebook Connect Facebook hesabınızdan direk başka internet sayfalarıyla etkileşimde bulunmanıza olanak sunan bir tek oturum açma uygulamasıdır.Facebook Inc.3 Aylar
FacebookFacebook çözünürlüğü, Facebook veya Instragram ilanlarının/reklamının optimumlaştırılmasına yardımcı olmaktadır. Bu, Forbo’ya internet sayfalarında kampanya performansını iyileştirme olanağı ve yeniden hedefleme gibi başka imkanlar sunmaktadır.Facebook Inc.3 Aylar
TwitterTwitter’in çözünürlük etiketi Twitter ilanlarının/reklamının optimumlaştırılmasına yardımcı olmaktadır. Bu, Forbo’ya internet sayfalarında kampanya performansını iyileştirme olanağı ve kişiselleştirilmiş içerikler gibi başka imkanlar sunmaktadır.Twitter Inc.1 Ay
pinterest.comPinterest etiketi Pinterest ilanlarının/reklamının optimumlaştırılmasına yardımcı olmaktadır. Bu, Forbo’ya internet sayfasındaki hareketleri ölçme kampanya performansını iyileştirme imkanı sunmaktadır.Pinterest Inc.1 Yıl
Mail.ruMail.ru çözünürlüğü, VKontakte veya Odnoklassniki ilanlarının/reklamının optimumlaştırılmasına yardımcı olmaktadır. Bu, Forbo’ya internet sayfalarında kampanya performansını iyileştirme olanağı ve yeniden hedefleme gibi başka imkanlar sunmaktadır.Mail.ru LLC2 Yıllar

Diğer Bilgiler
İyileştirilmiş ve rahat bir internet sayfası kullanımı için genel olarak çerezlerin devre dışı bırakılmaması tavsiye olunur. Başka bilgilere ihtiyacınız olması halinde, istediğiniz zaman communications@forbo.com adresinden bizimle temasa geçebilirsiniz.

Şubat 2022