Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Flok Halı

Flotex Tibor

Forbo Zemin Sistemleri şimdi, heyecan verici yeni bir Flotex serisi ile karşınızda!
Forbo Flooring, Flotex için heyecan verici yeni bir seri oluşturmak için İngiliz tasarımcısı Tibor Reich'in imzasıyla ilerlemekten gurur duyar.

Öncü tekstil tasarımcısı Tibor Reich zamanın ötesinde biri ve bugün yaşıyor olsaydı Forbo ile çalışmaktan zevk alırdı.
Neyse ki yaratıcılığı, Victoria & Albert Müzesi'nde ve Leeds Uluslararası Tekstil Arşivi'nde yer alan uluslararası kabul görmüş arşivleri ile yaşıyor.

 • Flotex Tibor
 • Flotex Tibor
 • Flotex Tibor
 • Flotex Tibor
 • Flotex Tibor
 • Flotex Tibor
 • Flotex Tibor
 • Flotex Tibor
 • tabletop Flotex Ziggurat 980205 gunmetal
  Flotex Ziggurat

  Flotex Ziggurat

  Tibor’un çektiği detaylı saman fotoğrafı, tekstil ve çizgiye odaklanarak Fotexur serisindeki bu meşhur desene ilham verir. Objeye daha fazla netlik sağlamak için fotoğraf bahar güneşi altında çekilerek objeye daha fazla netlik sağlayarak tasarım da kasıtlı olarak aydınlık ve karanlık arasındaki ton kontrastını vurgu yapıyordu.
  Birbiriyle koordineli çift renklerin ruhunu zeminlerinizde keşfedin!

 • Flotex Mosaic 980405 monochrome
  Flotex Mosaic

  Flotex Mosaic

  Renkli bir mozaik tasarıma sahip eşsiz flok halı, İngiliz tasarım efsanesi Tibor Reich'in çığır açan Fotexur koleksiyonundan esinlenilerek tasarlandı.

 • tabletop Flotex Quartz 980104 white
  Flotex Quartz

  Flotex Quartz

  Doğal dünya, Tibor için mükemmel bir ilham kaynağı !
  Kuvars deseni kayaların ve çakılların granüller ile bileşimini anlatıyor.

 • Flotex Tessello 980305 ice tabletop
  Flotex Tessello

  Flotex Tessello

  Mekanda bambaşka bir boyut!
  Tesselo ile estetik başarının önemini Tesselo'nun ince dokuları ile son derece etkili şekilde mekanlarınız için tasarlayan Forbo her zamanki gibi rengarenk.

 • tabletop Flotex Onyx 980703 grey
  Flotex Onyx

  Flotex Onyx

  Desen mermere andırsa da, aslında Tibor'un Clifford Değirmeninin yanındaki nehir yatağındaki doğa fotoğraflarından esinlenmiştir. En ünlü Fotexur tasarımlarından biri olan Padua, Padua adı verilen dokuma halısı ile dekoratif döşeme için bir kez daha kullanılıyor olması da ayrı bir heyecan uyandırıyor.

  Seri projelerinizde 2 renk öğesi ile çalışmanızı destekleyen detaylara sahiptir.

 • tabletop Flotex Tweedy 980502 marine
  Flotex Tweedy

  Flotex Tweedy

  Tibor, tekstil alanında baskılı ve dokuma kumaşların kullanım alanında sıradışı tasarımlara sahip. Tweedy deseni, kutsal Deep Texture dokumalarından birinin eseri olup, dokudaki çeşitliliği ve derinliği olan dokunsal kumaşları oluşturmak için slubby ipliklerin kullanıldığı bir dokuya sahip.

 • tabletop Flotex Arbor 980609 stone
  Flotex Arbor

  Flotex Arbor

  Tüm Tibor'un Fotexur serilerinde olduğu gibi, Arbor tasarımının başlangıç noktası da tasarımcı tarafından çekilen berrak bir siyah-beyaz fotoğrafıdır. Meşe ağacının kabarık çizgili kabuğunu doğadaki görüntüsü ve sahip olduğu renk katmanlarınınn mükemmel uyumlu doğasına sahiptir.

 • tabletop Flotex Atomic 980803 monochrome
  Flotex Atomic

  Flotex Atomic

  1960’lara dayanan ve Atom Çağı olarak bilinen süreyi sembolize eden fotoğrafların esintisini Atomic serisinde sunuluyor. 1960'da başlatılan Colatomic serisinin bir parçası olan Tibor'un renk ve doku üzerindeki ikili uyum ilgisi yansıtılıyor. Aynı zamanda sanat dünyasında o dönemde çok popüler olan Soyut Ekspresyonizmin etkisini görmek çok mümkün.

