Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

flotex
atomic

1960’lara dayanan ve Atom Çağı olarak bilinen süreyi sembolize eden fotoğrafların esintisini Atomic serisinde sunuluyor. 1960'da başlatılan Colatomic serisinin bir parçası olan Tibor'un renk ve doku üzerindeki ikili uyum ilgisi yansıtılıyor. Aynı zamanda sanat dünyasında o dönemde çok popüler olan Soyut Ekspresyonizmin etkisini görmek çok mümkün.

Ürünler

Flotex Atomic

Allergy UK

Allergy UK

Allergy UK
Flotex’in, alerjiden muzdarip bireylerin üzerinde son derece olumlu etkisi olduğu . İngiliz Alerji Kurumu (Allergy UK) tarafından onaylıdır. Alerjenleri yakalama ve standart temizlik uygulamasının ardından bunları salıverme yeteneğine sahiptir. Temizlendiğinde Flotex geleneksel halıların temizlenmesine oranla iki kat fazla alerjeni geri salmaktadır. Daha fazla alerjen yok edilerek astım ve alerji hastaları için daha rahat bir çevre yaratılır.

Sanitized®
Flotex, elektrik süpürgesiyle ulaşmanın çok zor olduğu yerlerde bile ev tozu mayt popülasyonunun artışını baskılayan Sanitized işleminden geçirilmiştir. Ve bağımsız testler, Sanitized® işleminden geçmiş bir Flotex örneğine konulan toz maytlarının nüfusunun, 8 haftadan daha uzun bir sürede ortalama %86 oranında azaldığını kanıtlıyor.
Günlük elektrik süpürgesi ile yapılan temizlik sırasında geleneksel halılara oranla iki kat daha fazla alerjenin temizlenmesine olanak sağladığı için, Flotex’in alerji rahatsızlığı olan kişilerin yaşamlarında pozitif etkisi vardır.
Bu sebeple Flotex, İngiliz Alerji Kurumu (Allergy UK) tarafından onaylanmıştır.

Allergy approved flooring

Video

Flotex Tibor video

Broşür

Flotex Hakkında

Flotex Flok Halı

Flotex üretiminde kullanılan hassas baskı teknolojileri, doğada bulunan zengin renk paletinden, en küçük detaya kadar her türlü desenin üretilmesine olanak sağlıyor.
Flotex, su geçirmez alt tabanı sayesinde ıslak mekanik temizliğe uygun olup düz ve eğimli yüzeylerde kullanım için HSE'nin ıslak ve kuru kayma standartlarını karşılar.

• Djital baskı teknolojisi sayesinde hemen hemen her tasarımı zeminlerinize uyarlanmasını sağlayan koleksiyodur.
• Metrekarede 80 milyon naylon fiber lif ile son derece dayanıklı ve kayma direnci yüksek bir yüzey sunuyor.
• Cam yünü ile güçlendirilmiş yumuşak taban ve akustik performans.
• Flotex, su geçirmez alt tabanı sayesinde ıslak mekanik temizliğe uygundur.
• İngiliz Alerji Kurumu (Allergy UK) tarafından onaylıdır.

Flotex Atomic 980803 monochrome

Forbo Flotex & Tibor

Forbo Flotex & Tibor

Savaş sonrası tekstil endüstrisinde en çarpıcı modelleri 1950'lerde tasarlayan öncü tekstil tasarımcısı Tibor Reich’in cesaretlendirdiği bir koleksiyon : Flotex Tibor
Forbo Flooring, Flotex için heyecan verici yeni bir seri oluşturmak için bu İngiliz tasarımcının imzasıyla ilerlemekten gurur duyar.
Tibor bugün yaşıyor olsaydı. Neyse ki yaratıcılığı, Victoria & Albert Müzesi'nde ve Leeds Uluslararası Tekstil Arşivi'nde yer alan uluslararası kabul görmüş arşivleri ile yaşamaktadır.

Tibor portrait with Onyx pattern

Zemin Bakımı

Flotex Zemin Bakımı

Flotex'in sıkı naylon yüzeyi üzerinde biriken toz ve kirler günlük olarak elektrikli süpürge ile temizlenebilir. Aynı zamanda inatçı lekeler için, buharlı temizlik ya da minimum düzeyde geleneksel bir deterjan kullanılarak, derin bir mekanik temizlik yapılabilir. Basit bir temizleme işlemi bile Flotex'in orijinal görüntüsünü koruması için yeterlidir. Flotex'in geniş renk paleti ve tasarımı, ilk döşendiği gün gibi parlak ve canlı kalmasını sağlar.

Flotex Temizlik & Bakım Talimatları

Tibor & Fotexur Sanatı

Tibor & Fotexur Sanatı

Macaristan göçmeni Tibor Reich (1916-1996), savaş sonrası tekstil endüstrisinde en belirgin figürlerden biriydi. Halı, duvar kağıtları, seramik ve vinil zemin kaplamalarını kendine özgü koordineli tarzda tasarlayan çok yönlü bir sanatçı
Doku, Tibor'un tekstil tasarımlarının en belirleyici özelliğiydi. Saman ve kabuk gibi organik malzemelerin yakın çekim fotoğrafları, Tibor'un ilginç Fotexur modellerinin başlangıç ​​noktasını oluşturuyordu Fotoğrafçılık yönünü tasarımlarına yansıtan bir üstad olarak daima doğal dünyadan ilham alırdı.

Canlı renklerle Forbo Flotex üzerine basılmış olan Tibor'un yenilikçi Fotexur tasarımları, 70 yılı aşkınzamansız bir hisle zeminlerinizde eşsiz bir mirası sunar.

Tibor Reich portrait