Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum CO2 neutral logo cradle to gate

Dünyayı iyileştirmeye zeminden başla

Son birkaç yılda, iklim değişikliklerinden dolayı birçok doğa olayı meydana geldi. Örneğin; dünyanın büyük bölümünde yaşanan kuraklık, sel ve son derece güçlü kasırgaları düşünün. Marmoleum beşikten kapıya CO2 nötr ürün yelpazesi ile Forbo Flooring, dünyadaki iklim değişikliğini etkilemeyen bir ürün üreterek daha iyi bir ortama katkıda bulunur.

Bu nedenlerden dolayı Forbo Marmoleum, her sürdürülebilir iç mekan için en iyi zemin kaplama seçeneğidir. Evinizde, ofisinizde, okulunuzda, treninizde, hastanenizde veya perakende mağazanızda dayanıklı malzemeleri kullanarak siz de daha iyi bir çevreye katkıda bulunabilirsiniz!

Sürdürülebilir zemin seçimi

Linolyum, keten ve jüt gibi yıllık mahsullerden veya kontrol edilen orman alanlarından geri dönüştürülmüş odun unu elde edilebilecek doğal ve yenilenebilir ham maddelerden üretilmiş bir üründür. Linolyumun 6 ana bileşeni vardır: keten tohumu yağı, reçine, odun unu, kireçtaşı, jüt ve doğal pigmentler.

Linolyum yapmak, herhangi bir ticaret veya zanaat okulunda öğrenilmeyen bir sanat olarak kabul edilir. Malzemelerin doğru karışımını belirlemek, ham maddelerin yerleşmesi için doğru zamanı sağlamak, doğru sıcaklık ve basıncı uygulamak; Forbo Zemin Sistemleri uzmanlarının ustalaşması gereken becerilerdir.

Marmoleum ürün yelpazesi, beşikten kapıya karbon nötrdür; çünkü doğal jüt, keten ve ağaçlar çok fazla karbondioksit emer ve üretim sürecinde çok az enerji harcar. 30 yıldan fazla kullanılabilmesinin yanı sıra yaşamının sonunda biyolojik olarak parçalanabilir beşikten kapıya CO2 nötr zemin kaplaması üretebilmek gerçekten eşsizdir.

Marmoleum 2.0 and 2.5 mm EPD

EPD’de %100 şeffaflık

Forbo, linolyum ürünümüzün çevre dostu olduğunu kanıtlamak için çeşitli değerlendirmeler kullanır. Birincisi, Çevresel Ürün Bildirimi (EPD) ile sonuçlanan Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi (LCA) tekniğidir. Şeffaf ve üçüncü taraflarca doğrulanmış olan bu beyan, bir ürünün ömrünün ham madde çıkarımından malzeme işleme, üretim, dağıtım, kullanım, tamir, bakım, hatta elden çıkarma veya geri dönüşüm sürecine kadarki tüm aşamalarıyla ilişkili çevresel etkileri değerlendirme tekniğine dayanmaktadır.

Bu teknik şu hususları dikkate almaktadır: Ham madde alımının çevresel etkileri, enerji kullanımı ve verimliliği, malzeme ve kimyasal maddelerin içeriği, hava, toprak ve su emisyonları ve atık çıkarımı.

Linolyum ürünlerimizin EPD'lerini buradan indirebilirsiniz:

Furniture Linoleum EPD
Marmoleum Decibel EPD
MARMOLEUM MARBLED 2.0 AND 2.5MM EPD
MARMOLEUM MODULAR SLATE WALTON TILE EPD
MARMOLEUM MODULAR STRIATO TEXTURA TILE EPD
MARMOLEUM MODULAR TILE 2.0 AND 2.5MM EPD
MARMOLEUM STRIATO AND WALTON SHEET EPD

Çevre Sertifikaları

Çevreye ve sonraki nesillere karşı sorumluluk duygusu, günlük faaliyetlerimizin önemli bileşenleridir. Ürünlerimizi daha da geliştirmek ve üretim sürecini daha iklim dostu yapmak için sürekli çalışıyoruz.

Ürünlerimiz çevre dostu olduğu için dünya çapında pek çok kalite belgesi ve sertifikası almaktadır. Forbo Marmoleum, dünyanın en dayanıklı zemin kaplamasıdır; bu nedenle çevre uzmanlarının bu bildirimi onaylamasından gurur duyuyoruz.

Australia eco labels for marmoleum
Forbo_IGS-Wilhelm-Bracke_Braunschweig

Daha iyi mekanlar yaratmak

Herkesin çalışmak, öğrenmek ve yaşamak için güzel, temiz, sağlıklı bir zemine sahip olma hakkı olduğunu düşünüyoruz. Şimdi ve gelecekte... Bunu sosyal sorumluluğumuz olarak görüyor ve sürdürülebilir bir şirket olarak çalışmalarımızı bu çizgide gerçekleştiriyoruz.

Forbo olarak, uyumluluk süreçlerin ve yasal düzenlemelerin ötesine geçmeyi taahhüt ediyoruz. Sürdürülebilirlik konularını tüm kararlarımıza entegre ediyoruz ve sürdürülebilirlik performansımızı izliyor, değerlendiriyor ve yayınlıyoruz. Motivasyonumuz hep aynı; Dünyayı iyileştirmeye zeminden başla!