Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

marmoleum
striato textura

Zeminlerinizi hareketlendirin!
Forbo Marmoleum Striato Textura koleksiyonu ile linolyumda dokulu zemin anlayışını getirdi.
Dalga Kabartmalı & Ahşap Dokulu Zeminler

Artık mekanlarda zeminler sayesinde değişiyor, hareketleniyor!

Striato Textura’ Serisindeki dokunun pratik bir avantajı, kullanıma ve kir partiküllerine bağlı olarak oluşan bozuklukları göze görünmez hale getirmesidir. Bir diğer önemli özellik ise zeminin kayma direncini arttırmasıdır. (R10)

Ürünler

Marmoleum Striato Textura

NCS & LRV

NCS & LRV

Marmoleum Linear NCS & LRV dokumanlarını buradan indirebilirsiniz.

LRV
Mimaride, Işık Yansıtma Değeri (LRV), bir ışık kaynağı tarafından aydınlatılan yüzeyden yansıyan görünür ve kullanılabilir ışık yüzdesinin ölçümüdür. LRV nin renk seçimi size bağladır. Bir rengin yaklaşık LRV’si, görünür ışığının miktarını ve yansıyacak rengini gösterir. Siyah rengin % 0 ışık yansıtma değeri vardır ve tüm ışığı emer. Beyaz rengin % 100 ışık yansıtma değeri vardır ve binanın aydınlık ve serin olmasını sağlar. Aynı zamanda açık renkler daha az aydınlatmaya ihtiyaç duyduğundan çevre için doğrudan bir tasarruf sağlar ve elektrik kullanımı da azalmış olur. Tüm Forbo ürünleri ışık yansıma değeri taşır, bunlar hakkında bilgilere ürün sayfalarından ulaşılabilir.

NCS
NCS renk kodlaması, herhangi bir materyalin rengini NCS S 1080-Y70R gibi sayısal renk kodları ile yani NCS Gösterimleri sayesinde tanımlar ve herhangi bir rengin tam olarak tanımlanabilmesini sağlar. NCS tüm renk alanını temsil etmek için renk alanının her 10. adımında 1950 standart renk tanımlar. Renk ister standart bir renk isterse 1950 renk arasından bir renk olsun, her gösterimin renk örneği aynı gösterimde başka bir renk örneği ile görsel olarak aynıdır. Bu şekilde, odadaki diğer renkli eşyalarla aynı renk döşemeler bulabilirsiniz.

‘Doğal Renk Sistemi’, NCS, bir ürün için renk değerini, yoğunluğunu ve tonunu belirlemek için geliştirilmiştir. NCS ölçüm sistemi kullanılarak, renkler ve renk grupları belirlenebilir ve kullanılan malzemeden bağımsız olarak eşleştirilebilir. Bu şekilde bir binanın içindeki farklı alanların renk koordinatları belirlenebilir. Tüm Forbo ürünlerinin bir NCS kodu bulunur ve bu kod her ürünün tanımıyla birlikte koleksiyon sayfalarında yer alır.

Marmoleum Linear NCS & LRV

Zemin Bakımı

Marmoleum floorcare

Dalga Kabartmalı (Flow embossing)

Dalga Kabartmalı (Flow embossing)

Dalga Kabartmalı Striato tasarımı koleksiyonun eşsiz lineer yönünü vurgular. Dalga Kabartmalı (flow), derinliği olan bir seridir. Dalga kabartma, sizin bakış açınıza ve yüzeyden yansıyan ışık miktarına göre değişiklik oluşturacak şekilde zemininize canlılık katar.

Dalga Kabartmalı, dokuya mükemmel uyumlu 3 renk seçeneğine sahiptir (e5232, e3573 & e5231)

Flow embossing

Striato Textura Hakkında

Marmoleum Striato Textura

Zeminlerinizi hareketlendirin!
Forbo Marmoleum zeminleri değişkenlik, süreklilik, dayanıklılık ve şimdi de “dokunulabilirlik” özelliklerini taşır.
Striato Textura serisinde yer alan 2 dizaynıi keşfedin! Dalga kabartmalı & Ahşap dokulu

Marmoleum Textura diğer Marmoleum zeminlerimizin sahip olduğu tüm özellikleri ve zeminde doğabilecek kusurları rahatlıkla kamufule etmenizi sağlar.

Striato Textura R1O kayma direncinde iyi bir seviyeyesahiptir .

Marmoleum Textura kaynak kordonu gereksinimi olmadan zemine uygulanabilir.

Marmoleum Striato Textura embossed linoleum

Teknik Özellikler

Techn. specs. Marmoleum Striato

Ahşap dokulu (Driftwood embossing)

Ahşap dokulu (Driftwood embossing)

Ahşap Dokulu zarif bir dokuya ve belli belirsiz ahşap görünüme sahiptir. Bu özellik günümüzün modern dekorasyonlarına sıcak ve doğal bir görünüm & his kazandırır.
Ahşap Dokulu, mükemmel uyumlu 4 renk seçeneğine sahip bir seridir.(e5216, e5217, e5235 ve e5236)

Driftwood embossing

Video

Video

Marmoleum Textura videosunu izleyerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.