Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Flok Halı

Flok Halı

Flotex, ne tam anlamıyla bir tekstil ürünü, ne de bir esnek zemin kaplaması; bu iki ürünün avantajlarının birleşmesiyle oluşan özgün yapısı sayesinde, genel mekanlarda gerekli olan her tür şarta uygun kullanım sağlayan flok halıdır.
Metrekaresinde bulunan 80 milyon naylon 6.6 fiber üretim teknolojisine sahip koleksiyon ıslak ve kuru ortamlarda, (R13) kayma direncine sahiptir.
Flotex üretiminde kullanılan hassas baskı teknolojileri, doğada bulunan zengin renk paletinden, en küçük detaya kadar her türlü desenin üretilmesine olanak sağlıyor.
Flotex, su geçirmez alt tabanı sayesinde ıslak mekanik temizliğe uygun olup düz ve eğimli yüzeylerde kullanım için HSE'nin ıslak ve kuru kayma standartlarını karşılar.
Flotex video

 • Flok Halı
 • Flok Halı
 • Flok Halı
 • Flok Halı
 • Flok Halı
 • Flok Halı
 • Flok Halı
 • Flotex Sottsass Wool
  'Flotex Designer' Koleksiyonu

  'Flotex Designer' Koleksiyonu

  Zeminleriniz hem estetik hem de teknik !
  Flotex Sottsass flok halıları geçtiğimiz yüzyılın sonlarında ünlü Memphis Tasarım trendi sorumlu Forbo Flooring ve İtalyan tasarım stüdyosu Sottsass Associati arasında yaratıcı bir işbirliğinin sonucudur.
  Sottsass eşsiz organik formlar ve random desenlerin ahengidir.

 • Flotex Linear Integrity2 350011 Checkerboard installation
  Flotex Linear Rulo & Karo

  Flotex Linear rulo & karo

  Flotex Linear flok halı koleksiyonu birbirinden farklı renklerde 5 lineer tasarımı ile ofis ortamları için geniş kapsamlı seçeneklerinin yanı sıra, eğlenceli desenleriyle de dinlenme alanları ve konaklama yapıları için farklı seçenekler sunuyor.

 • Flotex Colour Penang 382024
  Flotex Colour Karo & Rulo

  Flotex Colour Karo & Rulo

  Flotex Colour koleksiyonu, 3 farklı stili temsil eden Calgary, Metro ve Penang ile ince baskılı Neon nüanslarıyla renkli serilerin birleşimidir. Karı ve rulo seçenekleri mevcuttur.

 • Flotex Vision
  Flotex Vision Dijital Galeri

  Flotex Vision Dijital Galeri

  500’ü aşkın dijital baskı tasarımından, siparişe özel renge kadar her zevke ve gereksinime uygun desen ve renk seçeneği: Flotex Vision

  Renk ve Tasarım Kombinasyonlarmızı inceleyin Flotex Vision Dijital Galeri.

  Flotex Vision Dijital Galerimizdeki videoları izleyin video.

 • Flotex planks Lava herringbone 145002_145007_145010_145014
  Flotex Planks

  Flotex Planks

  Sofistike ve modülerite stil
  100x25 cm ebatlarına Flotex planklar benzersiz tasarım özgürlüğü sunuyor.
  Forbo olarak havaalanı salonları, kongre merkezleri, restoranlar ve oteller gibi hem çağdaş ve klasik ofis mekanları için uyarlanmış 6 tasarımlar sunuyoruz.

 • Flotex Tweedy
  Flotex Tibor

  Flotex Tibor

  Forbo Zemin Sistemleri şimdi, heyecan verici yeni bir Flotex serisi ile karşınızda!
  Forbo Flooring, Flotex için heyecan verici yeni bir seri oluşturmak için İngiliz tasarımcısı Tibor Reich'in imzasıyla ilerlemekten gurur duyar.

Neden Flotex ?

Yüksek teknoloji tekstil ürünü : Flotex

Flotex, kullanıcılara yenilikçi bir zemin kaplamasından bekleyeceği herşeyi sunan yüksek teknoloji tekstil ürünü

Flotex sertliğini ve dayanımını, su geçirmez köpük tabanı ve metrekareye düşen 80 milyon naylon 6.6. fiber liften oluşan yüzeyinden alırken, normalde yalnızca bir halının sağlayabileceği düşünülen sessizliği ve konforu da yaşatıyor.

