Izvēlēties valsti

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Flotex

Flotex Tibor

Tekstila dizaina pionieris Tibors Reihs (Tibor Reich), Tibor radītājs, bija ievērojama personība britu pēckara tekstila industrijā. Lai radītu jaunu un aizraujošu Flotex klāstu, Forbo iedvesmojās no Tibora. Vairums dizainu ir aizgūti no Tibora revolucionārās Fotexur kolekcijas, kas tika radīta 1957. gadā. Tibora pirms 70 gadiem radītie raksti, kas ir izmantoti inovatīvo Fotexur dizainu radīšanā, ir pārlaicīgi un vienmēr aktuāli.

 • Flotex Tibor
 • Flotex Tibor
 • Flotex Tibor
 • Flotex Tibor
 • Flotex Tibor
 • Flotex Tibor
 • Flotex Tibor
 • Flotex Tibor
 • tabletop Flotex Ziggurat 980205 gunmetal
  Flotex Ziggurat

  Flotex Ziggurat

  Koncentrējoties uz tekstūru un līniju, šo slaveno Fotexur klāsta rakstu iedvesmoja Tibora detalizētā stiebra fotogrāfija. Fotogrāfija tika uzņemta pavasara saules gaismā, kas piešķīra attēlam dzidrumu. Dizainā ar nolūku ir izcelts gaišo un tumšo toņu kontrasts.

 • Flotex Mosaic 980405 monochrome
  Flotex Mosaic

  Flotex Mosaic

  Tibors savos audumos bieži iestrādāja pavedienus ar bagātīgu tekstūru, lai radītu taustāmus efektus. Veidojot šo rakstu, Tibors fotografēja audumu, kas austs no nevienmērīgiem pavedieniem. Auduma vienveidība patīkami kontrastē ar cilpiņu nevienmērību. Koordinējošās svītras ir pieejamas divās krāsās.

 • tabletop Flotex Quartz 980104 white
  Flotex Quartz

  Flotex Quartz

  Dabas pasaule bija nozīmīgs Tibora iedvesmas avots, un viņš to bieži iemūžināja to savās fotogrāfijās. Quartz rakstā ir attēlota graudaina akmeņu un oļu kompozīcija.

 • Flotex Tessello 980305 ice tabletop
  Flotex Tessello

  Flotex Tessello

  Šim atjautīgi veidotajam Tibora rakstam ir divi slāņi: smalks tīkls fonā, ko pārklāj lielāks, fragmentēts tīklojums. Strukturētās, taču neformālās un liegās Tessello tekstūras rada ļoti efektīvu un neuzkrītošu grīdas dizainu.

 • tabletop Flotex Tweedy 980502 marine
  Flotex Tweedy

  Flotex Tweedy

  Tibors bija neparasts tekstila dizaineris, jo radīja gan apdrukātus, gan austus audumus. Tweedy rakstu iedvesmoja viena no viņa slaveno dziļās tekstūras audumu fotogrāfija, kurā neregulārie pavedieni izmantoti, lai radītu patīkamas, daudzveidīgas un dziļas tekstūras audumu.

 • tabletop Flotex Arbor 980609 stone
  Flotex Arbor

  Flotex Arbor

  Tāpat kā visu pārējo Tibora Fotexur rakstu gadījumā, Arbor dizaina izejas punkts bija dzidra melnbaltā fotogrāfija, kuru bija uzņēmis pats dizaineris. Raupjās, rievotās ozola mizas attēls ir teicams fons dažādiem krāsu slāņiem.

 • tabletop Flotex Atomic 980803 monochrome
  Flotex Atomic

  Flotex Atomic

  Šis dizains, kas atvasināts no atomu struktūras fotogrāfijas, simbolizē periodu, kas pazīstams kā atomu laikmets. Colatomic klāsts, kas radīts 1960. gadā, atspoguļo Tibora duālo interesi par krāsu un tekstūru. To ir ietekmējis arī abstraktais ekspresionisms, kas bija ļoti populārs novirziens tā laika mākslas pasaulē.

 • tabletop Flotex Onyx 980703 grey
  Flotex Onyx

  Flotex Onyx

  Lai gan šis raksts atgādina marmoru, par tā iedvesmu ir kalpojusi fotogrāfija ar izžuvušu upes gultni netālu no Tibor’s Clifford Mill. Tas ir viens no slavenākajiem Fotexur dizainiem, kurš sākotnēji tika izmantots austajam paklājam – Padua. Tādēļ tas ir īpaši piemērots, jo atkal tiek izmantots dekoratīvam grīdas segumam.

Forbo Flotex & Tibor

Forbo Flotex & Tibor

Tekstila dizaina pionieris Tibors Reihs (Tibor Reich), Tibor radītājs, bija ievērojama personība britu pēckara tekstila industrijā. Kaut arī viņa satriecošie dizaini ir radīti 20. gadsimta 50. gados, tie tikpat labi varētu būt izstrādāti vakar.

Lai radītu jaunu un aizraujošu Flotex klāstu, Forbo iedvesmojās no Tibora. Vairums Forbo atlasīto dizainu ir no Tibora revolucionārās Fotexur kolekcijas, kas radīta 1957. gadā un ieguvusi Industriālā dizaina padomes balvu (Council of Industrial Design’s inaugural Design Centre Award).

Ja Tibors būtu dzīvs, viņš labprāt sadarbotos ar Forbo. Par laimi viņa radošais gars turpina dzīvot viņa starptautiski atzītajos arhīvos, kas atrodas Viktorijas un Alberta muzejā un Līdsas Universitātes Starptautiskajā tekstila arhīvā.

