Vali oma riik

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Flotex flokeeritud vaibad

Flotex Tibor

Teedrajav tekstiilidisainer Tibor Reich – Tibori looja – oli üks Briti sõjajärgse tekstiilitööstuse väljapaistvamaid kujusid. Uue põneva tootesarja Flotex loomisel ühendas Forbo jõud selle Briti disainilegendiga. Enamik kujundusi on tuletatud Tibori pöördelisest kollektsioonist Fotexur, mis toodi välja 1957. aastal. Eredais värvitoonides Forbo Flotexile trükituna jätavad Tibori uuenduslikud Fotexuri kujundused aegumatu mulje, ehkki pärinevad 70 aasta tagant.

 • Flotex Tibor
 • Flotex Tibor
 • Flotex Tibor
 • Flotex Tibor
 • Flotex Tibor
 • Flotex Tibor
 • Flotex Tibor
 • Flotex Tibor
 • tabletop Flotex Ziggurat 980205 gunmetal
  Flotex Ziggurat

  Flotex Ziggurat

  Vaatamata sellele, et keskendutakse tekstuurile ja joontele, on see kollektsiooni Fotexur kuulus muster inspireeritud Tibori üksikasjalikust õlgedest tehtud fotost. Et kujutis oleks selgem, tehti ülesvõte kevadises päikesepaistes ja kujundus tõstab tahtlikult esile heleda ja tumeda kontrasti.

 • Flotex Mosaic 980405 monochrome
  Flotex Mosaic

  Flotex Mosaic

  Tibor lisas oma tekstiilkoesse sageli rikkaliku tekstuuriga „ilulõngu“, et luua kompimisefekt. Selle mustri jaoks pildistas Tibor õhukest heidelõngast valmistatud kangast. Koevõrgu ühetaolisus on meeldivas kontrastis silmuste juhuslikkusega. Koordineerimisribad on saadaval kahes värvitoonis.

 • tabletop Flotex Quartz 980104 white
  Flotex Quartz

  Flotex Quartz

  Loodus oli Tiborile oluliseks inspiratsiooniallikaks ja ta pildistas seda palju. Quartzi muster kujutab kivirahnude ja -klibu teralist koostist.

 • Flotex Tessello 980305 ice tabletop
  Flotex Tessello

  Flotex Tessello

  Sellel Tibori leidlikul mustril on kaks eristuvat kihti: tagapõhjal peen võrk ja seda katmas katkendlik suurem võrk. Struktureeritud, ent siiski sundimatu ilmega Tesselo peened tekstuurid annavad tulemuseks äärmiselt efektse tagasihoidliku kujundusega põrandakatte.

 • tabletop Flotex Onyx 980703 grey
  Flotex Onyx

  Flotex Onyx

  Although this pattern resembles marble, it was actually inspired by a photograph of cracked mud in the riverbed next to Tibor’s Clifford Mill.

  One of his most famous Fotexur designs, it was originally used for a woven carpet called Padua, so it is particularly apt that it is now being used for decorative flooring once again.

 • tabletop Flotex Tweedy 980502 marine
  Flotex Tweedy

  Flotex Tweedy

  Tibor oli ebatavaline tekstiilidisainer, kes lõi nii trükitud kui ka kootud kangaid. Tweedy mustri loomisel andis inspiratsiooni foto ühest tema kuulsast Deep Texture'i tekstiilkoest, mille puhul kasutati heidelõnga mitmesuguse tekstuuri ja sügavusega kompimisefekti pakkuvate kangaste loomiseks.

 • tabletop Flotex Arbor 980609 stone
  Flotex Arbor

  Flotex Arbor

  Nagu kõigi Tibori loodud Fotexuri mustrite puhul, oli ka Arbori kujunduse lähtepunktiks disaineri enda tehtud karge mustvalge foto. Karedat viirulist tammekoort kujutav pilt on robustse tekstuuriga, sobides täiuslikult erinevate värviliste ülekatete taustaks.

 • tabletop Flotex Atomic 980803 monochrome
  Flotex Atomic

  Flotex Atomic

  See kujundus on loodud aatomistruktuuri kujutava foto alusel ja sümboliseerib aatomiajastuna tuntud perioodi. See kuulub 1960. aastal välja toodud sarja Colatomic ja kajastab Tibori huvi nii värvitoonide kui ka tekstuuri vastu. Ühtlasi kajastab see abstraktset ekspressionismi, mis oli tol ajal väga populaarne kunstimaailmas.

Forbo Flotex ja Tibor

Forbo Flotex ja Tibor

Teedrajav tekstiilidisainer Tibor Reich – Tibori looja – oli üks Briti sõjajärgse tekstiilitööstuse väljapaistvamaid kujusid. Ehkki tema rabavad mustrid pärinevad 1950ndatest, võiksid need olla ka eile loodud.

Forbo ühendas jõud selle Briti disainilegendiga, et luua Flotexi jaoks uus põnev tootesari. Enamik Forbo valitud kujundustest pärinevad Tibori pöördelisest kollektsioonist Fotexur, mis toodi välja 1957. aastal ja võitis Council of Industrial Designi auhinna Design Centre Award.

Kui Tibor oleks veel elus, naudiks ta koostööd Forboga. Õnneks elab disaineri loovus edasi tema rahvusvaheliselt tunnustatud arhiivide kaudu, mis asuvad Victoria ja Alberti muuseumis ning Leedsi ülikooli rahvusvahelises tekstiiliarhiivis.