Son derece istikrarlı
Flotex, her açıdan son derece istikrarlıdır ve bir tekstil zemin kaplamasının optiklerine sahiptir. İşlevsel ve dayanıklı olduğu kadar, Forbo’nun diğer koleksiyonları gibi rahat temizlenebilen bir üründür. Flotex karo ve rulo formunda sunulmaktadır.

Dayanıklı ve Konforlu
Flotex sertliğini ve dayanımını, su geçirmez köpük tabanı ve metrekareye düşen 80 milyon naylon 6.6. fiber liften oluşan yüzeyinden alırken, normalde yalnızca bir halının sağlayabileceği düşünülen sessizliği ve konforu da yaşatıyor.

Sessiz, Aynı Zamanda Hijyenik
Naylon fiberler yalnızca ses absorbe etmek ve konfor sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda mekandaki ince toz ve alerjenleri yakalıyor, ıslak veya kuru temizleme sırasında da çaba harcamadan geri bırakıyor.
Flotex içerik yapısı gereği yıllar içinde oluşan küf ve kötü kokulara rağmen ilk günkü gibi ferahlığını koruyor.

Sıcak ancak yıkanabilir
Flotex'in sıkı naylon yüzeyi üzerinde biriken toz ve kirler günlük olarak elektrikli süpürge ile temizlenebilir. Aynı zamanda inatçı lekeler için, buharlı temizlik ya da minimum düzeyde geleneksel bir deterjan kullanılarak, derin bir mekanik temizlik yapılabilir. Basit bir temizleme işlemi bile Flotex'in orijinal görüntüsünü koruması için yeterlidir. Flotex'in geniş renk paleti ve tasarımı, ilk döşendiği gün gibi parlak ve canlı kalmasını sağlar.

Güvenli ve Ses Yutucu
Flotex, sessiz bir oda ve sessiz bir bina anlamına gelen oda içi ses etkisini düşürme özelliği taşırken (Class A) aynı zamanda da iyi bir darbe sesi indirme performansı sunuyor (>20dB). Flotex, düz ve eğimli yüzeylerde kullanım için HSE'nin ıslak ve kuru kayma standartlarını karşılar.

High-tech textile floor covering

Çevresel Yaklaşım

Sürdürülebilir Zemin Kaplama Performansı Flotex

Yeşil Elektrik
Forbo’nun Flotex için İngiltere ve Fransa’daki üretim çalışmaları, yeşil kaynaklı elektrik ve tümü; zeminde geri dönüştürülen minimum atık kullanılarak üretilen yüksek kaliteli zemin kaplaması sağlar.

Su Bazlı
Flotex 6,6 polyamid ipliklerin, elektrostatik floklama ile pvc tabana çakılması yöntemi ile üretilen %100 leke tutmayan, antistatik ve antibakteriyel halı.
Flotex’i yaratmak için kullanılan tüm boya ve mürekkepler su bazlıdırlar. Renkleri korumak için yüksek sıcaklıkta buhar işleminden başka bir kimyasal işlemden geçirilmezler.

Recycled content
Flotex makes use of waste streams of other Forbo production locations to be transformed into the backing of the floor coverings. Recycled content in Flotex is up to 67% of the backing content.

Extremely durable
A big advantage for using Flotex is the extreme performance of the floor covering, with a product life time that surpasses that of ordinary textiles by a factor 6.

Basit Temizlik ve Bakım
Flotex su ve basit deterjanlar kullanılarak temizlenebilir. Bir çok leke için ev tipi sabun ile temizlemek için yeterlidir, öte yandan mürekkep, yağ ve daha ciddi lekelerde temizlik için deterjan kullanılabilir. Ancak çok iyi durulanması gerekmektedir. Kullanımdan sonra, Flotex geri dönüştürülebilir ve üretim sürecine dahil edilebilir.

Sürdürülebilir Zemin Kaplama Performansı Flotex

Doküman Galerisi

Flotex flocked flooring documentation

Zemin Bakımı

Flotex Temizlik & Bakım

Flotex floke edilmiş zemin sisteminin eşsiz yapısı, diğer hiçbir tekstil zemin sistemlerinde yer almayan kir serbest bırakma özelliğine sahip. Geleneksel halıların yuvarlatılmış ve burgulu ipliklerinin aksine, Flotex’in yumuşak ve düz iplikleri kir parçacıklarını içinde hapsetmez ve temizlik sırasında kolaylıkla alınmalarını sağlar. Dökülen bir çok kir ise sadece suyla temizlenebilir.