Flotex ir lieliski piemērots materiāls Tibora dinamiskajiem grafiskajiem dizainiem.

Jaunākās digitālās drukas tehnoloģijas no jauna atdzīvina viņa pievilcīgos rakstus.

Tibor portrait with Onyx pattern

Tibors un Fotexur māksla

Tibors un Fotexur māksla

Ungāru emigrants Tibors Reihs (1916-1996) bija ievērojama britu pēckara tekstila industrijas personība. Viņš bija daudzpusīgs mākslinieks, kurš veidoja paklāju, tapešu, keramikas, flīžu un vinila grīdas segumu dizainus savā izteiksmīgi koordinētajā stilā.

1937. gadā apdāvinātais mākslinieks un dinamiskais uzņēmējs pārcēlās uz Apvienoto Karalisti, lai studētu Līdsas Universitātē.

Uzņēmums "Tibor Ltd", kuru viņš izveidoja 1946. gadā Klifordmilā netālu no Stretfordas pie Eivonas, Vorikšīrā, bija vadošs zīmols 20. gadsimta piecdesmitajos un sešdesmitajos gados.

Tekstūra bija būtiska Tibora tekstila iezīme. Viņš radīja ne tikai slavenās dziļās auduma tekstūras (Deep Texture), bet arī sietspiedē apdrukātu aizkaru audumu, kas pazīstams kā Texture Prints.

Vairums Forbo atlasīto dizainu ir no Tibora revolucionārās Fotexur kolekcijas, kas radīta 1957. gadā un ieguvusi Industriālā dizaina padomes balvu (Council of Industrial Design’s inaugural Design Centre Award).

"Fo" apzīmē fotogrāfiju, kamēr "Texur" apzīmē tekstūru, kas ir divi galvenie šo dizainu aspekti.

Tuvplāna fotogrāfijas, kurās redzami organiski materiāli, piemēram, stiebrs un miza, bija Tibora izejas punkts, veidojot intriģējošos Fotexur rakstus. Kaislīgais fotogrāfs iedvesmu smēlās dabas pasaulē. Viņu vilināja reljefi un tonālie kontrasti, kas sastopami neparastās vietās, piemēram, izžuvušu upju gultņu rievās.

Tibors fotografēja arī savus audumus un izmantoja šos attēlus savos dizainos.

Fotexur process sākās ar fotogrāfijas drukāšanu uz papīra sietspiedē, kam sekoja attēla daļas izgriešana kvadrātos vai sloksnēs. Raksti tika veidoti, rotējot un pārkārtojot šos atkārtotos motīvus dažādos veidos, tādējādi radot enerģiskas un ritmiskas kompozīcijas. Tibora drosmīgā krāsu izvēle bija noslēdzošā sastāvdaļa šo stimulējošo un pievilcīgo dizainu veidošanā.

Viņa pirms 70 gadiem radītie raksti, kas ir izmantoti inovatīvo Fotexur dizainu radīšanā, ir pārlaicīgi un vienmēr aktuāli.

Tibor Reich portrait

Par Flotex

Par Flotex grīdas segumu

Flotex šķiedru grīda apvieno elastīgās grīdas izturību un noturību pret nodilumu ar paklāja siltumu un komfortu. Neslīdoša, skaņu absorbējoša un vienkārši tīrāma grīda, kas ir digitāli apdrukāta neskaitāmās krāsu un dizainu variācijās, sākot ar abstraktiem dizainiem un beidzot ar 3D rakstiem un "trompe l’oeil" efektiem.

• Flotex ir nodilumizturīgs grīdas segums, kas piemērots plaša spektra pielietojumam.

• Flotex apvieno cietā grīdas seguma izturību un elastību ar tekstila grīdas siltumu un komfortu.

• Vienā kvadrātmetrā ir vairāk nekā 70 miljoni šķiedru, kas veido neslīdošu virsmu gan mitros, gan sausos apstākļos.

• Flotex šķiedras blīvums gādā par skaņas absorbēšanu, padarot to par klusu grīdas seguma materiālu.

• Flotex ir Allergy UK sertificēts grīdas segums: šķiedras aiztur alergēnus, kas tiek atbrīvoti, tīrot grīdu ar putekļsūcēju.

• Digitālā apdruka nodrošina neierobežotas dizaina iespējas un sarežģītas krāsu kombinācijas visā krāsu spektrā.

• Digitālā apdruka ir ideāli piemērota detalizētu dizainu un kompleksu vizuālo efektu attēlošanai, ko grūti panākt, izmantojot tradicionālo druku.

Flotex Atomic 980803 monochrome

Video

Flotex Tibor video

Noskatieties video, lai uzzinātu vairāk par Forbo un Tibor sadarbību.

Brošūra

Tibor brochure cover

Allergy UK

Allergy UK

Grīda ar pretalerģijas sertifikātu
Flotex ir piešķirts Allergy UK sertifikāts, kas apliecina, ka šim grīdas segumam ir pozitīva ietekme uz cilvēkiem, kas cieš no alerģijas. Tam piemīt spēja piesaistīt alergēnus un drošā veidā atbrīvot tos standarta tīrīšanas reizēs. Tīrīšanas laikā Flotex atbrīvo divreiz vairāk alergēnu nekā tad, kad tiek veikt parasto paklāju tīrīšana. Tiek iztīrīts daudz vairāk kaitīgo alergēnu, radot komfortablāku vidi cilvēkiem, kas cieš no astmas un alerģijām.

Allergy approved flooring