Zvoľte svoju krajinu

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum, nejtrvanlivější podlaha

Marmoleum, linoleum od společnosti Forbo Flooring, je CO2 neutrálním produktem (cradle to gate), který neovlivňuje celosvětovou změnu klimatu. Kombinuje ekologické hodnoty s moderním designem a je důležitým přispěvatelem k trvale udržitelnému světu.

Tree
co2 neutral

Zlepšete svět, začněte od podlahy

V posledních letech dochází k mnoha přírodním jevům způsobeným klimatickými změnami. Přemýšlejte o suchu ve velkých částech světa, záplavách a extrémně silných hurikánech. S CO2 neutrálním linoleem Marmoleum (cradle to gate) přispívá společnost Forbo Flooring k lepšímu prostředí tím, že vyrábí produkt, který neovlivňuje celosvětovou změnu klimatu.

Forbo Marmoleum je jedinou CO2 neutrální pružnou krytinou - cradle to gate- a je tak nejlepší volbou pro každý trvale udržitelný interiér. Použitím odolných materiálů ve vašem domě, kanceláři, škole, vlaku, nemocnici nebo prodejně můžete také přispět k lepšímu prostředí!

První CO2 neutrální podlaha na světě - cradle to gate

Linoleum je produkt vyrobený z přírodních obnovitelných surovin, které lze sklízet z jednoročních plodin, jako je len a juta, nebo získaných jako je recyklované dřevo z kontrolovaných lesních plantáží. Je tvořen šesti hlavními složkami: lněným olejem, borovicovou pryskyřicí, dřevitou moučkou, vápencem, jutou a přírodními pigmenty.

Vyrábět linoleum je považováno za umění, které se nevyučuje na žádné obchodní nebo řemeslné škole. Stanovení správné směsi surovin, nechat suroviny správný čas dozrát, použít správnou teplotu a tlak jsou dovednostmi, které musí zvládnout odborníci firmy Forbo Flooring.

Linoleum je CO2 (oxid uhličitý) neutrální výrobek - cradle to gate, protože přírodní plodiny juty, lnu a stromů absorbují mnoho oxidu uhličitého a výrobní proces linolea pak stojí jen málo energie. Aby bylo možné vyrábět podlahu neutrální z pohledu CO2 - cradle to gate, která nejenže vydrží více než třicet let, ale je také biologicky odbouratelná na konci své životnosti, je opravdu jedinečné.

100% transparentnost v EPD

Abychom prokázali ekologickou šetrnost našeho linolea, společnost Forbo používá několik hodnocení. Prvním je technika posuzování životního cyklu výrobku (LCA), která vede k environmentálnímu prohlášení o výrobku (EPD). Toto prohlášení, které je transparentní a ověřeno třetími stranami, je založeno na technice posuzování vlivů na životní prostředí spojených se všemi fázemi „života“ výrobku od těžby surovin přes jejich zpracování, výrobu, distribuci, použití, opravy a údržbu, až po konečnou likvidaci nebo recyklaci.

Tato technika zohledňuje všechny aspekty: environmentální dopad při získávání surovin, využití a účinnost použitých energií, obsah materiálů a chemických látek, emise do ovzduší, půdy a vod a také produkce odpadu.

Podívejte se na EPD našich linoleových výrobků

Marmoleum 2.0 and 2.5 mm EPD
Quality Marks Linoleum

Eco značky a certifikace

Zásadní zodpovědnost vůči životnímu prostředí a následujícím generacím je důležitou součástí naší každodenní činnosti. Neustále pracujeme na dalším rozvoji našich produktů a snažíme se, aby byl náš výrobním proces přívětivější klimatu.

Naše výrobky obdržely celosvětově mnoho značek a certifikátů šetrnosti k životnímu prostředí. Forbo Marmoleum je nejodolnější podlaha na světě, takže jsme hrdí na to, že také experti v oblasti životního prostředí potvrzují toto prohlášení.

Další informace o našich ekoznačkách