Flotex temizleme & bakım talimatlarını buradan indirebilirsiniz.

Flotex floorcare instructions

Leke Sınıflandırılması

Flotex leke sınıflandırılması

Giriş sisteminin tasarımının binadaki sirkülasyon seviyesi veya binaya girebilecek leke çeşitliliği açısından uygun olmadığı durumlarda, kir ve nem iç mekan zemin kaplamasının yüzeyine taşınabilir.

Kir barındırmaz
Flotex, rengi ve desenine göre az ya da çok şekilde kirlenmeyi ‘saklayabilir.’ Nesnel test yöntemleri kullanılarak, tüm Flotex tasarımlarını ‘genel’ kiri saklama becerisine göre sınıflandırdık. Bu testlerin sonucunda, tüm ürünlerin referans sayısının yanında gösterilen bir kirlenme sınıflandırmasına da ulaşabilirsiniz.

Flotex

Allergy UK & Sanitized®

Allergy UK & Sanitized®

Allergy UK Onaylı
Flotex’in, alerjiden muzdarip bireylerin üzerinde son derece olumlu etkisi olduğu . İngiliz Alerji Kurumu (Allergy UK) tarafından onaylıdır. Alerjenleri yakalama ve standart temizlik uygulamasının ardından bunları salıverme yeteneğine sahiptir. Temizlendiğinde Flotex geleneksel halıların temizlenmesine oranla iki kat fazla alerjeni geri salmaktadır. Daha fazla alerjen yok edilerek astım ve alerji hastaları için daha rahat bir çevre yaratılır.

Sanitized®
Flotex, toz maytlarını (dermatophagoides pteronyssinus) süpürgeyle alınmasının çok zor olduğu yerlerde bile artan nüfusunu, baskılayan Sanitized® işleminden geçmiştir. Bağımsız testler, Sanitized® işleminden geçmiş bir Flotex örneğine konulan toz maytlarının nüfusunun 8 haftadan daha uzun bir sürede ortalama %86 oranında azaldığını kanıtlıyor.

Flotex Sanitized and Allergy UK

Biyonik Performans

Biyonik Performans

Biyonik teknoloji, biyolojik method ve sistemleri doğada bulunan insan yapımı ürün ve süreçler ile birleştirir.

Biyonik Zemin Kaplama Performansı : Flotex
Biyonik teknoloji, biyolojik method ve sistemleri doğada bulunan insan yapımı ürün ve süreçler ile birleştirir. Doğal yaşam ve bitki örtüsünden gelen bu teknoloji aktarımı, optimize edilmiş ve yüksek verimli ürünleri yaratmaya yardımcı oluyor. Bu sıradışı biyolojik teknolojinin en klasik örneği, lotus (nilüfer) çiçeğinin yapraklarında da gözlemlenebilen su ve kir tutmayan yüzeylerin geliştirilmesidir.

Flotex, ne tam anlamıyla bir tekstil ürünü, ne de bir esnek zemin kaplaması; bu iki ürünün avantajlarının birleşmesiyle oluşan özgün yapısı sayesinde, genel mekanlarda gerekli olan her tür şarta uygun kullanım sağlıyor.

Metrekaresinde bulunan 80 milyon naylon 6.6 fiber, bir bambu yapısı kadar dayanıklı olmasına rağmen aynı zamanda bir yosun yüzeyi kadar yumuşak. Islak ve kuru ortamlarda, tıpkı bir kertenkele ayağı gibi, (R13) kayma direncine sahiptir.

Toz ve Alerjenleri yakalama
Flotex yüzeyi, tıpkı çiçeklerin arasında gezerek polen toplayıp, daha sonra dağıtan bir bal arısı gibi, ince toz ve alerjenleri ortamdan topluyor ve basit bir temizlik işlemi sırasında tamamiyle serbest bırakıyor. Flotex üretiminde kullanılan hassas baskı teknolojileri, doğada bulunan zengin renk paletinden, en küçük detaya kadar her türlü desenin üretilmesine olanak sağlıyor.

Flotex Bionic Flooring Performance