Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Międzynarodowy webinar

Spojrzenie w przyszłość - emisja CO2

Po raz pierwszy byliśmy organizatorem międzynarodowego Webinaru w którym uczestniczyli światowej sławy eksperci w dziedzinie budownictwa ekologicznego Cristina Gamboa i Daan Roosegaarde.

Webinar

Przyszłość zaczyna się dziś

Odpowiedzialność społeczna i pilna potrzeba ograniczenia emisji CO2 są ogromne. Coraz częściej na całym świecie dostrzegamy skutki zmian klimatycznych. Wszechobecny węgiel odpowiada za 28% emisji CO2 w sektorze budowlanym. Nowe oraz wyremontowane budynki powinny spełniać normy zerowej emisji dwutlenku węgla netto, aby spełnić cele gospodarki zrównoważonego rozwoju. Jak radzimy sobie z tym zadaniem w całym łańcuchu? Jakie działania podjęliśmy do tej pory i z czym jeszcze musimy się zmierzyć? Uważamy, że tworzenie środowiska z neutralną emisją dwutlenku węgla zaczyna się od projektu.

Podczas webinaru CEO Światowej Rady Budownictwa Ekologicznego, Cristina Gamboa oraz artysta i wynalazca, Daan Roosegaarde przedstawili swoją wizję, jak wspólnie osiągnąć neutralność pod względem emisji CO2. To był pełen wyzwań dialog między tymi dwoma pionierami!

Marmoleum live forward logo

Obejrzyj webinar

Informacje ogólne

Data: Wtorek 29 września 2020
Godzina: 16:00 - 17:15 (CET)
Lokalizacja: Online
Tematyka: Spojrzenie w przyszłość budynków pod względem neutralnej emisji CO2
Prelegenci: Christina Gamboa, Daan Roosegaarde
Moderator: Willem Burmanje

Program

16:00 Powitanie
16:05 Prezentacja / rozmowa: Cristina Gamboa
16:20 Intermezzo z udziałem Willema Burmanje
16:25 Prezentacja / wykład Daana Roosegaarde
16:40 Dialog i pytania
17:15 Zakończenie

O World Green Building Council

World Green Building Council (Światowa Rada Budownictwa Ekologicznego) katalizuje wdrażanie zrównoważonych budynków dla wszystkich i wszędzie. Przekształcając sektor budowlany w trzech strategicznych obszarach - działaniach na rzecz klimatu, zdrowia i dobrego samopoczucia oraz zasobów i obiegu zamkniętego - jest globalną siecią koordynacji działań składającą się z około 70 rad ds. ekologicznego budownictwa na całym świecie. Jako członkowie UN Global Compact współpracuje z firmami, organizacjami i rządami państw, aby realizować plany wynikające z porozumienia paryskiego i globalnych celów ONZ w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dzięki podejściu polegającemu na zmianie poszczególnych systemów, sieć World Green Building Council prowadzi tą branżę w kierunku zeroemisyjnego, zdrowego, zrównoważonego środowiska.

Christina Gamboa

O Studio Roosegaarde

Studio Roosegaarde jest pionierem w zakresie pracy na rzecz żywotności naszych przyszłych krajobrazów. Czyste powietrze, czysta woda, czysta energia, a teraz czyste przestrzenie to nasze nowe wartości. Jako laboratorium projektowania społecznego, holenderski artysta i innowator Daan Roosegaarde oraz jego zespół projektantów i inżynierów łączą ludzi i technologię w sztukę, która poprawia codzienne życie w środowisku miejskim, pobudzając wyobraźnię i zwalczając kryzys klimatyczny.

Uznane na całym świecie prace obejmują WATERLICHT (wirtualna powódź pokazująca potęgę wody), SMOG FREE PROJECTS (pierwszy na świecie największy oczyszczacz powietrza do instalacji na zewnątrz, który zamienia smog w biżuterię) SMART HIGHWAY (drogi, które ładują się w ciągu dnia i świecą w nocy) oraz SPACE WASTE LAB (wizualizacja i upcykling odpadów kosmicznych). Mantra Roosegaarde'a „Schoonheid” to holenderskie słowo o dwóch znaczeniach: „piękno”, które pochodzi z kreatywności; i „czysty”, czyli z czystego powietrza i czystej energii. Dla Roosegaarde powinien to być podstawowy warunek życia codziennego.

Daan Roosegaarde

Marmoleum - Live Forward

Podążaj prawdziwie neutralną ścieżką pod względem emisji CO2

Czasy się zmieniają i jak wszyscy wiemy, nie zawsze zmiany idą w dobrym kierunku. Dziś musimy myśleć o jutrze bardziej niż wczoraj. Jesteśmy to winni naszemu pokoleniu i musimy to zrobić dla przyszłych pokoleń. Zmianom musi ulec sposób w jaki odżywiamy się, jak podróżujemy, pracujemy i myślimy, innymi słowy: musimy zmienić sposób życia.

Przez ostatnie 125 lat byliśmy na inspirującej ścieżce Marmoleum. Z wzlotami, upadkami i najbardziej niesamowitymi kolorami i teksturami. Ścieżce neutralnej pod względem emisji CO2, która wciąż się rozwija, ponieważ nie dotarła do tej w pełni zrównoważonej przyszłości. Dlatego zapraszamy do przyłączenia się do nas ... wybieraj świadomie.

LIVE FORWARD