Allergy UK

Allergy UK

Allergy UK
Flotex’in, alerjiden muzdarip bireylerin üzerinde son derece olumlu etkisi olduğu . İngiliz Alerji Kurumu (Allergy UK) tarafından onaylıdır. Alerjenleri yakalama ve standart temizlik uygulamasının ardından bunları salıverme yeteneğine sahiptir. Temizlendiğinde Flotex geleneksel halıların temizlenmesine oranla iki kat fazla alerjeni geri salmaktadır. Daha fazla alerjen yok edilerek astım ve alerji hastaları için daha rahat bir çevre yaratılır.

Sanitized®
Flotex, elektrik süpürgesiyle ulaşmanın çok zor olduğu yerlerde bile ev tozu mayt popülasyonunun artışını baskılayan Sanitized işleminden geçirilmiştir. Ve bağımsız testler, Sanitized® işleminden geçmiş bir Flotex örneğine konulan toz maytlarının nüfusunun, 8 haftadan daha uzun bir sürede ortalama %86 oranında azaldığını kanıtlıyor.
Günlük elektrik süpürgesi ile yapılan temizlik sırasında geleneksel halılara oranla iki kat daha fazla alerjenin temizlenmesine olanak sağladığı için, Flotex’in alerji rahatsızlığı olan kişilerin yaşamlarında pozitif etkisi vardır.
Bu sebeple Flotex, İngiliz Alerji Kurumu (Allergy UK) tarafından onaylanmıştır.

Allergy approved flooring

Video

Flotex Tibor video

Broşür

Flotex Hakkında

Flotex Flok Halı

Flotex üretiminde kullanılan hassas baskı teknolojileri, doğada bulunan zengin renk paletinden, en küçük detaya kadar her türlü desenin üretilmesine olanak sağlıyor.
Flotex, su geçirmez alt tabanı sayesinde ıslak mekanik temizliğe uygun olup düz ve eğimli yüzeylerde kullanım için HSE'nin ıslak ve kuru kayma standartlarını karşılar.

• Djital baskı teknolojisi sayesinde hemen hemen her tasarımı zeminlerinize uyarlanmasını sağlayan koleksiyodur.
• Metrekarede 80 milyon naylon fiber lif ile son derece dayanıklı ve kayma direnci yüksek bir yüzey sunuyor.
• Cam yünü ile güçlendirilmiş yumuşak taban ve akustik performans.
• Flotex, su geçirmez alt tabanı sayesinde ıslak mekanik temizliğe uygundur.
• İngiliz Alerji Kurumu (Allergy UK) tarafından onaylıdır.

Flotex Atomic 980803 monochrome

Forbo Flotex & Tibor

Forbo Flotex & Tibor

Savaş sonrası tekstil endüstrisinde en çarpıcı modelleri 1950'lerde tasarlayan öncü tekstil tasarımcısı Tibor Reich’in cesaretlendirdiği bir koleksiyon : Flotex Tibor
Forbo Flooring, Flotex için heyecan verici yeni bir seri oluşturmak için bu İngiliz tasarımcının imzasıyla ilerlemekten gurur duyar.
Tibor bugün yaşıyor olsaydı. Neyse ki yaratıcılığı, Victoria & Albert Müzesi'nde ve Leeds Uluslararası Tekstil Arşivi'nde yer alan uluslararası kabul görmüş arşivleri ile yaşamaktadır.

Tibor portrait with Onyx pattern

Zemin Bakımı

Flotex Zemin Bakımı

Flotex'in sıkı naylon yüzeyi üzerinde biriken toz ve kirler günlük olarak elektrikli süpürge ile temizlenebilir. Aynı zamanda inatçı lekeler için, buharlı temizlik ya da minimum düzeyde geleneksel bir deterjan kullanılarak, derin bir mekanik temizlik yapılabilir. Basit bir temizleme işlemi bile Flotex'in orijinal görüntüsünü koruması için yeterlidir. Flotex'in geniş renk paleti ve tasarımı, ilk döşendiği gün gibi parlak ve canlı kalmasını sağlar.

Flotex Temizlik & Bakım Talimatları

Tibor & Fotexur Sanatı

Tibor & Fotexur Sanatı

Macaristan göçmeni Tibor Reich (1916-1996), savaş sonrası tekstil endüstrisinde en belirgin figürlerden biriydi. Halı, duvar kağıtları, seramik ve vinil zemin kaplamalarını kendine özgü koordineli tarzda tasarlayan çok yönlü bir sanatçı
Doku, Tibor'un tekstil tasarımlarının en belirleyici özelliğiydi. Saman ve kabuk gibi organik malzemelerin yakın çekim fotoğrafları, Tibor'un ilginç Fotexur modellerinin başlangıç ​​noktasını oluşturuyordu Fotoğrafçılık yönünü tasarımlarına yansıtan bir üstad olarak daima doğal dünyadan ilham alırdı.

Canlı renklerle Forbo Flotex üzerine basılmış olan Tibor'un yenilikçi Fotexur tasarımları, 70 yılı aşkınzamansız bir hisle zeminlerinizde eşsiz bir mirası sunar.

Tibor Reich portrait