Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

flotex
colour planks

Flotex Colour; Metro, Calgary, Canyon ve Penang isimli 4 farklı tasarım serisi sunan kapsamlı bir flok halı koleksiyonudur. Tüm seriler rulo ve karo formatta, bazı renkler plank ölçülerde mevcuttur. Bu sayfadan 100x25 cm ölçülerindeki tüm Flotex Colour planks ürünleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ürünler

Flotex Colour planks

Flotex Planks Hakkında

Flotex planks: Sofistike & Stil sahibi

Modüler zeminler en büyük trendlerinden biri olduğu için 100x25 cm boyutlarında yeni Flotex plank koleksiyonunu geliştirdik. Flotex planks koleksiyonu ile her ihtiyaca uygun çağdaş tasarımlarla çarpıcı zeminler oluşturabilirsiniz.

Uygulama ve kullanım
Çok yönlü Flotex planks tasarımları çağdaş veya klasik ofis ortamlarının yanı sıra havalimanı salonları, kongre merkezleri, restoranlar veya oteller için de idealdir.

Flotex planks Wood ve Seagrass koleksiyonları, doğal görünümleri ve sıcak hissi nedeniyle konut ve yaşlı bakım evi gibi sade ortamlarda da iyi sonuçlar verir.

Sofistike ve stil sahibi
Flotex planks, rengarenk bir tasarım oluşturmak ve koleksiyonları eşleştirmek için sonsuz olanaklar sunar. Flotex planks ile oluşturacağınız zikzak motifler ve balıksırtı tasarımlar ile uyarıcı ve canlı ortamlar yaratabilirsiniz. Flotex planks; desenlerinde çok az tekrar gösterir, sadece tek bir renk kullanıldığında bile ilginç ve güzel zeminler oluşturur.

Flotex planks Lava

Flotex Planks'ın Avantajları

Flotex planks: dayanıklı & konforlu

Plank ve karo formatlarda üretilen olan Flotex, size 100x25 cm ölçülerindeki plank tasarımlarıyla sofistike iç mekan ortamları yaratma ve tasarlama imkanı sunuyor. Plank koleksiyonu ile farklı yapı ve formatları kolayca birleştirebilirsiniz.

Güvenli & dayanıklı
• Metrekarede 80 milyon naylon fiber ile son derece dayanıklı ve kayma direnci yüksek bir yüzey sunar.
• Flotex, düz ve eğimli yüzeylerde kullanım için HSE'nin ıslak ve kuru kayma standartlarını karşılar.
• Flotex, su geçirmez alt tabanı sayesinde ıslak mekanik temizliğe uygundur.
• Cam elyafı ile iki kere güçlendirilmiş yapısı, etkili boyutsal stabilite sağlar.

Hijyenik & kolay temizlenebilir
• Yapısında bulunan 6.6 naylon fiberler (flok), elektrik süpürgesiyle rahatlıkla temizlenebilen ince toz ve alerjenleri toplar.
• Teknik ve bakteriostatik özellikleri sayesinde kalıp ve koku oluşumunu önler.
• Flotex'in sıkı naylon yüzeyi üzerinde biriken toz ve kirler günlük olarak elektrikli süpürge ile, inatçı lekeler buharlı temizlik ya da minimum düzeyde geleneksel bir deterjan kullanılarak temizlenebilir. Basit bir temizleme işlemi bile Flotex'in orijinal görüntüsünü koruması için yeterlidir.

Flotex Planks construction

Allergy UK

Antialerjik halı kaplama

Allergy UK tarafından yapılan anket çalışmasının sonucu, çalışan insanların %27'sinin, iş yerlerine alerjisi olabileceğini söylüyor.

Flotex; havadaki alerjenleri ve ince tozu tutan, temizlenmesi kolay benzersiz bir yapıya sahiptir. Alerjenler için hipoalerjenik halı döşemelerinden daha iyi bir tekstil çözümüdür. Bir Flotex döşemesi vakumlanarak temizlendiğinde, geleneksel halı döşemelere göre iki kat daha fazla alerjen temizler. Forbo Flotex flok halı koleksiyonunun prestijli Allergy UK Approval Seal™'e layık görülen tek tekstil zemin kaplaması olmasının sebeplerinden biri de budur.

Allergy approved flooring

Uygulama & Bakım

Flotex Uygulama ve Bakım

Flotex'in benzersiz yapısı, diğer tekstil zeminlerin aksine, solmaya dayanıklıdır. Flotex'in pürüzsüz ve dik iplikleri, toprak parçacıklarını iplik içlerine almaz ve böylece temizlik sırasında zorluk çekmeden çıkarılmalarını sağlar.

Flotex Temizlik ve Bakım Talimatlarını buradan indirin.

Flotex cleaning & maintenance instructions

Çevresel Yaklaşım

Sürdürülebilir zemin

Yeşil Elektrik
Forbo’nun Büyük Britanya’daki ve Fransa’daki Flotex üretim operasyonları, yeşil elektrikle ve tamamen geri dönüştürülen atık akışıyla üretilen yüksek kaliteli zemin kaplaması elde edilmesini sağlar.

Su Bazlı
Flotex; 6,6 polyamid ipliklerin, elektrostatik floklama ile pvc tabana çakılması yöntemi ile üretilen %100 leke tutmayan, antistatik ve antibakteriyel bir halıdır.
Flotex’i yaratmak için kullanılan tüm boya ve mürekkepler su bazlıdır. Renkleri korumak için yüksek sıcaklıkta buhar işleminden başka bir kimyasal işlemden geçirilmezler.

Geri Dönüştürülmüş İçerik
Flotex, diğer Forbo üretim lokasyonlarından toplanan atıkları zemin kaplamalarının alt taban kısmına dönüştürmek üzere kullanır. Flotex’in geri dönüştürülmüş içeriği arka tabanın toplam volümünün % 67’sini bulabilmektedir.

Son Derecede Dayanıklı
Flotex kullanmanın bir başka avantajı da sıradan tekstil ürünlerinin ürün yaşam süresinin 6 katı kadar uzun süreyle yüksek performans gösteren bir zemin kaplaması kullanıyor olmaktır.

Kolay Bakım & Temizlik
Su geçirmez alt tabanı sayesinde ıslak mekanik temizliğe uygun olan Flotex’in pürüzsüz düz lifleri, geleneksel halılardaki döngülü ve burgulu liflerden farklı olarak kir parçacıklarını hapsetmez; böylece temizlik sırasında kirlerin kolayca alınmalarını sağlar. Çoğu kir yalnızca normal suyla temizlenebilir.

Flotex the sustainable floor

Teknik Özellikler

Technical Specifications