Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

marmoleum
concrete

Marmoleum'un sıcaklığı ve doğallığı ile modern beton zemin görünümü ile tanışın.. Videomuzu izleyin!

Marmoleum Concrete koleksiyonu ince renk nüanslarına sahip şık beton yapılara benzer ve günümüzün modern iç mekanlarına uyum sağlar.
Hem sıcak hem soğuk tonları içeren renk paletine sahip olan seri daha güçlü tasarım tercihleri için 6 parlak renk sunuyor.

Ara renkler "ana" tonlar ile kombin edilerek iç mekanlarda çarpıcı zemin tasarımı yaratmanızı sağlar.

Ürünler

Marmoleum Concrete

Video

Marmoleum Solid video

Ya kendisi odadaki en dikkat çekici şey ya da üzerinde duranları en dikkat çekici hale getiren şey; Solid videomuzu izleyerek ve tasarım ekibimizin lideri Tamar Gaylord ve ürün yöneticimiz Bregje Smulders’ın koleksiyonumuza dair açıklamalarını dinleyebilirsiniz:


veya Marmoleum Concrete videomuzu izleyebilirsiniz:

Zemin Bakımı

Marmoleum floorcare

Teknik Özellikler

Techn. specs. Marmoleum Solid

NCS & LRV

NCS & LRV

Marmoleum Solid NCS & LRV doküman galerimizi ziyaret edin.

LRV

Mimaride, Işık Yansıtma Değeri (LRV), bir ışık kaynağıyla aydınlatıldığı zaman bir yüzeyden yansıyan görülebilir ve kullanılabilir ışığı ifade eden, mimarlık alanında kullanılan, yüzdelik ifadedir.
Renk seçiminde, LRV ile bir dizi tercih kriteri arasında bağlantı kurmak mümkündür. Bir rengin ortalama LRV değeri; rengin yansıtacağı görülebilir ışığın miktarını ifade eder. Siyahın yansıtma değeri %0 olup, siyah renk tüm ışığı emmektedir. Beyazın yansıtma değeri %100 olup, beyaz renk tüm ışığı yansıtmaktadır. Böylelikle binanın aydınlık ve serin olmasını sağlar. Aynı zamanda açık renkler daha az aydınlatmaya ihtiyaç duyduğundan çevre için doğrudan bir tasarruf sağlar ve elektrik kullanımı da azalmış olur. Tüm Forbo ürünleri ışık yansıma değeri taşır, bunlar hakkında bilgilere ürün sayfalarından ulaşılabilir.

NCS
NCS renk kodlaması, herhangi bir materyalin rengini NCS S 1080-Y70R gibi sayısal renk kodları ile hassasiyeti tanımlanır.
NCS tüm renk alanını temsil etmek için renk alanının her 10. adımında 1950 standart renk tanımlar. Renk ister standart bir renk isterse 1950 renk arasından bir renk olsun, her gösterimin renk örneği aynı gösterimde diğer bir renk ile görsel olarak benzerdir. Böylelikle mekandaki diğer renkli öğeleri ile zeminler arasındaki renk geçişlerini ve eşleşmelerini zeminlerde bulabilirsiniz.

'Doğal Renk Sistemi' NCS renk değerini, yoğunluğunu ve renk tonunu tespit etmek üzere geliştirilmiştir. NCS ölçüm sistemini kullanarak, renk ve renk grupları tanınabilmekte ve kullanılan malzeme ne olursa olsun eşleştirilebilmektedir. Bu şekilde bina içerisindeki farklı nesnelerle renk uyumu koordine edilebilmektedir. Tüm Forbo Zemin Kaplaması ürünleri NCS koduna sahiptirler ve bunları masa üstü büyütmesinin yanında, download merkezimizde görebilirsiniz.

Marmoleum Solid NCS & LRV

Resim Galerisi