Flotex on Tibori dünaamiliste graafiliste kujunduste jaoks täiuslik kandja. Nüüdisaegne digitaaltrüki tehnoloogia annab tema kütkestavatele mustritele uue elu.

Tibor portrait with Onyx pattern

Tibor ja Fotexuri kunst

Tibor ja Fotexuri kunst

Ungarist emigreerunud Tibor Reich (1916–1996) oli üks Briti sõjajärgse tekstiilitööstuse väljapaistvamaid kujusid. Mitmekülgne kunstnik, kes kujundas vaipu, tapeete, keraamikat, plaate ja vinüülpõrandakatteid – kõike seda omanäolises kooskõlalises stiilis.

Andekas kunstnik ja dünaamiline ettevõtja asus Ühendkuningriiki elama 1937. aastal, et õppida Leedsi ülikoolis. Tibor Ltd, ettevõte, mille ta rajas 1946. aastal Warwickshires Stratford-upon-Avoni lähedal asuvas Clifford Millis, oli 1950ndate ja 1960ndate aastate jooksul juhtiv kaubamärk.

Tekstuur oli Tibori tekstiilide määrav omadus. Peale oma kiidetud Deep Texture'i tekstiilkudede lõi ta ka kütkestavaid sõeltrükis kardinakangaid, mida tunti nime Texture Prints all.

Enamik Forbo valitud kujundustest pärinevad Tibori pöördelisest kollektsioonist Fotexur, mis toodi välja 1957. aastal ja võitis Council of Industrial Designi auhinna Design Centre Award. „Fo“ viitab fotograafiale, „Texur“ viib mõtted tekstuurile: mõlemad on nende kujunduste põhijooned.

Tibori huviäratavate Fotexuri mustrite lähtepunktiks olid lähedalt tehtud ülesvõtted orgaanilistest materjalidest, näiteks õlgedest ja puukoorest. Innuka fotograafina sai ta inspiratsiooni loodusest.

Teda köitsid ebatavalistes kohtades silma torganud reljeefmustrid ja toonikontrastid, näiteks praod kuivanud jõesängis. Tibor pildistas ka omaenda tekstiilkudesid ja kasutas neid pilte oma kujundustöös.

Fotexuri puhul algas protsess foto sõeltrükist paberile, seejärel eraldati osa pildist ja lõigati ruutudeks või ribadeks. Mustrite loomiseks neid korduvaid motiive pöörati erinevas koosseisus ja paigutati ümber, et luua energilisi ja rütmilisi kompositsioone. Neile stimuleerivatele ja silmatorkavatele kujundustele pani punkti Tibori julge värvitoonide valik.

Eredais värvitoonides Forbo Flotexile trükituna jätavad Tibori uuenduslikud Fotexuri kujundused aegumatu mulje, ehkki pärinevad 70 aasta tagant.

Tibor Reich portrait

Teave Flotexi kohta

Teave Flotexi kohta

Flotexi flokeeritud põrandakattes on plastist põrandakatte suur vastupidavus ühildatud vaipkatte soojuse ja mugavusega. See on libisemiskindel, heli summutav ja kerge puhastada ning trükitakse digitaalselt, kasutades lõpmata paljusid värvitoone ja kujundusi, alates abstraktsetest ja lõpetades ruumiliste mustrite ning trompe l’oeil' efektidega.

• Flotex on kulumiskindel põrandakate, mis sobib suure liikluskoormuse ja väga mitmesuguste kasutusviiside jaoks.

• Flotex ühildab kõva põrandakatte vastupidavuse ja vastupanuvõime tekstiilpõrandakatte soojuse ning mugavusega.

• Igal ruutmeetril on 70 miljonit kiudu, mis tagavad libisemiskindla pinna nii märgades kui ka kuivades tingimustes.

• Tänu kiudude tihedusele summutab Flotex heli ja tulemuseks on „vaikne“ põrandakattematerjal.

• Flotex on Briti allergialiidu heakskiidetud põrandakate: selle kiud seovad allergeene, kuni need tolmuimejaga puhastamisel hõlpsalt eemaldatakse.

• Digitaaltrükk pakub lugematuid kujundusvõimalusi ja keerukaid värvikombinatsioone üle kogu värvusspektri.

• Digitaaltrükk sobib ideaalselt detailse kujunduse ja keeruliste visuaalsete efektide loomiseks, mida on tavatrüki abil raske saavutada.

Flotex Atomic 980803 monochrome

Video

Flotex Tibori video

Vaadake videot, kui soovite lisateavet Forbo ja Tibori koostöö kohta.

Brošüür

Tibor brochure cover

Allergialiidu heakskiit

Allergialiidu heakskiit

Allergialiidu heakskiiduga
Flotex on pälvinud Ühendkuningriigi allergialiidu heakskiidu, kuna on tõendatud, et see põrandakate mõjub hästi allergikute heaolule. See suudab allergeene kinni püüda, misjärel saab need tavaliste puhastusseadmete abil eemaldada.

Puhastamisel eraldub Flotexist kaks korda rohkem allergeene kui tavalistest vaipkatetest. Rohkemate allergeenide eemaldamine loob astmaatikutele ja allergikutele märksa mugavama keskkonna.

Allergy approved flooring