Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

allura
fusion

Yeni Allura Fusion Dryback 0.70 mm LVT serisi, yenilikçi ve benzersiz 7 yer döşemesi içerir. Allura Fusion serisinin tasarımları, renk alternatifleri ve fotoğrafları; tasarımcılara, iç mimarlara yenilikçi, konvansiyonel olmayan döşeme ürünlerine açık diğer ilgililere ilham vermek için hazırlanmıştır.

Ürünler

AlluraFusion

  Allura Fusion Hakkında

  Allura Fusion - renklerin karışımı

  Allura Fusion dryback 0.70 LVT serisi, yenilikçi ve benzersiz 7 yer döşemesi içerir. 2018 yılında ‘En İyi Ürün Tasarımı kategorisinde Red-dot Tasarım Ödülü ile ödüllendirilen bu koleksiyon; tasarımlar, renkler ve fotoğraflar; tasarımcılara, iç mimarlara ve geleneksel olmayan döşeme ürünlerine açık diğer kişilere ilham vermek için hazırlandı.

  Renkleri eritmek
  “Fusion” kelimesi kaynaşmış veya karışmış renk işlemlerini ifade eder. Fusion; Forbo’nun mevcut Allura tasarımlarının aşınma katmanına kısmen saydam ve saydam olmayan renkli bir macun ekleme tekniğidir. Macunların kaynaştırılması tasarımda derinlik sağlarken, bir yandan da her döşemeyi benzersiz kılan rastgele bir etki yaratır. Fusion işleminde, renklerin en iyi şekilde karışması sonucu çeşitli şeffaf ve saydam olmayan renk tonları oluşturuyoruz. İşlemin sonunda ise genellikle geleneksel baskı teknikleriyle yapılamayan ve rastgele hareketlerle ortaya çıkan eşsiz bir karışıma ulaşıyoruz.

  Kreasyonlarımızdaki derinlik
  Allura'nın renkli plank serilerinde renk macunlarının özel bir yeri var. Bu koleksiyonlara benzer bir özellik taşıyan Allura Fusion’da ise 3 canlı rengin karışımından oluşan 2 plank tasarımı yer alıyor. Bu 3 rengin karışımı ile ulaşılan çarpıcı görsellik, uygulanan derin kabartma işlemi sayesinde mükemmel bir derinlik hissi sağlıyor.

  Allura Fusion’ı diğer Allura ürünleriyle karıştırın
  Allura Fusion serisindeki 4 plank ve 3 karo tasarım, Allura'nın diğer tasarımları ile birlikte kolayca kullanılabilir. Fotoğrafta da yer aldığı gibi, Fusion'ı, Allura koleksiyonu ile karıştırarak kullanabilirsiniz.

  Allura Fusion roomshot

  Ödüllü Allura Fusion

  Allura Fusion 2018 Red-Dot Design Award'ın Sahibi

  Allura Fusion koleksiyonu, 2018 yılında ‘En İyi Ürün Tasarımı’ kategorisinde Red-Dot Ödülü ile ödüllendirildi. Geçmişi 1955 yılına uzanan Red Dot Award, her yıl tasarlanan en iyi ürünleri değerlendiriyor. Değerlendirme sürecinin yeni teknoloji kullanımının yanı sıra sosyolojik, ekonomik ve ekolojik gereksinimlere dayanan çeşitli kriterleri de bulunuyor.

  Allura Fusion koleksiyonunun Red-Dot Ödülü ile ilgili bilgi almak için basın bültenimizi inceleyebilirsiniz.

  Reddot design award 2018

  Video

  Allura Fusion - renklerin karışımı  Watch how we make our Allura LVT products:

  Teknik Özellikler

  Allura Fusion roomshot

  Uygulama & Bakım

  Allura Fusion

  Fotoğraf Galerisi

  Allura Fusion Fotoğraf Galerisi

  Allura Fusion koleksiyonuna ait fotoğraflarımızı inceleyerek tasarımlarınız için ilham alabilirsiniz. Bazı fotoğraflar Allura Fusion ve Allura Wood zemin koleksiyonlarının kombinasyonunu içermektedir.